Wada konstrukcyjna?

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

nrfegrom
Posty: 11
Rejestracja: ndz lipca 15, 2012 12:47
Moje rolki: Powerslide phuzion 4 man 2012
Jeżdżę od: 01 cze 2009

Wada konstrukcyjna?

Post autor: nrfegrom » ndz lipca 29, 2012 4:59

Witam mam mały problem z moimi rolkami Powerslide Phuzion 4 man 2012 , rolki kupiłem jakiś miesiąc temu , niemam czasu jeździć za często więc dopiero teraz zauważyłem taki problem.
Mianowicie na bucie od spodu nad jednym z kółek niema wycięcia na rolke , tzn na prawym bucie jest takie wycięcie ,żeby się kółko swobodnie kręciło a na lewej nodze tego niema , więc kiedy przekładam ciężar ciała na lewą stopę kółko trze o but i rolka spowalnia ( fakt nie tracę prędkości całkiem ale czasem noga mi leci do tyłu strasznie).
Dzisiaj po wypadzie , który skończył się po 20 min bo nerwowo nie wytrzymałem siadłem i rozeznałem sytuację z rolkami i faktycznie kółko ociera o but.

Chodzi o 2 kólko od przodu lewej rolki.

Moje pytania to:
-Czy taka konstrukcja buta to norma?
-Prosiłbym kogoś kto ma takie rolki o sprawdzenie lewego buta i prawego czy jest tam dane wycięcie.
-Mógłbym to np przejechać pilnikiem , ale musiałbym spiłować około 3 milimetrów jak nie więcej ( oraz boję sie ,że strace gwarancje)
-Czy oddać na gwarancję?? skoro pewnie skończy się na tym ,że oni sami to tak wytną?

Załączam zdjęcia
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wada konstrukcyjna?

Post autor: zico » ndz lipca 29, 2012 9:41

Napisz do nich z tym problemem i zapytaj o gwarancję.
Oczywiście wszystko powinno być ok - musi być wycięcie, kółko nie ma prawa trzeć o spodnią część skorupy.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

nrfegrom
Posty: 11
Rejestracja: ndz lipca 15, 2012 12:47
Moje rolki: Powerslide phuzion 4 man 2012
Jeżdżę od: 01 cze 2009

Re: Wada konstrukcyjna?

Post autor: nrfegrom » ndz lipca 29, 2012 11:55

Dzięki za odpowiedź, jutro przejade do sklepu i zapytam o gwarancje na rolki.
Mam tylko nadzieje ,że niebęde czekał długo bo mam urlop od piątku to by człowiek sobie pojeździł :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”