Pomoc w doborze kółek i łożysk

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

SitaR
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 23, 2011 10:24
Moje rolki: Tempish Fitness Cool ZX
Jeżdżę od: 0- 0-2002
Lokalizacja: Dobrodzień

Pomoc w doborze kółek i łożysk

Post autor: SitaR » czw lipca 19, 2012 8:32

Witam, w moich rolkach kółka są kompletnie do wymiany, po doprowadzeniu łożysk do normalnego stanu kilka również będę musiał wymienić.
Rolki: Tempish Cool ZX
Średnica kółek: 82mm, a że są one praktycznie niespotykane, więc 80mm.
Waga: 65 kg
Cena: do ~130zł

Z tego co przejrzałem to najbardziej przekonały mnie Hyper BULLZEYE 80/82A za 126 zł oraz KRYPTONIC Volcan 80/84A za 120 zł. Teoretycznie twardsze = lepsze, ale jak to będzie w tych przypadkach? ;) A może coś całkiem innego?

Co do łożysk: tutaj kompletnie nie mam pojęcia, jednak najlepsze co znalazłem to łożyska firmy AMOK abec 9 40zł za 8sztuk. Potrzebuję również do nich tuleje, wiecie gdzie można znaleźć łożyska + tuleje w miarę dobre i tanie?

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w doborze kółek i łożysk

Post autor: zico » czw lipca 19, 2012 10:02

Kółka podobnej klasy, bez dużych różnic.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w doborze kółek i łożysk

Post autor: Toudi » czw lipca 19, 2012 10:56

SitaR pisze:Co do łożysk: tutaj kompletnie nie mam pojęcia, jednak najlepsze co znalazłem to łożyska firmy AMOK abec 9 40zł za 8sztuk. Potrzebuję również do nich tuleje, wiecie gdzie można znaleźć łożyska + tuleje w miarę dobre i tanie?

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
O łozyskach znajdziesz dużo na forum. Generalnie, do pewnego poziomu zaawansowania, marka i klasa są bez większego znaczenia.
Jeśli chodzi o dobór łożyska i tulei, to sprawa się komplikuje. Możesz kupić koła a potem dobierać tuleje. Mimo, że wszystkie te elementy z grubsza niczym się nie różnią, to odrobinę zbyt wąska tuleja popsuje więcej niż najgorsze łożyska.
Proponuję, żebyś zgłosił się do Zica i zapytał, czy nie dobierze ci zestawu - koła+ jakieś łożyska + tuleje.
Pozdrawiam
Piotr

SitaR
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 23, 2011 10:24
Moje rolki: Tempish Fitness Cool ZX
Jeżdżę od: 0- 0-2002
Lokalizacja: Dobrodzień

Re: Pomoc w doborze kółek i łożysk

Post autor: SitaR » pt lipca 20, 2012 4:08

Również przeglądałem zicoracing.com, ale z ceny na którą mogę sobie pozwolić są tylko kółka 80A, więc jak na mnie za miękkie. Jeżdżę dużo na rolkach, ale nie stać mnie żeby co chwilę zmieniać kółka ;)
Co do łożysk: mógłbym również kupić Tempish ABEC 9 Chrome + tuleje, które mam też obecnie, oryginalnie były do rolek. W pobliskim sklepie znalazłem również łożyska + tuleje bardziej no-name, oznaczone jako abec 7, 5 zł za 2 łożyska + tuleja. Nie są najgorsze, może zdecyduję się na nie i za rok wymienię wszystkie łożyska.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”