Jazda po mieście

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

JacekFx
Posty: 4
Rejestracja: śr grudnia 26, 2007 2:34

Jazda po mieście

Post autor: JacekFx » śr grudnia 26, 2007 2:43

Witam,

Zacznę od tego, że na rolkach nie jeździłem od wieluuu lat. Kiedyś próbowałem, ale w okolicy nie było gdzie jeździć i się rozeszło po kościach.
Obecnie zastanawiam się czy rolki/wrotki mogą być używane w Polsce jako środek transportu. Czy da się tym jeździć po naszych miejskich chodnikach ? Nierówne płyty, kostka fazowana itp., czy to utrudnia czy uniemożliwia jazdę :) ?
Jeżdżąc rekreacyjnie można sobie wybrać teren. Jeżdżąc użytkowo trzeba gdzieś dojechać i nie ma zmiłuj. Czy istnieją jakieś rolki które sprostają takiemu zadaniu ?
A może ktoś z was korzystał z takich wrotek:
http://www.skorpionskates.pl/
niby kółka duże (100mm i 125mm) ale czy to nadal nie za mało na nasze nierówności ?

pozdrawiam
Jacek

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jazda po mieście

Post autor: zico » śr grudnia 26, 2007 10:48

Jeśli chodzi o jazdę po mieście chodnikowym w Polsce, to górę biorą umiejętności pokonywania nierówności. Oczywiście na większych promieniach kół będzie łatwiej, ale jak i umiejętności będą marne to i efekt też taki będzie. Z doświadczenia wiem, że da radę się przejechać po nierównych chodnikach szybko nawet na rolkach agresywnych i kołach 56mm ale jazda na pewno będzie przyjemniejsza na większych średnicach. Co do transportu - nie raz zakładam Twistery z kołami 80mm + łożyska mini - taki układ świetny na dojazd do miasta. Super trzymanie nogi (to jest najważniejsze po jeździe na nierównym terenie) i pełna prędkość. Naprawdę to działa i nie raz jestem szybciej niż tramwaj łącznie z przebraniem w buty jak chcę wejść do sklepu :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

JacekFx
Posty: 4
Rejestracja: śr grudnia 26, 2007 2:34

Re: Jazda po mieście

Post autor: JacekFx » śr grudnia 26, 2007 10:44

Dzięki za odpowiedź.
A co myślisz o wrotkach ? Czy trzymanie nogi też jest ważne ? Bo w tych do których linka podałem nie ma "buta" usztywniającego kostkę. Co akurat mi by się bardzo podobało, bo nie trzeba zdejmować normalnych butów.
Druga sprawa to kółka. Które z prezentowanych wyglądają na lepsze do jazdy po miejskich nierównościach mniejsza średnica, czy większa ale niski profil ?

pozdro
Jacek

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Jazda po mieście

Post autor: Marek » czw grudnia 27, 2007 9:03

JacekFx pisze:Witam,

Zacznę od tego, że na rolkach nie jeździłem od wieluuu lat. Kiedyś próbowałem, ale w okolicy nie było gdzie jeździć i się rozeszło po kościach.
Obecnie zastanawiam się czy rolki/wrotki mogą być używane w Polsce jako środek transportu. Czy da się tym jeździć po naszych miejskich chodnikach ? Nierówne płyty, kostka fazowana itp., czy to utrudnia czy uniemożliwia jazdę :) ?
Jeżdżąc rekreacyjnie można sobie wybrać teren. Jeżdżąc użytkowo trzeba gdzieś dojechać i nie ma zmiłuj. Czy istnieją jakieś rolki które sprostają takiemu zadaniu ?
A może ktoś z was korzystał z takich wrotek:
http://www.skorpionskates.pl/
niby kółka duże (100mm i 125mm) ale czy to nadal nie za mało na nasze nierówności ?

pozdrawiam
Jacek
mam takie cos to sie nie nadaje do jazdy po miescie :twisted: :twisted: :twisted:

JacekFx
Posty: 4
Rejestracja: śr grudnia 26, 2007 2:34

Re: Jazda po mieście

Post autor: JacekFx » czw grudnia 27, 2007 4:31

Cześć,

A które dokładnie masz i czemu się nie nadają :) ?

pozdro
Jacek

JacekFx
Posty: 4
Rejestracja: śr grudnia 26, 2007 2:34

Re: Jazda po mieście

Post autor: JacekFx » czw grudnia 27, 2007 7:25


ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”