Rollerblade Spark 80 czy coś innego?

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

marcel089
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 02, 2013 12:49
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Rollerblade Spark 80 czy coś innego?

Post autor: marcel089 » pt maja 10, 2013 9:57

Witam,
jestem początkującym wrotkarzem i dopiero uczę się jeździć (dosłownie). Chciałbym kupić jakieś rolki tylko nie bardzo wiem jakie. Ktoś polecił mi właśnie Rollerblade Spark 80 lub K2 FIT80 jako najlepsze na początek. Trochę o nich poczytałem i o innych im podobnym. Wychodzi na to, że są to rolki typowo rekreacyjne, raczej do jazdy spacerowej w niedzielne popołudnie (poprawcie mnie jeżeli się mylę). Tak jak mówiłem jeszcze nie potrafię jeździć, ale w miarę doskonalenia umiejętności chciałbym pokonywać dłuższe dystanse w miarę intensywnie i często (3-4 razy w tygodniu). Nie interesuje mnie żadne skakanie ani nic z tych rzeczy. Cena tamtych rolek jest całkiem niezła, ale zastanawiam się czy na nich będzie można coś więcej(w/w) oprócz nauki i spacerów.
Mam 184cm wzrostu i ważę 80kg.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rollerblade Spark 80 czy coś innego?

Post autor: zico » pt maja 10, 2013 11:45

Zapomnij o Sparku 80, absolutne minimum to Spark 84, a najlepiej Crossfire 84 ze stajni Rollerblade. Twoja waga i wzrost zrobią ze Sparka 80 w szybkim okresie czasu wrak.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

marcel089
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 02, 2013 12:49
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rollerblade Spark 80 czy coś innego?

Post autor: marcel089 » sob maja 11, 2013 1:00

Mam jeszcze jedno pytanie. Z uwagi na bardzo niskie osadzenie buta w tych rolkach max rozmiar kółek to 84mm, natomiast czy jest możliwość wymiany płozy i kółek na 90mm(taki tuning na crossfire 90)? Czy rolki z kółkami 90mm dużo tracą na zwrotności w stosunku do tych z kółkami 84mm?

marcel089
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 02, 2013 12:49
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rollerblade Spark 80 czy coś innego?

Post autor: marcel089 » sob maja 11, 2013 1:02

Powyższy post dotyczy crossfire 84, bo z tego wszystkiego zapomniałem napisać o których mówię.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rollerblade Spark 80 czy coś innego?

Post autor: zico » sob maja 11, 2013 2:50

Tak, w modelu Crossfire nie ma przeciwwskazań do zakładania szyn, ale wg mojej opinii maks na 4x90mm. Nieduża różnica w zwrotności pomiędzy Crossfire 84, a Crossfire 90.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

marcel089
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 02, 2013 12:49
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rollerblade Spark 80 czy coś innego?

Post autor: marcel089 » sob maja 11, 2013 4:49

A jak crossfire'y radzą sobie na chodniku lub kostce brukowej? Załóżmy, że na 30km trasie uzbiera się 1-2km chodnika, nierównego asfaltu lub bruku? Czy to może szybko wykończyć crossfire'y, bo różne są opinie? Jeszcze kwestia doboru rozmiaru. Tak się składa, że w Krakowie nie są dostępne w/w. Pozostaje zatem tylko sklep internetowy i tu pojawia się problem doboru rozmiaru. Najpopularniejsza metoda to długość obrysu + 5mm. Tylko, że z tym +5mm to podobno nie jest tak do końca i w przypadkach między/między powinno się wybierać mniejsze. Długość obrysu mojej stopy do 283-4mm. Wkładkę w butach do biegania mam 290mm, ale zazwyczaj biegam w opaskach elastycznych na stopach (bez mam odrobinę luzu, w opaskach czasem czuję noski). Wypożyczone rolki, w których ostatnio jeździłem (chyba jakiś model K2) miały rozmiar 285mm, ale nie jestem pewien. Zastanawiam się teraz czy brać 285 czy 290. Jest jeszcze druga strona medalu. Otóż z tego co się orientuję to u Zico crossfire 2012 już się wyczerpały, jest model tegoroczny w pełnej rozmiarówce o 160PLN droższy(różnica podobno tylko w kolorze).
Udało mi się na allegro jeszcze jakieś znaleźć:

Jednak jest kilka ale. Mianowicie gwarancja 1rok, nie dwa jak u zico i jakaś inna kolorystyka niż tych ze sklepu zico - trochę mi to śmierdzi. W ofercie mają tylko crossfire i sirio z tych poważniejszych, reszta to szmelc. Poza tym, są tylko rozmiary 285 i 295, więc jeżeli okaże się, że muszę mieć 290 to pozostanie tylko zwrot. Nie wiem czy ryzykować z tamtymi czy odżałować te półtorej stówki i kupić w profesjonalnym sklepie oraz jak jest z tymi rozmiarami? Fajnie jakby ktoś kto ma ten model coś napisał.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rollerblade Spark 80 czy coś innego?

Post autor: Doody » sob maja 11, 2013 5:35

Jeśli zamierzasz jeździć rekreacyjnie bez skoków , to bruk, zjazdy z krawężników itd Crossfire bez problemu wytrzyma. Co do zakupu - kup w profesjonalnym sklepie, nie będziesz miał problemu z rozmiarem, zwrotem i gwarancją, a spokojna głowa jest rzeczą najważniejszą.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”