NOKIA Sports Tracker - asystent treningu?

O wszystkim, co przyjdzie Wam do głowy:) / Off-topic discussions - talk about any non-skating topics you want

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

NOKIA Sports Tracker - asystent treningu?

Post autor: Caravan » ndz maja 06, 2007 3:53

Jakiś czas temu zainstalowałem sobie w telefonie NOKIA Sports Tracker (NST). Taki osobisty asystent treningu. Przy pomocy odbiornika GPS połączonego z telefonem poprzez Bluetooth NST mierzy czas treningu (można ustawić minimalną predkość, przy której liczy się czas), predkość z jaką się poruszamy, dystans, no i oczywiście rejestruje trasę, jaką przebyliśmy. Po skończonym treningu/wycieczce można dość dokładnie określić, na podstawie wykresów, jaki odcinek przebyliśmy z jaka prędkością i w jakim czasie. Dodatkowo uzyskane dane można zapisać w pliku *.kml, który jest plikiem Google Maps. Po przeniesieniu do komputera i uruchomieniu pliku (wcześniej trzeba oczywiście zainstalować Google Maps), możemy podziwiać trasę, jaką przebyliśmy. Każdy wypad można oczywiście rejestrować i porównywać z poprzednimi jazdami.

U mnie to mniej więcej wyglądało dzisiaj tak:
Obrazek

Proszę nie zwracać uwagi na mało wyszukaną jazdę, ale to miało być tylko w ramach testu :wink: Nadmienię tylko, że ilustracja dość dokładnie pokazuje faktyczny przebieg próby.

Więcej na temat programu na stronie
http://research.nokia.com/research/proj ... tsTracker/

Myślę, że może być to fajna sprawa dla tych, którzy w miarę precyzyjnie chcialiby śledzić swoje poczynania. :)
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Post autor: michał1990 » ndz maja 06, 2007 10:52

świetna opcja:d jak bede zminiała koma to pewnie uwzglednie ten program przy wyborze nowej komorki
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


ODPOWIEDZ

Wróć do „Czas wolny / Free time”