Kolejna pomoc

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Mateoo
Posty: 37
Rejestracja: śr sierpnia 01, 2012 7:20
Moje rolki: Seba FRX 80
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Kolejna pomoc

Post autor: Mateoo » czw sierpnia 02, 2012 1:16

Ok. Bardzo dobrze :) Dziękuję Tobie również.
A sam hamulec montuje się na jakimś stelażu, uchwycie ? Bo przeglądam sklep i nie mogę znaleźć :D

Awatar użytkownika
Michael
Posty: 18
Rejestracja: wt maja 29, 2012 6:07
Moje rolki: Twistery
Jeżdżę od: 02 maja 1989
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolejna pomoc

Post autor: Michael » czw sierpnia 02, 2012 1:36

To jeszcze ja dorzucę coś z własnego doświadczenia. Będąc nowicjuszem kupiłem twistery i bałem się, że będzie mi ciężko na nich jeździć. Bynajmniej. Rolki przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Po prostu same jeździły w pozytymym znaczeniu, oczywiscie. :-)
"Nakłońcie swojego ucha i pójdźcie do mnie, słuchajcie, a ożyje wasza dusza, bo ja chcę zawrzeć z wami wieczne przymierze (...)." Izajasza 55:3

Mateoo
Posty: 37
Rejestracja: śr sierpnia 01, 2012 7:20
Moje rolki: Seba FRX 80
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Kolejna pomoc

Post autor: Mateoo » czw sierpnia 02, 2012 1:39

Super. Bo w tych trochę nogi nie trzyma i to powoduje gorszą manewrowość :). Naprawdę wielkie dzięki.
P.S. Fajny cytat, Michael ;).

Awatar użytkownika
Michael
Posty: 18
Rejestracja: wt maja 29, 2012 6:07
Moje rolki: Twistery
Jeżdżę od: 02 maja 1989
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolejna pomoc

Post autor: Michael » czw sierpnia 02, 2012 5:06

Skoro Ci się podoba, to generalnie polecam całą księgę Izajasza, a nawet całą Biblię. Nawet niewierzący mogą się wiele z niej nauczyć. Poza tym, potrafi zaskoczyć. Osobiście znalazłem w niej wiele odpowiedzi na trudne pytania. Polecam i kończę offtopa!
"Nakłońcie swojego ucha i pójdźcie do mnie, słuchajcie, a ożyje wasza dusza, bo ja chcę zawrzeć z wami wieczne przymierze (...)." Izajasza 55:3

Mateoo
Posty: 37
Rejestracja: śr sierpnia 01, 2012 7:20
Moje rolki: Seba FRX 80
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Kolejna pomoc

Post autor: Mateoo » pt sierpnia 03, 2012 9:07

Amen, ponieważ jestem wierzący :D.
Wracając do tematu, mogę jeszcze liczyć na poradę w mierzeniu stopy i dopasowaniu rozmiaru? Poza tym nie ma na stronce dostępnych rozmiarów dla Seba FRX.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kolejna pomoc

Post autor: zico » pt sierpnia 03, 2012 9:27

Mateoo pisze:Wracając do tematu, mogę jeszcze liczyć na poradę w mierzeniu stopy i dopasowaniu rozmiaru? Poza tym nie ma na stronce dostępnych rozmiarów dla Seba FRX.
Nie czytasz. Nikt tutaj nie będzie brać odpowiedzialności za dobór rozmiaru - kontaktuj się ze sklepem. Zdarzają się CZĘSTO sytuacje, że dwa te same modele, w tych samych opisanych rozmiarach są różne!
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

TeeeX
Posty: 32
Rejestracja: wt maja 15, 2012 12:27
Moje rolki: SEBA FRX 80
Jeżdżę od: 09 maja 2012
Lokalizacja: Toruń

Re: Kolejna pomoc

Post autor: TeeeX » pt sierpnia 03, 2012 9:58

Jak chcesz kupić rolki z hamulcem to przemyśl czy nie lepiej zainwestować w Twistery. Mają hamulec w zestawie i teraz kosztują tyle samo co FRX + hamulec.
Seby są fajne, sam w takich jeżdżę, ale plastik w Twisterach jest twardszy więc powinny więcej wytrzymać.
Ostatecznie możesz pomyśleć o Fusion X3. Są to najtańsze rolki, które nadają się dla ciebie. Mają dłuższą kompozytową szynę i hamulec w zestawie. Dobre do jazdy miejskiej, ale kiepskie do slalomu. Twistery i FRX są bardziej uniwersalne.

Kilka miesięcy temu miałem podobny problem co ty. Wybrałem Seby i jestem zadowolony. Też chciałem z hamulcem, który zdjąłem po 2 jazdach. Jak zdecydujesz się na FRX, a będziesz chciał oszczędzić to mogę ci odsprzedać hamulec Powerslide (stan jak nowy, kupiony u Zico :) ) za niewielkie pieniądze. I tak nieużywany leży w kartonie, więc może ci się przyda.

Co do rozmiaru pisz lub dzwoń do Zico. Sam u niego kupowałem przez net i pasują idealnie.

Mateoo
Posty: 37
Rejestracja: śr sierpnia 01, 2012 7:20
Moje rolki: Seba FRX 80
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Kolejna pomoc

Post autor: Mateoo » pt sierpnia 03, 2012 10:19

Ok, w razie czego skontaktuję się z Tobą :).
A jeśli chodzi o dobór rozmiaru, chodziło mi raczej o to jak mierzyć stopę- czy jest jakiś algorytm, czy poprostu mam ją sobie zmierzyć?

TeeeX
Posty: 32
Rejestracja: wt maja 15, 2012 12:27
Moje rolki: SEBA FRX 80
Jeżdżę od: 09 maja 2012
Lokalizacja: Toruń

Re: Kolejna pomoc

Post autor: TeeeX » pt sierpnia 03, 2012 11:46

Stawiasz stopę na kartce, lekko uginasz kolano by ją trochę obciążyć. Następnie robisz obrys stopy i mierzysz odległość najbardziej oddalonych punktów. (jak ktoś ma płaskostopie to ta metoda może się nie sprawdzić)

Mateoo
Posty: 37
Rejestracja: śr sierpnia 01, 2012 7:20
Moje rolki: Seba FRX 80
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Kolejna pomoc

Post autor: Mateoo » pt sierpnia 03, 2012 12:00

Właśnie o to mi chodziło ;). Dzięki wielkie, a stopę mam idealnie wyprofilowaną :P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”