Zużycie kółek

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

nowyuzyszkodnik
Posty: 19
Rejestracja: ndz lipca 01, 2012 10:00
Moje rolki: Fusion x3

Zużycie kółek

Post autor: nowyuzyszkodnik » pn lipca 23, 2012 5:59

podpinam sie pod temat.

mowiliscie cos o miekkich kólkach, wiec mam takie pytanie, przy normalnym uzytkowaniu - glownie spokojna jazda, nawierzchnia asfaltowa w dobrym/b.dobrym stanie, 2h dziennie 3 razy w tygodniu, jak długo moga wytrzymac kólka 80mm o twardosci 80A przy mojej wadze - 87kg? Cos czuje ze nie dluzej niz 1 sezon albo i nie caly ;/

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zużycie kółek

Post autor: zico » pn lipca 23, 2012 7:06

Wszystko zależy od:

- marki i jakości kółek, twardość na jednych z opisem 80a, nie jest równa tej samej twardości na kółkach innej marki
- techniki odepchnięcia. Szybciej zużywa się przednie kółko, jak ktoś nie potrafi prawidłowo się odpychać i do tego dochodzi:

- zasada "jak dbasz = tak masz", czyli jak nie będziesz zmieniać kół miejscami, to szybko czeka Ciebie wymiana nowych.

Reasumując NIE DA SIĘ określić żywotności kół, można jedynie porównać żywotność, np. że Hyper Concrete wytrzymają ileś krotnie dłużej niż tak samo używane jakieś rekreacyjne czy nawet lepsze kółka "standardowo upychane do rolek".
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

nowyuzyszkodnik
Posty: 19
Rejestracja: ndz lipca 01, 2012 10:00
Moje rolki: Fusion x3

Re: Zużycie kółek

Post autor: nowyuzyszkodnik » pn lipca 23, 2012 7:49

w fusion x3 mam oryginalnie zalozone kolka rollerblade'a.
w przyszlosci pewnie zglosze sie do ciebie po inne kółka, prawdopodobnie hyper concrete i jakieś rady odnosnie wymiany.

dzieki za odp, pozdrawiam

Awatar użytkownika
trev79
Czterokółkowiec
Posty: 70
Rejestracja: wt maja 08, 2012 9:35
Moje rolki: Spark XRC
Jeżdżę od: 15 maja 2012
Lokalizacja: ZMC

Re: Zużycie kółek

Post autor: trev79 » pn lipca 23, 2012 9:19

Z tego co ja widzę u siebie (1 raz zmieniałem miejscami kółka) na jeden sezon spokojnie wystarczą (2-3 jazdy w tyg.).
Czasami trzeba pojechać po asfalcie szorstkim jak (taka gruba gradacja) gruby papier ścierny i na czymś taki szybciej się zużywają. Gdyby jeździć na torze z gładką powierzchnią ala beton (jaka jest np. w Castoramie) kółka by starczyły na znacznie dłużej. Pomarzyć można o takim torze.
Cztery przyłożenia w jednym meczu

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Zużycie kółek

Post autor: GiS » wt lipca 24, 2012 11:55

cześć!
w przypadku kółek 80mm nie zastanawiałbym sie tylko brał HC na Twoim miejscu. Orginalne kółeczka od Twisterów po jednym wypadzie na miasto(cieżko powiedzieć ile. może ze 30km jazdy po wszystkim co pod koła podeszło) wyglądały opłakanie. na HC latam od połowy maja średnio 4x/tyg. slalom i miasto. Raz na 3-4 wypady zamieniam miejscami, żeby trzymały profil i przez te 2m-ce zeszło może ze 2mm uretanu.:)
polecam (jak wszyscy zresztą:p), warte swojej ceny:)
pozdro!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”