Rolki do jazdy po mieście, dla cięższego faceta - ~90 kg.

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

archiveDB
Posty: 33
Rejestracja: śr sierpnia 03, 2011 3:26
Jeżdżę od: 02 wrz 2011

Rolki do jazdy po mieście, dla cięższego faceta - ~90 kg.

Post autor: archiveDB » sob maja 17, 2014 3:21

Hiya!

W zeszłym roku kupiłem od Zico rolki dla siebie (i jestem mega zadowolony) i teraz pojeździć chciałby mój brat. Problem polega na tym, że trenuje kulturystykę i jest ode mnie dużo cięższy - w tej chwili waży koło 87 kg przy 175 cm wzrostu. Z tego co wygrzebałem na forum Crossfire 84 byłby całkiem niezłe, ale szukamy czegoś bardziej przyminającego moje Seby FRX, czyli twarda skorupa itepe. Fajnie by było, żeby były "dobre i tanie", chociaż przy tej wadze pewnie trzeba liczyć się z wydatkami rzędu 700-800+ zł a nie ~600? :(

Dodam, że rolki będą używane w założeniu przez kilka godzin tygodniowo (5-10) i będzie to typowy "urban skating", chociaż raczej bez skakania (oszczędność i tak już dobitych stawów ;)). W przeciwieństwie do mnie brat jeździł już na rolkach za dzieciaka (~10 lat temu), całkiem sprawnie, ze dwa, trzy sezony, także powinien ogarnąć i sprzęt nieco cięższy do okiełznania.

Sam mam też ten zestaw ochraniaczy, sprawdzi się równie dobrze na kimś sporo cięższym, czy też trzeba się bardziej wykosztować? http://www.zicoracing.com/pl/p/Komplet- ... k-2013/181 [ edit: oka, pogrzebałem na forum i widzę, że powinien wystarczyć :D ]

Wielkie dzięki! :)

Piotrek1986
Posty: 37
Rejestracja: śr marca 26, 2014 2:01
Moje rolki: Bont Jet 100/Twister 80

Re: Rolki do jazdy po mieście, dla cięższego faceta - ~90 kg

Post autor: Piotrek1986 » ndz maja 18, 2014 11:55

Witam, masz Seby FRX to wiesz co to znaczy komfort jazdy w zamian za wyższą cenę. Pogadaj z bratem, że lepiej dopłacić i mieć kozak sprzęt a nie pożałować 100-200pln i jeździć o klasę słabszym sprzęcie. Tym bardziej, że jego waga jest solidna i lepiej mieć konkretne rolki. Jak jest to rodzony brat to nawet zaproponowałbym, że dorzucę stówkę do lepszych rolek żeby był zadowolony a nie później narzekał: "słabe te rolki mi wybrałeś" :) Możecie jeszcze szukać używek może akurat traficie na okazję. Do tego Seby można ogarnąć za 650 czasami nawet 600 ojjj to nie jest wygórowana cena. Pozdrawiam

archiveDB
Posty: 33
Rejestracja: śr sierpnia 03, 2011 3:26
Jeżdżę od: 02 wrz 2011

Re: Rolki do jazdy po mieście, dla cięższego faceta - ~90 kg

Post autor: archiveDB » ndz maja 18, 2014 5:34

Z całym szacunkiem, nie mamy najmniejszego pojęcia co wybrać, budżet do 1000 zł, im mniej tym lepiej (brat chciałby wydać na same rolki do 8 stów najlepiej), nie rozumiem odpowiedzi :D FRX chyba za słabe na 90 kg? Jak nie to bieremy i jemu :D

Używki odpadają.

[edit]

Znalazłem wypowiedź zico dot. rolek dla 100-kg pana i FRX podobno to minimum, teraz pytanie czy spokojnie dadzą radę, czy trzeba się wykosztować na FRy?

doc_strus
Czterokółkowiec
Posty: 85
Rejestracja: sob lutego 22, 2014 3:06
Moje rolki: FR2
Jeżdżę od: 02 sty 1997

Re: Rolki do jazdy po mieście, dla cięższego faceta - ~90 kg

Post autor: doc_strus » ndz maja 18, 2014 5:51

Zależy jak będzie śmigał, tak na prawdę FRX od FR 2 różnią się zapięciami i szyną, podejrzewam że do normalnej jazdy bez mega skoków ten model styknie.

voidtec
Posty: 3
Rejestracja: czw lipca 04, 2013 11:57
Jeżdżę od: 0- 5-2013

Re: Rolki do jazdy po mieście, dla cięższego faceta - ~90 kg

Post autor: voidtec » pn maja 19, 2014 12:31

Kurczę, ja ważę 87 kg, jeździłem w sparkach, jeżdżę teraz w fusionach i nie wiedziałem, że potrzebuję specjalnych rolek. Rollerblade pisze na swoich do 100kg, seba pewnie podobnie.. a i to na pewno ma duży margines. Nie przejmował bym się wagą aż tak

Awatar użytkownika
_blues_
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 08, 2013 7:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rolki do jazdy po mieście, dla cięższego faceta - ~90 kg

Post autor: _blues_ » pn maja 19, 2014 11:24

Fusion są pancerne, najgrubszy tłuścioch chyba nie miałby z nimi problemu :) Podobnie zresztą jak chyba większość urbanowych.

Tu bardziej jest raczej mowa o tych dużo lżejszych modelach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”