Co kupić jako następcy Spiritblade? Do 1000 zł.

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

eustach

Co kupić jako następcy Spiritblade? Do 1000 zł.

Post autor: eustach » wt września 25, 2012 7:36

Jako że to mój pierwszy post tutaj - witam wszystkich.

Posiadam w tej chwili Rollerblade Spiritblade 2012. Są to moje pierwsze rolki i jeżdzę dopiero pierwszy sezon. Jako że kółka już kończą żywot (jak sa zdarte do plastiku to chyba tak? :P ), a dokupowanie nowych raczej mija się z celem - chcę kupić nowe rolki. Spiritblade'y kupowałem jako pierwsze rolki z nastawieniem "jak mi się nie spodoba to przynajmniej nie będę dużo stratny". Jednak sposobało mi się ;) Mam 24 lata/ 85 KG wagi (i mniej raczej nie będzie) - i jak na razie opanowałem podstawy, tzn. jazda do przodu, skrecanie, hamowanie na T, przekładanka, podstawy jazdy do tyłu itd. Docelowo interesuje mnie traktowanie rolek jak po prostu środka transportu, czyli jazda po mieście (różne nawierzchnie itd), ew. elementy slalomu, ale bez szaleństw. Dlaczego chcę zmienić rolki? Mam wrażenie ze moje spiritblade'y ogólnie bardzo słabo trzymają nogę i są mało zwrotne. Próbowałem też skoków ale z umiarem bo mam nieodparte wrażenie że plastikowa płoza tego nie wytrzyma przy mojej wadze ;) Nie miałem okazji jeździć w niczym innym więc nie mam za bardzo porównania, opisuję tylko swoje wrażenia. Rozmiar nogi.. hmm... spiritblade mam w rozmiarze 47, choć czuję że mogło by to być 46,5, za to jak przymierzałem Twistery 80 to 47 było za małe. Budżet? Miło było by się zmieścić w 1000 zł. Z tego co czytam najbardziej odpowiednie były by Twistery, ale może warto zwrócić uwagę na coś innego?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Co kupić jako następcy Spiritblade? Do 1000 zł.

Post autor: zico » wt września 25, 2012 8:05

Rozpatrz Seby FR2, FR1 i jeszcze Fusion 84.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

eustach

Re: Co kupić jako następcy Spiritblade? Do 1000 zł.

Post autor: eustach » wt września 25, 2012 8:45

Dziękuję za odpowiedź.
Nasuwa mi się kolejne pytanie - jaka jest róźnica w jeździe między kółkami 80 a 84 mm? Jest sens w moim przypadku pakować się w 84mm? Bo widzę że np Seba FR-2 można kupić w wersji 80 i 84 mm...
Kolejne pytanie - które z tych trzech które zaproponowałeś? :D I jak mają się one do Rollerblade Twister? :D Niby przeczytałem opisy w internecie, ale chodzi mi bardziej opis hmm... praktyczny.
Jeszcze jedna rzecz - rzep powyżej kostki w Fusionach nie budzi mojego zafuania - czy słusznie?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Co kupić jako następcy Spiritblade? Do 1000 zł.

Post autor: zico » wt września 25, 2012 8:56

Z praktyki - do Seby masz dostępne WSZYSTKIE części, do Rollerblade Twister niestety nie.
Te rolki to nie bóstwo, tylko narzędzie do jazdy, szczególnie w mieście może się coś wydarzyć - tutaj stukniesz, tam uderzysz i może, choć nie musi coś pęknie i do wymiany.
Różnie bywa. Osobiście jeżdżę w Twisterach, Filach NRK Black oraz Sebach FR1 - w żadnych tych rolkach nie wymieniałem nic, poza kółkami.

Co do podwozia - o ile nie chcesz zawodowo uprawiać slalomu, to przy Twojej długości stopy lepszą stabilność uzyskasz na szynie 255mm z kółkami 84mm.
Jest to też jednak uzależnione od Twoich umiejętności i równowagi, bo może się okazać, że i na 243mm dasz radę, choć but będzie mógł wystawać poza obrys kółek.

FR1 też można na upartego zmontować na szynie 255mm. FR2 w stosunku do FR1 ma okrojoną możliwość regulacji szyny przód tył, klamrę plastykową (tak jak Twister) oraz "gorsze" łożyska. But, szyna, kółka są identyczne.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

eustach

Re: Co kupić jako następcy Spiritblade? Do 1000 zł.

Post autor: eustach » śr września 26, 2012 9:10

Więc tak...
Miałem dzisiaj okazje przymierzyć Seba FR1 , już dość mocno używane, rozmiar 47 i... jest na styk. Bardzo na styk, może nie muszę podkurczać palców ale luzu nie mam żadnego. Niestety chwilowo nie miały one kółek :D więc przejechać się nie udało - tylko czy taki test powie mi coś więcej.... Przymierzałem też po raz kolejny Twistery rozmiar 47 i jest w sumie podobnie, choć tu już mógłbym się bardziej męczyć. Problem w tym że w dwóch sklepach twierdzą że ani FR1 ani Twisterów nie ma, nie było i nie będzie większych niż 47. Przymierzałem też coś takiego jak Powerslide Metropolis, ale rozmiar 46 (bo też większego nie ma) - też na styk ale wydawały mi się jakieś takie wygodne. Jakieś opinie na ich temat? Bo cena podejrzanie niska. Zostają jeszcze Fusiony 84 których nie mam gdzie przymierzyć... Ech... jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie uciąc paluchy...

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Co kupić jako następcy Spiritblade? Do 1000 zł.

Post autor: zico » śr września 26, 2012 10:23

Metro sobie odpuść, są różne opinie, ale to jest najgorszy wybór z całej reszty. Fusion są większe dostępne, Twistery oraz FR faktycznie nie ma większych niż 47.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

eustach

Re: Co kupić jako następcy Spiritblade? Do 1000 zł.

Post autor: eustach » czw września 27, 2012 12:02

Dobra czyli podsumowując:
Twistery, Powerslide Metropolis - odpuszczam - twistery za małe, metropolisy słabe(?)
I teraz wybór między:

FR1 w rozmiarze 47 - całkiem na styk, ale czy to źle? Być może będę miał jeszcze okazję przetestować z założonymi kółkami...
Fusion 84 - tu potrzebowałbym więcej informacji, z tego co znalazłem - w rozmiarach powyżej 44,5 długość szyny - 273mm - jak to wpływa na zwrotność? Pytam, bo być może chciałbym kiedyś ogarnąć PODSTAWY slalomu. Jeżeli chodzi o równowage raczej nie mam większych problemów (tzn. jestem w stanie jechać na jednej nodze do całkowitego zatrzymania, jechać na dwóch kółkach - też do zatrzymania), więc niewiem czy koniecznie muszę mięc dłuższą szynę. No i kolejna sprawa to czy jest szansa na zakup zanim spadnie śnieg... Przymierzyć nie ma gdzie - w loklanych sklepach brak (Kraków) i przed nowym sezonem nie będzie.
Fila NRK - orientujesz się może jaki jest dostępny rozmiar? I tu problem jak powyżej - nie ma w sklepach...

Tak wiem, fajna pora na zakupy no ale zdecydować się musze tak czy siak bo z tego co wiem to tych rozmiarów i tak standardowo nie sprowadzają do sklepów.

PS. Zico, a może w Twoim sklepie coś by się znalazło? ;) Bo niestety w Krakowie z tego co widze bieda...

eustach

Re: Co kupić jako następcy Spiritblade? Do 1000 zł.

Post autor: eustach » ndz września 30, 2012 3:54

Jestem już po kilka godzinach jazdy w FR1. Rozmiar 47 okazuję się być OK, podczas jazdy jest super - brak luzu, brak ścisku, nie odczuwam żadnego zmęczenia ;)

Wrażenia z jazdy jak na razie rewelacyjne! Super trzymanie nogi, dokładnie o to mi chodziło - czuję że mogę bezpiecznie pozwolić sobie na więcej zabawy. Poza tym jakoś tak łatwiej osiągnąć dużą prędkość. Testy zwrotności też wypadły bardzo pomyślnie, dokładnie obejrzałem przy okazji strukturę asfaltu ;). Cóż przeliczyłem się trochę z umiejętnościami ale za to rolki nabierają już charakteru - pierwsze rysy już są ;)

PS. Wielkie podziękowania dla Zico, zicoracing.com - polecam i polecać będę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”