Italia...

O wszystkim, co przyjdzie Wam do głowy:) / Off-topic discussions - talk about any non-skating topics you want

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Italia...

Post autor: WFH » śr marca 14, 2007 3:17

Korzystajac z wolnej chwili, a takze po namowie Andrzeja postanowilem napisac kilka slow...
Jak zapewne niektorzy wiedza(a inni wlasnie sie dowiedza) przebywam od jakiegos czasu we Wloszech, gdzie obecnie studiuje. Przyjechalem tu glownie w celu podpatrzenia tutejszych metod treningowych i uzyskania uprawnien trenerskich. Jestem w Aquili okolo 100-120km na wschod od Rzymu. Miasto jest pieknie polozone, otoczone gorami, przez co nie jest tutaj goraco, ale ogolnie pogoda jest ok. Studiowanie wyglada tu zupelnie inaczej niz w Polsce, duzo wiekszy luz.
No i to co najwazniejsze - rolki!
Klub - trafilem super, chyba lepiej nie moglem. Mam super trenera, jednego z najlepszych w Europie( posiada 4 stopien europejski), ktory wychowal wielu swietnych zawodnikow. Strona klubu http://cpga.net/ trzeba kliknac na pattinaggio.
Zawodnicy - trenuje miedzy innymi z Gregorio Duggento( http://www.gregorioduggento.net)- 11krotnym Mistrzem Swiata, rekordzista swiata na 100, 200 i 300m. Oprocz tego jest takze vice-mistrzyni Europy kadetek Valentina Miconi i wielu innych wspanialych zawodnikow.
Warunki do treningu - rewelacja! Trenujemy na torze, na ktorym w 2004 roku odbyly sie MS. Jak jest zla pogoda to mamy do dyspozycji kryty tor!!!W pelni profesjonalny z pochylymi wirazami( jedno z 3 takich miejsc we Wloszech). 10 minut od Aquili mamy takze trase uliczna!!!Czego chciec wiecej???
Treningi - sa ciezkie i zupelnie inne od tego co robimy w Polsce. Ale staram sie nie odstawac i robic swoje, zobaczymy co z tego bedzie.
W klubie sa do mnie pozytywnie nastawieni i chca, zebym wystartowal w ich barwach w mistrzostwach regionalnych, ktore sa eliminacjami do Mistrzost Wloch. A po co sa potrzebne eliminacje pomoze wyjasnic ta mapka - http://www.fihp.org/corsa/societa.asp?u ... ieta&anno=

Ogolnie jestem bardzo zadowolony z pobytu. Jesli ktos by mial jakies pytania to chetnie w wolnej chwili odpowiem.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » śr marca 14, 2007 4:59

Pozazdroscic :!:

Mapka nic mi nie wyjasnila, nic nie rozumiem :oops:
Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Toudi » śr marca 14, 2007 5:51

No, Włochy są duże, mają śmieszny kształt, morza po obu stronach - w wyscigach wschód - zachód oraz odwrotnie, wymaga się od tych najlepszych zawodników karty pływackiej oprócz kasku.
No a w poście - podejrzewam- chodziło o to, że we Włoszech jest co najmniej 20 x tyle co u nas zawodników.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Re: Italia...

Post autor: PeterCave » śr marca 14, 2007 6:21

WFH pisze: Treningi - sa ciezkie i zupelnie inne od tego co robimy w Polsce.
...
Jesli ktos by mial jakies pytania to chetnie w wolnej chwili odpowiem.
Byłbym wdzięczny, jakbyś w skrócie opisał co tam na treningach robicie, tzn. czym się różnią od polskich.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Italia...

Post autor: Piotr B » śr marca 14, 2007 10:13

PeterCave pisze:
WFH pisze: Treningi - sa ciezkie i zupelnie inne od tego co robimy w Polsce.
...
Jesli ktos by mial jakies pytania to chetnie w wolnej chwili odpowiem.
Byłbym wdzięczny, jakbyś w skrócie opisał co tam na treningach robicie, tzn. czym się różnią od polskich.

Pozdrawiam
hm, nasz ostatnie treningi polegają na wyjechaniu na drogę, wówczas Piotrek K mówi: ,,no palimy gumę" i jedziemy ile mamy siły.

Bartek napisz coś koniecznie o tych treningach!

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » pt marca 16, 2007 2:10

Ariel pisze: Mapka nic mi nie wyjasnila, nic nie rozumiem :oops:
Po najechaniu myszka na kazdy region wyswietla sie liczba klubow, po kliknieciu pokazuja sie nazwy itp.
Swietny zart Toudi,napewno wszyscy sie usmiali.
Co do treningow to ciezko jest to opisac. Kiedys jak czytalem wypowiedzi polskich pilkarzy jaka to wielka rywalizacja jest na treningach w zachodnich klubach to raczej myslalem, ze nie mieli tego w Polsce...Tu jest bardzo podobnie - wszyscy sa spoko,ale na kazdym treningu chca udowodnic trenerowi i innym zawodnikom,ze sa lepsi. Jesli chodzi zas o same treningi totypowy trening tlenowy to ja tu widzialem tylko na poczatku rozgrzewki i na koniec treningu-rozjazd,ktory trwa u nich 2do3 minut...Ogolnie jest bardzo ciezko,alejestembardzo zadowolony.
Jak opowiedzialem trenerowi jak normalnie trenujemy w Polsce to powiedzial,ze to sa bardzo stare metody treningowe.

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » pt marca 16, 2007 2:55

Wiec teraz tylko WFH bedzie w Polsce znał nowe metody treningowe. Ciekawe czy kiedyś je opisze?

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » pt marca 16, 2007 3:12

Wiec teraz tylko WFH bedzie w Polsce znał nowe metody treningowe. Ciekawe czy kiedyś je opisze?
Ile opisze to opisze reszta to tajemnica trenerska heheh. Ale fajnie, że chociaż jedna osoba będzie znała sposoby treningowe najlepszych, może w przyszłości przełoży się to na wyniki reprezentacji na zawodach międzynarodowych, ale to długa droga bo wq mnie takie szkolenie należy zacząć od małych dzieci.

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrzej » pt marca 16, 2007 3:54

wełek pisze: wq mnie takie szkolenie należy zacząć od małych dzieci.
No i Paweł skreślił już moje dziecko :cry:
No bo wszyscy ciągle mówią: Jaki on już duży. A Jasiek ma dopiero 8 miesiecy :cry:

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » pt marca 16, 2007 4:25

Piotr B pisze:Wiec teraz tylko WFH bedzie w Polsce znał nowe metody treningowe. Ciekawe czy kiedyś je opisze?
Moze kiedys napisze ksiazke? :twisted:
Wlasnie po to tu przyjechalem, zeby sie jak najwiecej dowiedziec i nauczyc. A jak to sie pozniej bedzie przekladac na wyniki to zobaczymy. Poki co sprawdzam na sobie :twisted:
Andrzej Twoj Jasiek jeszcze nie jest stracony :D Tutaj widzialem trenujace dzieci w wieku 5-6 lat( okolo 20 dzieciakow), wiec jest jeszcze czas :D

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » pt marca 16, 2007 6:32

A ja mam jeszcze takie pyanie. Ile średnio jeżdżą tam na treningu kilometrów?

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » wt marca 20, 2007 1:29

wełek pisze:A ja mam jeszcze takie pyanie. Ile średnio jeżdżą tam na treningu kilometrów?
Bardzo roznie, wszystko zalezy od rodzaju treningu - zdarza sie, ze 6-7,zdarzasie, ze 25...

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » śr marca 21, 2007 2:22

WFH pisze:
Moze kiedys napisze ksiazke? :twisted:
Wlasnie po to tu przyjechalem, zeby sie jak najwiecej dowiedziec i nauczyc.
Masz wiec szanse zostać Skarżyńskim polskich rolkarzy!

No, nie daj sie prosić i pisz jak najwiecej na forum: Jak trenują w Itali?

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » śr marca 21, 2007 3:11

Nie moge napisac wszystkiego, bo po to tu jestem, zeby samemu sie uczyc...Ciezko po dwoch tygodniach napisac jak trenuja...Jakies glebsze przemyslenia i wnioski bede mial zapewne pod koniec pobytu.
Tutaj trenuje prawie wylacznie na torze, wiec trudno jest to odniesc do warunkow polskich...Na pewno trenuja ciezej, ponadto wieksza wage przykladaja takze do przygotowania fizycznego(od tego mamy drugiego trenera...). Jak cos ciekawego sie wydarzy to napisze :twisted:

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » ndz maja 20, 2007 2:29

Czyzby nic ciekawego nie wydazylo sie od 21 marca :?:

Bartku, jeszcze jedna wielka prosba: zorientuj sie w tamtejszych przepisach prawnych dot. rolkarzy. Jesli znajdziesz cos, co dalo by sie zaszczepic w polskich warunkach, to bylo by wspaniale.
Miłość wzrasta poprzez miłość

ODPOWIEDZ

Wróć do „Czas wolny / Free time”