Sprzęt dla początkującego

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

zoon
Posty: 2
Rejestracja: pn sierpnia 27, 2012 1:51
Jeżdżę od: 01 wrz 2012
Lokalizacja: Choirzów

Sprzęt dla początkującego

Post autor: zoon » pn sierpnia 27, 2012 2:05

Witam serdecznie

Chcę zacząć jeździć, nigdy wcześniej tego nie robiłem. Moja waga 78kg, wiek 27 lat, Czy mogę prosić o przykładowe zestawy tzn rolki + zestaw ochraniaczy dla totalnego początkującego. Na zestaw chciałbym wydać około 700zł, może być trochę więcej. Wiem, że tanie jest drogie i szkoda dwa razy wydawać albo się szybko zrazić na sprzęt.
Na co należy zwracać uwagę przy kupnie i gdzie najlepiej kupić sprzęt - woj. śląskie okolice Katowic?
Wyczytałem, że polecanych jest kilka modeli m.in Seba frx, Rollerblade twister i Fila nrk. Czy powinny mnie te modele interesować?

Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
Zoon

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Sprzęt dla początkującego

Post autor: Doody » pn sierpnia 27, 2012 3:58

Seba frx, Rollerblade twister i Fila nrk jak najbardziej nadają się do nauki, z tym że Twister i FILA mają w zestawie hamulec który na początku się przydaje, do SEBY trzeba dokupić. Każda z tych rolek wystarczy Ci nie tylko na początek ale jeszcze na długo - również jeśli będziesz chciał zacząć jeździć FreeRide.

Ochraniacze polecam Pro-Tec'a. Istotne jest aby ochraniacze na nadgarstki miały usztywnienie od góry i dołu (zapobiega złamaniu nadgarstka)

Edit: tutaj masz więcej o ochraniaczach: http://wrotkarstwo.pl/forum/viewtopic.php?f=115&t=6501
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

zoon
Posty: 2
Rejestracja: pn sierpnia 27, 2012 1:51
Jeżdżę od: 01 wrz 2012
Lokalizacja: Choirzów

Re: Sprzęt dla początkującego

Post autor: zoon » pn sierpnia 27, 2012 4:26

Dzięki za szybką odpowiedź, zaczynam dzisiaj szukać po sklepach. Znając życie w popularnych sklepach sportowych większość będzie na zamówienie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”