Rolki rekreacyjne do 200zł

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

iceman_23
Posty: 5
Rejestracja: sob czerwca 30, 2012 9:19

Rolki rekreacyjne do 200zł

Post autor: iceman_23 » sob czerwca 30, 2012 9:26

Witam,
nigdy nie jeździłem na rolkach i w związku z tym chciałbym prosić o informację co zakupić by się nie zniechęcić na samym początku. Moja waga 65kg/173cm - jakiej firmy rolki byście mi polecili. Czy coś takiego będzie ok:
<nie podajemy linków>/rolki-smj-sport-rx23- ... 30690.html
Jeśli ktoś mógłby poprowadzić mnie przez ogromną liczbę różnych porad które czytałem w internecie i zasugerować co tak naprawdę warto wybrać będę wdzięczny.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki rekreacyjne do 200zł

Post autor: zico » sob czerwca 30, 2012 9:56

Poczytaj na tym forum o sprzęcie. Dużo konkretnych informacji i dowiesz się, że 200pln nie wystarczy na dobry sprzęt.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

iceman_23
Posty: 5
Rejestracja: sob czerwca 30, 2012 9:19

Re: Rolki rekreacyjne do 200zł

Post autor: iceman_23 » sob czerwca 30, 2012 2:33

Z drugiej strony dopiero zaczynam a sprzęt chce kupić dla siebie i żonki więc nie bardzo mam ochotę wydawać 1000zł na komplet rolek o podstawowych ochraniaczach nie wspomnę :( Dlatego pytam o coś na początek w miarę by się za szybko nie rozleciało.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rolki rekreacyjne do 200zł

Post autor: Doody » sob czerwca 30, 2012 3:37

Może i na początek wydasz 1200,00 za 2 komplety ale później nie będziesz musiał co chwilę dokładać. Poza tym jeśli rzeczywiście chcesz jeździć, to daj sobie (i żonie) poczuć przyjemność z jazdy, a nie męki na czymś co jest zabawką, a nie sprzętem sportowym.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

novap
Czterokółkowiec
Posty: 94
Rejestracja: sob lipca 22, 2006 5:36
Moje rolki: Bont Z
Jeżdżę od: 02 maja 2006
Lokalizacja: Złotów

Re: Rolki rekreacyjne do 200zł

Post autor: novap » sob czerwca 30, 2012 4:43

:roll: Rolki do 200 zł nie różnią się od siebie niczym - wszystkie są jednakowo kiepskie, więc nie ma znaczenia jakie wybierzesz. Rzuć monetą, czy cóś i nie zawracaj głowy nam i sobie.

iceman_23
Posty: 5
Rejestracja: sob czerwca 30, 2012 9:19

Re: Rolki rekreacyjne do 200zł

Post autor: iceman_23 » sob czerwca 30, 2012 5:04

No nie ma to tamto forum !! Dzięki wszystkim za świetną pomoc, sami znawcy! Coś jakby zapytać o kupno taniego auta - to tu bym dostał odpowiedź, że za 10 tysi to jedna du... lepiej kup merca za 50 - Inteligencja ... Wypisuję się

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rolki rekreacyjne do 200zł

Post autor: Doody » sob czerwca 30, 2012 9:18

Nie - to tak jak byś zapytał o kupno samochodu za 1000,00. Co za tą cenę możesz kupić: trupa albo trupa. I w czym tu doradzać.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
trev79
Czterokółkowiec
Posty: 70
Rejestracja: wt maja 08, 2012 9:35
Moje rolki: Spark XRC
Jeżdżę od: 15 maja 2012
Lokalizacja: ZMC

Re: Rolki rekreacyjne do 200zł

Post autor: trev79 » sob czerwca 30, 2012 9:40

Pójdź do Martes Sport.Tam mają sporo Spookey, przymierz sobie(dokładnie zamocuj, sprawdź czy but nie lata itp.). Przymierz też Sparki (2x droższe), przymierz jeszcze raz Spookey i zobacz sobie dlaczego Sparki jednak lepsze. Chociaż Sparki IMO to nie taki rarytas ale na początek ok.
Cztery przyłożenia w jednym meczu

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Rolki rekreacyjne do 200zł

Post autor: waluś » sob czerwca 30, 2012 10:20

iceman_23 nie irytuj się z powodu jednego komentarza. Po prostu nic nie kupisz. To tak jakbyś dał posta na forum komputerowym że kupiłeś Diablo 3 i pytał jaki komputer do 500zł w związku z tym mi polecicie.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki rekreacyjne do 200zł

Post autor: zico » sob czerwca 30, 2012 10:54

Napiszę krótko - koledze nawet się nie chciało poczytać forum, gdzie takich tematów jest sporo i wiele osób z KONKRETNYCH rad skorzystało. Cieszą się z DOBREGO sprzętu, który kosztuje.

Czeka chyba na takiego, co powie, że rolki za 200pln są świetne. Nie u nas, bo dbamy o ten sport i użytkowników, a nie go kaleczymy.

Rolki mają JEŹDZIĆ, a nie się krzywo telepać.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Rolki rekreacyjne do 200zł

Post autor: GiS » sob czerwca 30, 2012 11:38

iceman_23 pisze:No nie ma to tamto forum !! Dzięki wszystkim za świetną pomoc, sami znawcy! Coś jakby zapytać o kupno taniego auta - to tu bym dostał odpowiedź, że za 10 tysi to jedna du... lepiej kup merca za 50 - Inteligencja ... Wypisuję się
Nie denerwuj się Szanowny Kolego, po prostu zapytałeś o radę u ludzi, którzy kochają ten sport i boli Ich kaleczenie samych podstaw. Analogia z autem bardzo poprawna. Da się kupić samochód za tysiąc czy dwa. Tylko, że nie da on ani przyjemności z jazdy, ani bezpieczeństwa i co chwilę dokładać trzeba bo coś się psuję, a lista wydatków i napraw się nie kończy. Życzliwi ludzie wtedy radzą: pozbądź się złomu, wydaj raz, więcej i bądź zadowolony przez długi czas:) Z rolkami dokładnie tak samo. W przedziale cenowym, który podałeś jedyną sensowną radą jest: weź te, które Ci się podobają z wyglądu, bo wszystko to ten sam shit, który nie da Ci poczuć przyjemności ze sportu.
Smutne, ale prawdziwe, a supermarkety niestety zalane są tanim badziewiem, które wyciąga z ludzi kasę, a w ostatecznym rozrachunku tanie wcale nie jest.

PS. Jakbyś na forum o profesjonalnym tuningu samochodów do wyścigów zapytał, czy 20 letni golf II ze spojlerem z deski klozetowej, wystarczy na początek to też mógłbyś dostać mało sympatyczną odpowiedź:)
Pozdrawiam!

adi141414
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 27, 2012 6:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rolki rekreacyjne do 200zł

Post autor: adi141414 » ndz lipca 01, 2012 1:57

Szczerze to powiem Wam, że miałem takie samo odczucie wchodząc na to forum (chodzi o polecanie rolek z górnej półki). Jestem tego świadomy, że wydając 600zł za rolki nie płaci się tylko za firmę bo jakość, wygoda itp itd rolek za grubszą kasę są o wiele lepsze niż te z niższej półki. Ale niektórzy nie chcą wydawać dużo na początek (później mogą żałować ale to ich problem) lub po prostu ich nie stać (tak jak mnie)...
Osobiście czytałem kilka dni forum i stwierdziłem, że nie ma co się rozglądać za innymi rolkami niż Powerblade, Powerslide, Fila czy K2
Dlatego przez jakiś tydzień szukałem rolek na alle....drogo obserwując nowe aukcje aż kupiłem praktycznie nowe, ale z poprzednich sezonów rolki Fila (dla siebie i dla dziewczyny) po 160zł. Oczywiście chodziliśmy wcześniej po sklepach i sprawdzaliśmy jakie długości wkładek/ rozmiary poszczególnych firm są na nas dobre.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu, rolki na razie na nasze potrzeby w zupełności wystarczają :D

iceman_23
Posty: 5
Rejestracja: sob czerwca 30, 2012 9:19

Re: Rolki rekreacyjne do 200zł

Post autor: iceman_23 » ndz lipca 01, 2012 11:01

Ja rozumiem, że polecacie najlepszy sprzęt by osoba była zadowolona z jazdy. Wydaje mi się jednak, że nie wzięliście jednej ważnej rzeczy pod uwagę - jestem początkujący - nigdy nie jeździłem więc skąd mam wiedzieć czy w ogóle to polubię?! Dlatego zapewne nie w pełni świadomy tego, że za cenę 200-300zł co bym nie kupił to jedno gów... zapytałem o jakąś poradę w związku z zakupem. Forum czytałem i to nie tylko to. Jeżeli złapię bakcyla na tą zabawę to zapewne zainwestuję w dobry sprzęt jak to również czynię z tym co lubię czyli motoryzacją. Zaczynałem od fiata punto 1 a w chwili obecnej mam audi a4 która na pewno znacznie mocniej wpływa na moje doznania zarówno estetyczne jak i użytkowe ale nie mogę powiedzieć, że ten fiacik był beznadziejny ... bo nie był, miał swoje wady ale naprawdę byłem zadowolony z użytkowania. Jeżeli to forum jest tylko dla zaawansowanych użytkowników to radziłbym dodać krótką adnotację dla osób chcących zacząć przygodę z tym sportem by nie zawracać szanownym użytkownikom tyłka durnymi pytaniami.
Doody - 1000zł w stosunku do 50000 to jest delikatnie mówiąc harakiri w twoim przypadku, ja pisałem o różnicy cenowej 4-5 razy a nie 50 !!
Trev79 - skorzystam z tej rady - dzięki
Adi141414 - dzięki za wyrozumiałość :)
Na początek kupię coś jednak taniego i zobaczę jak ten szajs sprzedawany również w sklepach sportowych się sprawuje.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rolki rekreacyjne do 200zł

Post autor: Doody » ndz lipca 01, 2012 11:48

Jeśli mówisz o niepotrzebnym wydawaniu pieniędzy na początek, bo nie wiesz czy Ci się spodoba, powiem coś co już pisałem kilka razy wcześniej: jeśli kupisz kiepski sprzęt, to nigdy nie będziesz pewny czy jazda nie spodobała Ci się dlatego że to sport nie dla Ciebie, czy dlatego że sprzęt był kiepski i nie chciał jechać, obcierał, nie mogłeś w nim utrzymać stabilnie kostki itp. Poza tym aspektem jest jeszcze jeden finansowy: jeśli kupisz sprzęt na 200zł w supermarkecie już go nie sprzedasz, jeśli kupisz np Sparki za 600 to bez problemu powinieneś je sprzedać po jednym sezonie za około 400,00 - tracisz tyle samo, a szansa na to że Ci się spodoba dużo większa.

Jeśli jest tak, że nie dasz po prosu rady uzbierać tych 600,00 to zastanów się nad używkami. Często ludzie sprzedają prawie nowy sprzęt po kilku jazdach za zdecydowanie niższą cenę, możesz też się zainteresować leżakami magazynowymi, najczęściej są bez gwarancji ale też sporo taniej. Poszukaj.

Nie denerwuj się na użytkowników tego forum, ale marketowe rolki po prostu grożą zdrowiu i bezpieczeństwu. Ponad to nie jesteśmy w stanie doradzić które z marketowych rolek masz kupić, bo to jest jak ruletka. Możesz trafić na egzemplarz który wytrzyma rok, a możesz trafić na taki co rozleci się po 2 tygodniach. Właśnie dlatego nikt Ci ich nie doradzi. Co pomyślisz później o człowieku który doradził żebyś kupił takiego bubla?

Chcesz ogólnych rad, ok. Ponieważ jesteś początkujący nie wybieraj kół większych niż 84mm ze względu na środek ciężkości, łożyska nie mają większego znaczenia przy jeździe rekreacyjnej i ich klasą się nie sugeruj. But musisz wybrać tak aby nigdzie nie uciskał, ale sprawdzaj to dopiero po dość ciasnym zawiązaniu sznurówek i dopięciu klamer ( bez przesady - żeby krew dopływała do stopy :)). Pięta nie powinna się w bucie ruszać góra/dół, a trzymanie rolki w kostce powinno uniemożliwiać nadmierne "koślawienie" nogi. Co mam na myśli mówiąc koślawienie: linia koła kostka kolano powinna być prostą. Jeśli gdy stoisz/jeździsz na rolkach jest inaczej - jest źle!

To tak pokrótce, mam nadzieję że trochę rozjaśniłem temat.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
chimera
Czterokółkowiec
Posty: 76
Rejestracja: ndz kwietnia 17, 2011 8:23
Moje rolki: Fila NRK Black
Jeżdżę od: 02 lip 2008
Lokalizacja: Puławy

Re: Rolki rekreacyjne do 200zł

Post autor: chimera » ndz lipca 01, 2012 11:57

Ja też wtrącę swoje trzy grosze - przez dwa lata jeździłem na takich właśnie tanich rolkach. Wszystko jest ok, dopóki po prostu chcesz się toczyć do przodu bez jakiegoś wielkiego komfortu. Gorzej, kiedy próbujesz się czegoś nauczyć - i nie mówię tu o jakiś wymyślnych trickach, ale o podstawach (obrót, t-stop, jazda do tyłu). Na porządnych rolkach nauka jest bez porównania szybsza i przyjemna. Z drugiej strony, gdybym miał na początku kupować rolki za ponad 600 zł, to sam nie wiem, czy zacząłbym to hobby... ;-)

Może poszukaj sprzętu używanego albo rolek z niższej półki cenowej, ale firm, które produkują też rolki wysokiej jakości. Tylko przyjmij budżet do 400 zł, bo faktem jest to, że do 200 zł tylko wyrzucisz pieniądze.
... back with speediest sail Zophiel, of Cherubim the swiftest wing, Came flying,

http://chimeranarolkach.blogspot.com/

http://bookwormatthemovies.blogspot.com/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”