K2 Kinetic Speed

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Sacik
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 08, 2013 10:06

K2 Kinetic Speed

Post autor: Sacik » śr maja 08, 2013 3:02

Witam. Chciałbym zacząć przygodę z rolkami lecz nie orientuję się które rolki są dobre a których lepiej nie kupować. Poszperałem trochę po forach i zauważyłem że jedną z najczęściej polecanych marek jest K2. Do wydania na rolki mam 300 zł i za taką cenę znalazłem po promocji( z 460 zł) K2 Kinetic Speed. I tu moje pytanie, czy opłaca się kupić te rolki czy możecie polecić mi coś lepszego za taką cenę?

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: K2 Kinetic Speed

Post autor: Doody » śr maja 08, 2013 8:40

Nie napisałeś nic o swoich umiejętnościach, np czy jeździłeś kiedyś na łyżwach, nie podałeś swoich gabarytów, ani też jak chciałbyś jeździć: rekreacyjnie, agresywnie, urban, speed, slalom? Bez takich podstawowych informacji ciężko cokolwiek doradzić.

Gdybyś rzeczywiście poczytał forum wiedziałbyś że takie informacje to podstawa. Zakładam że chcesz jeździć rekreacyjnie, bo do tego służą rolki które wymieniłeś. Z budżetem 300,00 zł na nowe rolki będzie niewiele możliwości manewru: K2 Kinetic Speed (które wymieniłeś), Rollerblade Spark i FILA - jakiś tam model rekreacyjny. Z powyższych najbardziej polecam Rollerblade z racji na dostępność części zamiennych. Natomiast musisz mieć świadomość, że wszystkie one w cenach zbliżonych do 300pln są wersjami marketowymi tzn. mimo, że firmowe to wykonane z tańszych materiałów itd. Po za tym jeśli dużo ważysz wszystkie z nich będą za słabe.

A na koniec polecam jeszcze przestudiowanie tego forum. Takich tematów było na pęczki!!!
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Sacik
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 08, 2013 10:06

Re: K2 Kinetic Speed

Post autor: Sacik » czw maja 09, 2013 2:22

Jak napisałem wcześniej dopiero chce zacząć jeździć więc na razie potrzebuje rolek do nauki i jazdy rekreacyjnej. Gabaryty to 185 cm wzrostu, 78 kg wagi. A co do tematów to niestety nie znalazłem żadnego w którym ktoś by polecał lub odradzał te rolki.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: K2 Kinetic Speed

Post autor: Doody » czw maja 09, 2013 10:53

Nie pisałem że jest dużo tematów o tym modelu, tylko dużo tematów o rolkach dla początkujących w jeździe rekreacyjnej.

Jeśli chodzi o Ciebie to z racji na wagę powinieneś bardziej sztywne rolki niż cała trójka która wcześniej była wymieniona. Rollerblade Crossfire, Activa, Igniter lub Powerslide Phuzion 4.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”