Jaki sport oprócz rolek??

O wszystkim, co przyjdzie Wam do głowy:) / Off-topic discussions - talk about any non-skating topics you want

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
ceta
Posty: 26
Rejestracja: sob marca 11, 2006 6:32
Moje rolki: K2
Jeżdżę od: 01 maja 1997
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ceta » śr sierpnia 30, 2006 5:24

oregano pisze:Ceta a co wolisz - narty czy snowboard? Ja kiedyś próbowałam nauczyć się snowboardzie ale jak mam dwie nogi unieruchomione na jednej desce to jestem bezradna jak dziecko. Skończyło się na olbrzymich siniakach na pupie i udach od ciągłych wywrotek.
hehe
podobnie
miałam już dwie raczki unieruchomione przez upadek, nie złamanie ale cos tam naderwane ;)
ale się nie podaje,,,, za bardzo mi się snowboard podoba :!: Wygląda bosko ! Musze się nauczyć ;p
There is no weakness, there is the Dark Side ;)

canmanski
Posty: 23
Rejestracja: czw kwietnia 06, 2006 6:26
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: canmanski » śr sierpnia 30, 2006 6:25

oregano pisze:Ceta a co wolisz - narty czy snowboard? Ja kiedyś próbowałam nauczyć się snowboardzie ale jak mam dwie nogi unieruchomione na jednej desce to jestem bezradna jak dziecko. Skończyło się na olbrzymich siniakach na pupie i udach od ciągłych wywrotek.
Witam

Nart i deski nie można porównywać. To dwa zupełnie różne sporty. To tak jakby ktoś spytał co wolisz, deskorolkę czy rolki ?
Narciarze powiedzą, że wolą narty.
Deskarze, żę wolą snowboard.
A ilość ludzi, która opanowała oba sporty w takim stopniu, żeby mogli fachowo porównywac ich rózne aspekty jest znikoma. Skromnie (taaa, ha ha) zaliczam się do tego grona jako instruktor snowboardu i instruktor narciarski.

Najlepiej wyrobić sobie własną opinię. A żeby do niej dotrzeć trzeba pojeździć i na jednym i na drugim. I nie wystarczy spróbować na 1 dzień. Żeby załapać o co chodzi, trzeba pojeździć na jednym i na drugim conajmniej tydzień. Dodatkowo warto wziać instruktora na 1-2 godziny (idealnie na cały kurs), żeby uniknąć idiotycznych błedów, które zawsze popełniają samouki...

Pozdrawiam
Bartek

PS. Już tylko 90 dni do zimy :twisted: :twisted: :twisted:
PS2. W ramach małej autopromocji, polecam nasz filmik z zeszłego roku http://www.canmanski.com/vids/ECS2006%2 ... Trying.wmv
Kółka na nogach = kask na głowie
Carve Hard or Die Trying !!!
Obrazek
http://www.ski-bus.pl

kmieto7

Post autor: kmieto7 » śr sierpnia 30, 2006 7:33

PeterCave pisze:
Piotr B pisze:A jaki jest koszt takiej plozy do naszych butów?
http://www.bont.com/shop/product.asp?ItemID=815&Start=0 - 470$ :shock:
Tyle co kompletne rolki...
...strasznie drogii sprzęt szukacie :evil:
Plozę na takiej jak Andzrzej jezdził we Włoszech czyli Maple można w Niemczech czy Holandii wszczególności po sezonie kupić w granicach 200-300zl, a dobrą płozę od 700zl. Jeśli u syna w klubie nikt się nie upomni o płozę to mogę komuś pożyczyć na sezon zimowy. Ponieważ tokową płozę Maple posiadam na rostaw 165 i mi nie będzie potrzebna. Płoza ta pasuje do buta w rozmiarze ok 43-45. Pozdrawiam kmieto :D

Awatar użytkownika
oregano
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 146
Rejestracja: czw kwietnia 13, 2006 2:59
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: oregano » śr sierpnia 30, 2006 7:53

Canmanski ja juz do snowboardu sie nie przekonam:) Zostane przy nartach:) A do zimy tylko 90 dni?? O rany:) A ja miałam nowy sprzet biegowy kupić a tu bida i w kasce pusto:( Chyba przyjdzie się jeszcze ten sezon przebujac na starych biegówkach:( A zima niech będzie mroźna i śnieżna :D :D
jeszcze będę śmigać

Awatar użytkownika
oregano
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 146
Rejestracja: czw kwietnia 13, 2006 2:59
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: oregano » śr sierpnia 30, 2006 7:54

Ceta no to powodzenia :D
jeszcze będę śmigać

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » śr sierpnia 30, 2006 8:07

kmieto7 pisze: ...strasznie drogii sprzęt szukacie :evil:
Plozę na takiej jak Andzrzej jezdził we Włoszech czyli Maple można w Niemczech czy Holandii wszczególności po sezonie kupić w granicach 200-300zl, a dobrą płozę od 700zl. Jeśli u syna w klubie nikt się nie upomni o płozę to mogę komuś pożyczyć na sezon zimowy. Ponieważ tokową płozę Maple posiadam na rostaw 165 i mi nie będzie potrzebna. Płoza ta pasuje do buta w rozmiarze ok 43-45. Pozdrawiam kmieto :D
Ta pierwsza rzuciła mi się w oczy, potem znalazłem Maple za 240 $, ale już Andrzej wrzucił ciekawego linka:
http://theskateshop.home.att.net/iceblades.html

Gdzie dokładnie można kupić taką płozę za 300 zł? Z chęcią pisałbym się na wypożyczenie Twojej płozy, chociażby do sprawdzenia jak to jest, ale mam buta na 190 mm :?
Pozdrawiam Piotrek

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » czw sierpnia 31, 2006 1:35

Kmieto, ja bym chętnie pożyczył te płozy; mam buty z rozstawem 165 mm.

A wracając do tematu: latem rolki i rower, zimą narty zjazdowe i chciałbym wreszcie ruszyć biegowe. Kupiłem już nawet buty "turystyczne", planuję kupić narty. Po lekturze tego wątku utwierdzam się co do zakupu nart do kroku łyżwowego.
Chętnie bym spróbował biathlonu.
Poza tym troszkę biegania przez cały rok.
A w podstawówce trenowałem łucznictwo :shock:

Alandy, nie dość, że rolki i rolki agresywne, to jeszcze rollki :lol:

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » czw sierpnia 31, 2006 3:42

A wracając do tematu: latem rolki i rower, zimą narty zjazdowe i chciałbym wreszcie ruszyć biegowe. Kupiłem już nawet buty "turystyczne", planuję kupić narty. Po lekturze tego wątku utwierdzam się co do zakupu nart do kroku łyżwowego.
Chętnie bym spróbował biathlonu

Narty biegowe można czasem kupić u nas w Tomaszowie dużo taniej. Przyjeżdzają zza wschodniej granicy na zawody szczególnie na bieg Hetmański i Family cup jak było i można kupić zawodowe narty biegowe w cenie koło 600zł za komplet bez okuć. Ale to już sa narty na których jazda rekreacyjna to sama przyjemność. Na niektórych jeździli zawodowcy. Np. małysz miał narty z naklejką na której było nazwisko Biatlonistki Beer imienia nie pamiętam, ale to jedna z czołowych biatlonistek. Także jeśli ktoś ma zamiar kupowac to może spróbować u nas. Niech nikogo nie przeraża że to są narty zza wschodniej granicy ale tam sporty zimowe są dużo bardziej popularne niż u nas waidome bo mają warunki do uprawiania. Ale naprawde te narty sa super za taką cene. Najczęściej są firmy Fischer Atomic i madschus(chyba tak się pisze).

Awatar użytkownika
ceta
Posty: 26
Rejestracja: sob marca 11, 2006 6:32
Moje rolki: K2
Jeżdżę od: 01 maja 1997
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ceta » czw sierpnia 31, 2006 5:05

canmanski pisze:...zaliczam się do tego grona jako instruktor snowboardu i instruktor narciarski.
hmh, w sumie ja mogę powiedzieć że narty bardzooooooooooo lubię, czasem wolę bo już umiem :) i się nie męczę. Ale snowboard taki piękny, że wiem że kiedyś powiem jak się nauczę że jego wolę :wink:

To gdzie jeździmy panie instruktorze ?? 8)
oregano pisze:Ceta no to powodzenia :D
nie dziękuje :D
There is no weakness, there is the Dark Side ;)

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » czw sierpnia 31, 2006 7:53

Nie będę orginalny.

Zima - koszykówka, bieganie, pływanie. Od kilku lat chcę sie nauczyć nart zjazdowych. Niestety brak okazji.

Lato - rolki, rower, pływanie

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kajman
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 594
Rejestracja: wt kwietnia 18, 2006 3:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Post autor: kajman » czw sierpnia 31, 2006 2:46

Ja proponuję zająć się jazdą szybką do tyłu, na torze:
Claudia Pechstein ice speedskating backwards
Obrazek
Pozdrawiam Kajman

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » czw sierpnia 31, 2006 3:21

Niezły czas uzyskała :D Janek Szymański umie jeździć do tyłu double-pushem!!!Może uda mi się dzisiaj wrzucić filmik.

matej
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 221
Rejestracja: czw marca 03, 2005 8:46
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszwa
Kontakt:

Post autor: matej » czw sierpnia 31, 2006 9:50

Zgodnie z obietniacą brata - Janek jeździ do tylu...

Brat jest leniwy i filmiku nie wkleił, ale ja znalazlem trochę czasu. :lol: :lol: :lol:

P1250129.mov

Jakość wprawdzie nienajlepsza, a i zawodnikowi się troche niechciało(umie lepiej), nie mówiąc już o kamerzyście... :wink: :wink: :wink:
Inline Speedskating - A way of life

Pozdrawiam - kandydat do zbanowania...

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » czw sierpnia 31, 2006 10:54

matej pisze:Zgodnie z obietniacą brata - Janek jeździ do tylu...

Brat jest leniwy i filmiku nie wkleił, ale ja znalazlem trochę czasu. :lol: :lol: :lol:

P1250129.mov

Jakość wprawdzie nienajlepsza, a i zawodnikowi się troche niechciało(umie lepiej), nie mówiąc już o kamerzyście... :wink: :wink: :wink:
Wcale nie jestem leniwy, tylko nie umiem :D
Mam nadzieje, że następnym razem Janek wypadnie lepiej, bo potrafi jechać ładniej i szybciej. No i trzeba zmienić operatora!!!

Awatar użytkownika
kajman
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 594
Rejestracja: wt kwietnia 18, 2006 3:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Post autor: kajman » pt września 01, 2006 9:39

matej pisze: Jakość wprawdzie nienajlepsza, [...], nie mówiąc już o kamerzyście... :wink: :wink: :wink:
Znam dobrego operatora kamery :). Pogadaj z LTM
Obrazek
Pozdrawiam Kajman

ODPOWIEDZ

Wróć do „Czas wolny / Free time”