PZSW - nadszedł czas zmian!!!

O wszystkim, co przyjdzie Wam do głowy:) / Off-topic discussions - talk about any non-skating topics you want

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

PZSW - nadszedł czas zmian!!!

Post autor: WFH » pt listopada 16, 2007 12:57

Myślę, że w odpowiednim dziale.
Jak zapewne większość osób interesujących się tym zagadnieniem wie zblizają się wybory w Polskim Związku Sportów Wrotkarskich. Duża część środowiska wrotkarskiego jest niezadowolona z dotychczasowego działania Związku, który dla promocji wrotkarstwa w Polsce nie robi dosłownie nic. W dniu 16 grudnia odbędą się wybory do władz PZSW. Najpierw jednak Związek musiał ustalić liczbę delegatów...Próbowano to zrobić w zeszłą niedzielę na zebraniu Zarządu, jednak nie było wystarczającej liczby osób. Dlatego też w tym tygodniu władze zebrały przychylne sobie osoby zasiadające w zarządzie( w tym jeden członek zarządu był reprezentowany przez Skarbnika...), aby uchwalić korzystny dla siebie podział mandatów.
Propozycja została opracowana przez człnka Zarządu Pana Kołcuna i pokrótce wygląda tak:
- prawo wystawienia delegata mają kluby, które w roku 2007 miały wykupioną licencję klubowaą w PZSW
- liczba delegatów zależy od liczby zawodników w klubie z licencją PZSW na rok 2007 - jeśli klub ma do 20 zawodników - 1głos, od 21 do 40 - 2 głosy itd co 20 zawodników.

Jasne dla wszystkich interesujących się tą sprawa jest dlaczego akurat takie liczby - popierający działania Związku i Pana Prezesa to przedstawiciele klubów majacych wielu zawodników - UKS Zryw Słomczyn i TUKS Roztocze Tomaszów Lubelski. Dodatkowe prawo głosu mają także oczywiście Prezes i Vice Prezesi.
Zostałem upoważniony do opublikowania sposobu głosowania przez członków zarządu:
ZA głosowali:
- Pan Prezes Jerzy Andrzej Byk
- Pan Vice Prezes Tomasz Kucza
- Pani Barbara Gintoft - Pawlak
- Pan Marek Troszczyński w imieniu swoim a także nieobecnego Pana Waldemara Kołcuna

PRZECIW głosowali:
- Pan Vice Prezes Jerzy Pisarek
- Pan Konrad Dąbrowski

Nie da się ukryć, że taka forma doboru delegatów jest korzystna dla obecnych władz. Wygląda to na chęć ustawienia wyników wyborów już przed ich rozpoczęciem.
Zebranie Zarządu skończyło się awanturą i opuszczeniem lokalu przez przeciwników tego zapisu.
Tylko od naszego środowiska zależy czy działalność PZSW będzie taka jak dotychczas!

Zapraszam do dyskusji na ten temat.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » pt listopada 16, 2007 1:51

Kibel. SSW Malta - możliwy tylko i wyłącznie jeden głos. Reguły głosowania "trochę" przegięte. Widać, że wszystko robione na siłę, żeby utrzymać starą ekipę.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

LTM
Ścigant 4x110mm
Posty: 356
Rejestracja: śr maja 31, 2006 9:41
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LTM » pt listopada 16, 2007 9:00

Miejmy nadzieję, że te zmiany nadejdą!!!!!!

PZSW od kiedy pamiętam tylko obiecuje, że będzie świetnie, że wszystko idzie do przodu, pamiętam jak Pan Prezes mówił, że....... dużo mówił :lol: :evil: :evil: :lol:

Związek nie robi NIC, aby wypromowac ten sport, nie robi NIC aby było lepiej ( a lepiej może byc, perspektywy i możliwości są duże, trzeba tylko chciec!!!) nie robi NIC.

Miejmy nadzieję, że nawet "trochę" przegięte reguły utrzymania się przy władzy nie pomogą wygrac wyborów starej ekipie, bo nic się na pewno nie zmieni na leprze. Pozostanie nam to co mamy obecnie czyli jest fajnie, ale może być DUŻO lepiej, a rozwoju, odpowiedzialnego i promującego ta dyscyplinę Związku chyba wszyscy chcemy, ( no prawie, bo niektóre kluby- wymienione przez WFH- tego rozwoju widocznie nie potrzebują!!!) więc trzeba zmienic obecna władzę na nową, lepszą, przypominam, wybory odbywają się 16 grudnia, każdy głos się liczy. :!:

Mam nadzieję, że moja wypowiedz nikogo nie uraziła, a jak uraziła, to trudno, takie jest moje zdanie na ten temat :evil: Jeśli ktoś ma inne to niech opisze po swojemu.

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Agent_L » pt listopada 16, 2007 9:41

1)Każdy zakłada jednoosobowy klub i wtedy ma 1 głos : )
Co trzeba zrobić by założyć klub i dostać licencję ?
(hmm, na to chyba już za późno...)

2)stniejący przyjmuje ludzi którzy dotąd trzymali się z daleka od organizacji (np ja). Czy liczy się liczba członków na początku roku czy w momencie głosowania?
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » pt listopada 16, 2007 10:40

Dlaczego zasady wyborów są ustalane tuż przed wyborami?
Ma ktoś statut PZSW? Na stronie jak nie było, tak nie ma:|
Pozdrawiam Piotrek

LTM
Ścigant 4x110mm
Posty: 356
Rejestracja: śr maja 31, 2006 9:41
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LTM » pt listopada 16, 2007 10:43

PeterCave pisze:Dlaczego zasady wyborów są ustalane tuż przed wyborami?
Ma ktoś statut PZSW? Na stronie jak nie było, tak nie ma:|
No właśnie dlatego, że niektóre kluby i władze PZSW chcą aby wszystko było po staremu, i w takim zagraniu upatruja swojej szansy.
:evil: :evil: :evil:

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » pt grudnia 07, 2007 12:50

PeterCave pisze: Ma ktoś statut PZSW? Na stronie jak nie było, tak nie ma:|
Co do statutu to padło o niego pytanie podczas imienin Prezesa Byka, które to nazwano jakimś spotkaniem trenerów czy coś w tym stylu. Odpowiedź była taka, że gdzieś on jest, ale nie warto go przedstawiać, bo i tak chcą zatwierdzić nowy...Paranoja.

A tak na marginesie to mam ważne pytanie do przedstawicieli klubów - czy zostaliście już oficjalnie poinformowani o terminie i miejscu wyborów oraz o sposobie wyboru i liczbie kandydatów? Bo do Nas przykładowo taka informacja nie dotarła, a wybory już za nieco ponad tydzień...Wygląda na to, że niektórzy liczą na słabą frekwencje...
PS. Niektórzy członkowie zarządu PZSW są bardzo niezadowoleni z powstania tego tematu :twisted:

LTM
Ścigant 4x110mm
Posty: 356
Rejestracja: śr maja 31, 2006 9:41
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LTM » pt grudnia 07, 2007 8:30

WFH pisze:
A tak na marginesie to mam ważne pytanie do przedstawicieli klubów - czy zostaliście już oficjalnie poinformowani o terminie i miejscu wyborów oraz o sposobie wyboru i liczbie kandydatów? Bo do Nas przykładowo taka informacja nie dotarła, a wybory już za nieco ponad tydzień...Wygląda na to, że niektórzy liczą na słabą frekwencje...
PS. Niektórzy członkowie zarządu PZSW są bardzo niezadowoleni z powstania tego tematu :twisted:
Spokojnie, Pan sekretarz roześle informacje na temat wyborów..... po wyborach, a i pewnie statut się wtedy znajdzie. :evil:

AgaZet
Posty: 4
Rejestracja: wt września 19, 2006 3:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Duszniki Zdrój
Kontakt:

wybory

Post autor: AgaZet » ndz grudnia 09, 2007 4:11

My UKS ORLICA- zostalismy o wyborach poinformowani ze 3tyg temu droga mailowa, po czym 2 tyg temu droga pocztowa oficjalna. Informacja dotyczyla sposobu podzialu mandatow, przy czym chyba kazdy sam musi sobie je policzyc na podst wykupionych licencji, bo oficjana droga, kto ile dostal nie wiadomo. Poza tym nigdy nie slyszalam, aby gdziekolwiek tak bylo, ze czlonkowie Zarzadu maja mandat do glosowania, przeciez to inni ich rozliczja z 4 letniej dzialalnosci, a jak oni moga glosowac sami na siebie? Mysle tez, ze kazdy przedstawicel klubu powinien przyjechac z dowodem wplaty za licencje, aby bylo wiadomo ile i kiedy wplacil, a jak wplacil po terminie, to czy usicil kare czyli zaplacil wiecej, no i oczywiscie czy licencje zostaly wykupione chociaz w czasie sezonu, a nie przed wyborami. Jeszcze jedno mam zapytanie, ale to pote podesle jeszcze...

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: wybory

Post autor: WFH » pn grudnia 10, 2007 10:39

AgaZet pisze:My UKS ORLICA- zostalismy o wyborach poinformowani ze 3tyg temu droga mailowa, po czym 2 tyg temu droga pocztowa oficjalna. Informacja dotyczyla sposobu podzialu mandatow, przy czym chyba kazdy sam musi sobie je policzyc na podst wykupionych licencji, bo oficjana droga, kto ile dostal nie wiadomo. Poza tym nigdy nie slyszalam, aby gdziekolwiek tak bylo, ze czlonkowie Zarzadu maja mandat do glosowania, przeciez to inni ich rozliczja z 4 letniej dzialalnosci, a jak oni moga glosowac sami na siebie? Mysle tez, ze kazdy przedstawicel klubu powinien przyjechac z dowodem wplaty za licencje, aby bylo wiadomo ile i kiedy wplacil, a jak wplacil po terminie, to czy usicil kare czyli zaplacil wiecej, no i oczywiscie czy licencje zostaly wykupione chociaz w czasie sezonu, a nie przed wyborami. Jeszcze jedno mam zapytanie, ale to pote podesle jeszcze...
No to jesteście szczęściarzami, bo my jako Ambra nic nie dostaliśmy. Ale czy dostaliście informacje o terminie, miejscu i godzinie wyborów???Co do podziału mandatów to szkoda gadać - np. Pan Prezes sam ma się rozliczać z działalności...A co do terminów kupowania licencji to w pełni się zgadzam, bo z tego co słyszałem to niektóre kluby teraz jeszcze dokupują licencje...

AgaZet
Posty: 4
Rejestracja: wt września 19, 2006 3:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Duszniki Zdrój
Kontakt:

Post autor: AgaZet » pn grudnia 10, 2007 1:32

Tak, otrzymalismy date i godzine zjazdu, wszystkie uchwaly itp, ale statutu nie widzialam na oczy. Natomiast mam watpliwosci jeszcze co do mandatow przyslugujacych zgodnie z uchwala "czlonkom Zwiazku pelniacym funkcje w PZSW i miedzynarodowych organizacjach, ktorych czlonkiem jest Zwiazek"; kto taki mandat otrzyma? Czy Trener Kadry jest "pełniacym funkcje w PZSW"? Czy sedziowe, ktorzy sie w styczniu szkolili i otrzymali certyfikaty z PZSW sa "pełniacym funkcje w PZSW"? Bo chyba w strukturach zwiazku powinna byc komisja sedziowska, a jesli jest (to powinno byc w statucie zapisane), to kazdy sedzia powinien miec dodatkowe prawo glosu. Hm,...nie wiem, czy dobrze to interpretuje;)

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » pn grudnia 10, 2007 1:57

Mam statut PZSW. Wrzuce go wieczorem, bo na metalowej klawiaturze ciezko jest pisac
Pozdrawiam Piotrek

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » pn grudnia 10, 2007 1:58

No właśnie - też np. pełnie funkcję webmastera/aktualizatora strony pzsw - funkcja jak trza. Głos wg tej uchwały należy się jak najbardziej. Ale oczywiście pewno tego wszystkiego dowiemy się na miejscu...
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » pn grudnia 10, 2007 2:27

No właśnie jest to dziwny zapis, mam nadzieję, że nie zostanie wykorzystany w złym celu :twisted:
Zico - na miejscu może być już za późno...Ale jeśli się nie mylę to dzisiaj jest jakieś spotkanie Zarządu i być może będzie wiadomo coś więcej...
Z teg co się orientuje to chyba w Związku nie ma komisji sędziowskiej, więc chyba sędziowie nie będą mieli dodatkowego prawa głosu...Ale poczekajmy na statut to może coś nam wyjaśni...


ODPOWIEDZ

Wróć do „Czas wolny / Free time”