Rolki dla dziecka i 17 latka

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Gregory
Posty: 2
Rejestracja: sob kwietnia 06, 2013 8:46
Jeżdżę od: 01 maja 2013

Rolki dla dziecka i 17 latka

Post autor: Gregory » ndz kwietnia 07, 2013 5:37

Witam !
Jestem początkującym , lecz pełnym zapału osobą, która postanowiła zacząć przygodę z rolkami.
Ale do rzeczy . Chciałbym sprawić niespodziankę młodszej siostrze( 7 lat w sierpniu ) i zakupić jej pierwszy rolki . Problem jest w tym iż w ogóle się na nich nie znam . rozmiar stopy to 20 cm . Kwota jaką chce przeznaczyć na ten cel to ok. 200zł. Chciałbym aby nauczyła się na trochę tych tańszych, a później coś z wyższej półki .

Druga sprawa to rolki dla mnie :) . Również jestem początkujący . Potrzebuję rolek też coś z niższej półki . Kwota na cel też ok 200 zl. Nie szukam nowych lecz używanych abym mógł się nauczyć. Nie orientuje się w ogóle jaki "rozmiar kółka" czy typ "buta" .

Proszę o jakieś rady i polecenie jakiejś firmy.
Z góry dzięki :)

Awatar użytkownika
worrmss
Czterokółkowiec
Posty: 77
Rejestracja: sob kwietnia 02, 2011 1:35
Moje rolki: Twister 80
Jeżdżę od: 10 kwie 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Rolki dla dziecka i 17 latka

Post autor: worrmss » ndz kwietnia 07, 2013 6:51

Siemka,

Miło z Twojej strony, że chcesz zrobić prezent siostrze. Musisz się jednak zdecydować i kupić rolki dla siebie albo dla niej. Kwota jaką dysponujesz 200 zł, to ciężki temat nawet jak na rolki używane. Za takie pieniądze ciężko będzie znaleźć coś nowego cokolwiek w hipermarkecie ze spożywką, na dziele sport. Jeżeli jednak śledzisz allegro, czy komisy, to szukaj czegoś z firm: Rollerblade, Powerslide, Salomon, K2. Dysponując taką kasą kup rolki wygodne, a parametrami kół, buta, kolorem, łożyskami się nie przejmuj wcale.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rolki dla dziecka i 17 latka

Post autor: Doody » pn kwietnia 08, 2013 7:36

Poczytaj forum. takich tematów były setki nawet w ostatnim czasie. Jak poczytasz ze zrozumieniem, gwarantuje że nie zadasz już pytania o rolki za 200zł.

Miłej lektury.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

testownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz sierpnia 05, 2012 9:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rolki dla dziecka i 17 latka

Post autor: testownik » pn kwietnia 08, 2013 9:00

Do 200 PLN spokojnie kupisz używane markowe rolki dziecięce, ze swej strony polecam Rollerblade'a regulowane. Mi się udało wyrwać Rollerblady w super stanie za ... 86 PLN z przesyłką na znanym portalu aukcyjnym. Różnica z poprzednimi rolkami, na jakich się męczył mój 6-letni syn, jak niebo i ziemia. Myślę, że to ZNACZNIE lepsza inwestycja niż zakup nowych no-name'ów z marketu. Przy odrobinie szczęścia dla siebie też coś znajdziesz w podobnym budżecie na początek przygody z rolkami.

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Rolki dla dziecka i 17 latka

Post autor: Pedro » pn kwietnia 08, 2013 1:53

Jeżeli chodzi o dzieci - Zico potwierdzi - nie ma lepszej opcji niż Rollerblade Spitfire !
Są bardzo wygodne, rozsuwane i mój narybek (5 i 7 lat -o różnych długościach stóp) na zmianę na nich próbują!
Absolutnie zakazane jest kupowanie dzieciom marketowych plastików !!!

Gregory
Posty: 2
Rejestracja: sob kwietnia 06, 2013 8:46
Jeżdżę od: 01 maja 2013

Re: Rolki dla dziecka i 17 latka

Post autor: Gregory » śr kwietnia 10, 2013 7:47

Dzięki za wszystkie porady :) . Forum przestudiuje dzisiaj ;) .
Pozdrawiam !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”