Czy dobre na początek będą K2, ascent, camano itp ?

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

kosa474
Posty: 6
Rejestracja: pn kwietnia 07, 2014 1:04

Czy dobre na początek będą K2, ascent, camano itp ?

Post autor: kosa474 » śr kwietnia 09, 2014 11:06

Zaczynam swoją przygodę z rolkami lecz jeździłem już kiedyś chcę na rolki wydać nawet 250 zł ( nowe czy używane maja być porządnej firmy )

czy te rolki będą na początek dobre? Dużo tego na allegro i tablicy .
Wyglądają na jakby starsze modele dobrze myślę? ;P
rolki-k2z-se-euro-40-5-26cm-stan-bdb-72mm-82a-i4136859682.html
rolki-k2z-se-euro-40-5-26cm-stan-bdb-72mm-82a-i4136859682.html
super-rolki-k2-ascent-m-r-42-5-278mm-i4130632913.html
super-rolki-k2-camano-w-r-45-298-mm-i4133861172.html

PS. poszukuję rolek w rozmiarze 41. DO 250 zł MAX!
Chcę jeździć FITNESS.
Moje parametry 183cm wzrostu , waga 63kg.

Pozdrawiam czekam na pomoc i opinie.
Ostatnio zmieniony czw kwietnia 10, 2014 12:15 przez kosa474, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Hell'O'Kitty
Czterokółkowiec
Posty: 82
Rejestracja: ndz czerwca 30, 2013 8:11
Moje rolki: Rollerblade Spark TR 80
Jeżdżę od: 13 kwie 2012
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy dobre na początek będą K2, ascent, camano itp ?

Post autor: Hell'O'Kitty » śr kwietnia 09, 2014 11:27

Witam.

Przejrzyj, proszę, ostatnich kilkanaście postów z tego działu.
Temat jest ostatnio bardzo wałkowany.

W 250 PLN się nie zmieścisz z nówkami.
Napisz też po czym i jak chcesz jeździć (urban, fitness, slalom) oraz jakie masz parametry wzrost / waga.

Twoje linki są uszkodzone, tutaj podajemy firmę i model.

Z pozdrowieniami,
H'O'K

kosa474
Posty: 6
Rejestracja: pn kwietnia 07, 2014 1:04

Re: Czy dobre na początek będą K2, ascent, camano itp ?

Post autor: kosa474 » czw kwietnia 10, 2014 12:14

Firma K2 modele ascent, camano oraz K2z dużo tego na serwisach a nie są drogie.

Nadadzą się na pozcątek do jazdy fitness?

Piotrek1986
Posty: 37
Rejestracja: śr marca 26, 2014 2:01
Moje rolki: Bont Jet 100/Twister 80

Re: Czy dobre na początek będą K2, ascent, camano itp ?

Post autor: Piotrek1986 » czw kwietnia 10, 2014 3:37

Tak nie są drogie tylko nie zdziw się jak po miesiącu (kilku przejazdach) będą nadawać się do kosza. Tematów o rolkach poniżej 300pln jest multum nikt nie będzie się powtarzał. Każdy z własnego doświadczenia poradzi Tobie dozbierać drugie 250 i kupić coś sensownego i dobrego jak na początkującego.

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Czy dobre na początek będą K2, ascent, camano itp ?

Post autor: Pinnhead » czw kwietnia 10, 2014 4:30

Te K2 to raczej rolki rekreacyjne. Powinny być lepsze od najtańszych chińskich noname ale za tą cenę nie poszalejesz. Przy powolnej jeździe po parkowych alejkach pewnie trochę pochodzą. Ale normalnie to od 400 zł kupuje się rolki na których można już przyjemnie pojeździć.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

kosa474
Posty: 6
Rejestracja: pn kwietnia 07, 2014 1:04

Re: Czy dobre na początek będą K2, ascent, camano itp ?

Post autor: kosa474 » czw kwietnia 10, 2014 7:21

nawet jak starcza na 1-2 sezony wystarczy na początek NIE WYDAM< NA ROLKI 500 zł . dziekuję

Awatar użytkownika
Hell'O'Kitty
Czterokółkowiec
Posty: 82
Rejestracja: ndz czerwca 30, 2013 8:11
Moje rolki: Rollerblade Spark TR 80
Jeżdżę od: 13 kwie 2012
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy dobre na początek będą K2, ascent, camano itp ?

Post autor: Hell'O'Kitty » czw kwietnia 10, 2014 7:38

Witam.

@kosa474, ale to nie chodzi tylko o trwałość.
Zresztą, kiepskie łożyska mogą się wysypać w połowie pierwszego sezonu.

Tu chodzi o komfort a czasami w ogóle o możliwość jazdy.
Rolki mają kilka elementów, które są tu kluczowe, a w tanich, kiepskich rolkach nie będziesz miał fanu z jazdy, nabawisz się złych nawyków albo w ogóle zniechęcisz do tego sportu.

Nie widziałem sprzedaży na raty, ale może to byłoby rozwiązaniem?
Płacisz teraz 250 a resztę w ratach przez rok.

Z pozdrowieniami,
H'O'K

kosa474
Posty: 6
Rejestracja: pn kwietnia 07, 2014 1:04

Re: Czy dobre na początek będą K2, ascent, camano itp ?

Post autor: kosa474 » czw kwietnia 10, 2014 9:01

hmm czyli wychodzi na to ,że rolki to drogi sport? mam pieniądze mógłbym kupić rolki z górnej półki nie w tymsęk. Chodzi o to ,że jestem strasznie oszczędny i lubie kupować rzeczy ze średniej półki chyba ,że się w coś wkręce.

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Czy dobre na początek będą K2, ascent, camano itp ?

Post autor: Pinnhead » czw kwietnia 10, 2014 9:19

Niska półka to właśnie 350zł - wszystko co poniżej tej ceny to poprostu dno, pajęczyny, rozkład i wszystko co smutne. Średnia półka to ok 450-600zł. Wysoka półka fitness to np rolki Rollerblade Tempest 100 sam sobie sprawdź po ile można je kupić.

Porządny sprzęt, jeśli się nie wkręcisz w rolki, to go prawie nie zużyjesz a wtedy możesz go dobrze odsprzedać. Natomiast kiepścizna to tak czy siak pieniądze w błoto. Bierzesz 250 zł i wyrzucasz do śmietnika. Możesz też je mi wysłać, zrobię z nich lepszy użytek :) Mam w planach nowe kółka za dokładnie tą kwotę, tylko póki co kasy mi brak :( .
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Czy dobre na początek będą K2, ascent, camano itp ?

Post autor: zico » czw kwietnia 10, 2014 9:50

Ciężko naprostować myślenie ludzi na temat oszczędności tylko w pieniądzach. Owszem można kupić rolki za 200pln, których części wystarczą na miesiąc.
Rolki to nie jest drogi sport, drogi sport to wyścigi samochodowe. Zresztą - zależy dla kogo. Taka luźna dygresja.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Sainti
Posty: 22
Rejestracja: pn marca 19, 2012 10:13
Moje rolki: Hardcore Evo + Vision
Jeżdżę od: 23 mar 2012

Re: Czy dobre na początek będą K2, ascent, camano itp ?

Post autor: Sainti » czw kwietnia 10, 2014 10:46

Według mnie K2 na "drugi początek" nie są wcale takim złym wyborem, ale akurat nie wymienione modele.

Sam byłem w podobnej sytuacji, jeździłem trochę na rolkach jako kilkulatek i po 15 latach chciałem spróbować ponownie. Nie wiedziałem czy po takim czasie rolki przypadną mi do gustu, więc nie chciałem wydawać zbyt dużo. Szukałem używanych rolek, ale postawiłem sobie kilka warunków: znana marka, aluminiowa szyna na koła minimum 80mm i pasek 45 stopni trzymający stopę (generalnie to co mają najtańsze polecane rolki i nie da się tego łatwo wymienić). Kupiłem K2 Power i przejechałem na nich w sumie ponad 600km wydając łącznie z najtańszymi częściami serwisowymi mniej niż 250zł. Po roku, gdy funduszy miałem już więcej i miałem już pogląd czego chcę od rolek, kupiłem nowy sprzęt już z wyższej półki.

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Czy dobre na początek będą K2, ascent, camano itp ?

Post autor: GiS » pt kwietnia 11, 2014 1:28

kosa474 pisze:hmm czyli wychodzi na to ,że rolki to drogi sport?
Drogi? Zakładając, że średnia półka butów do biegania to jest jakieś 400-600pln, a żeby pojechać do decathlonu i kupić sobie najtańszy rower do trzaskania kilometrów po równym asfalcie (a gdzie mu do markowego sprzętu) trzeba mieć w kieszeni tysiaka (dobry rower do jazdy wyczynowej to jakies 3-4tysięcy), to nie uważam, żeby był to drogi sport na tle innych powszechnie uprawianych jeśli rozmiawiamy o sprzęcie markowym, a nie marketowym badziewiu (w biedronce można kupić "profesjonalny rower górski" za <400pln;p)
kosa474 pisze: mam pieniądze mógłbym kupić rolki z górnej półki nie w tymsęk. Chodzi o to ,że jestem strasznie oszczędny i lubie kupować rzeczy ze średniej półki chyba ,że się w coś wkręce.
[/quote]

Jak pisali koledzy wyżej. Dla rolek średnia półka to ok. 500pln +/-. Najdroższe modele do jazdy szybkiej to już kosmos często liczony w pięciocyfrowych kwotach (koszt samych łożysk porównywalny z ceną rolki ze średniej półki).

Jeżeli jesteś oszczędny to powinieneś się zgodzić z tym, że lepiej wydać pieniądze raz, a porządnie i mieć pewność, że jeżeli sport nie przypadnie Ci do gustu to ze wzgledu na Twoje preferencje, a nie dla tego, że sprzęt nie pozwalał na czerpanie radości z nauki/jazdy.
Wtedy markowy sprzęt sprzedasz za 50-75% wartości i nie dużym kosztem masz rzetelne doświadczenia, a nie rozczarowanie płynące z marnej jakości materiałów, które nie potrafią sprostać postawnoinym przed nim zadaniom:)
Pozdro!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”