Demontowanie hamulca

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Poczatkujacy
Posty: 5
Rejestracja: pt sierpnia 15, 2008 1:34

Demontowanie hamulca

Post autor: Poczatkujacy » pn sierpnia 18, 2008 4:06

Czesc :D
Mam pytanko na temat demontowania hamulca w moich rolkach(jakies Elany - kupilem takie bo nie wiedzialem czy mnie to wciagnie, nastepne beda juz lepszej klasy), nie mam narazie zamiaru tego robic pytam tylko z ciekawosci. Otoz chyba jest to nie mozliwe, przynajmniej nie wydaje sie takie, oto zdjecia:

Tak to wyglada z boku :
Obrazek

A tutaj wlasnie jest koncowka sruby ktora trzyma hamulec od gory. Jej drugi koniec jest gdzies w srodku rolki(jak wyjme wkladke to jej tam nie ma, jest gdzies glebiej) :
Obrazek

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Demontowanie hamulca

Post autor: zico » pn sierpnia 18, 2008 4:32

Odkręcasz kółko, i wysuwasz cały hamulec. W zestawie powinna być krótsza śruba do montażu kółka bez hamulca.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

null
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 94
Rejestracja: śr maja 07, 2008 12:41
Moje rolki: Speedmachine Plus, FSK, TR9
Jeżdżę od: 20 kwie 2004
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Re: Demontowanie hamulca

Post autor: null » pn sierpnia 18, 2008 6:33

Ja takowej nie mialem i sie raczylem podkladkami :) Dzialalo w porzadku wiec w razie czego mozna tak zrobic :)

Awatar użytkownika
r102
Czterokółkowiec
Posty: 63
Rejestracja: wt czerwca 12, 2007 10:09

Re: Demontowanie hamulca

Post autor: r102 » pn sierpnia 18, 2008 8:09

Prawdziwy Polak

ucina końcówki "hamulca" te przy śrubkach i ich używa jako podkładek....

w końcu one najlepiej pasują chyba ?

Awatar użytkownika
Casc
Prześcigant 4x100mm
Posty: 311
Rejestracja: sob lipca 12, 2008 3:20
Moje rolki: Fusion X5
Jeżdżę od: 15 maja 1996
Lokalizacja: Szczecin/Poznań

Re: Demontowanie hamulca

Post autor: Casc » pn sierpnia 18, 2008 8:16

Ja w żadnych rolkach nie miałem dodatkowych śrub...
W jednych rolkach (które rozpadły mi sie parę tygodni temu po 10 miesiącach) podkładki zrobiłem sobie z plastiku od hamulca (tzn. odciąłem te kawałki z dziurkami). Jak się okazało - nie przeszkadzało to w niczym i trzymało się całkiem solidnie. Ale, nawiasem mówiąc, można by wprowadzić zwyczaj dołączania do każdej pary rolek z hamulcem dodatkowej śruby... możliwe że producenci chcą w ten sposób coś zaoszczędzić?

EDIT: Jak bym odswieżył stronę na czas to bym nie pisał tego samego co w poście powyżej :-) Przepraszam.
Mad Blades

Bauer FX1 (1996-1998)
Bauer FX3 (1999-2008)
Fusion X5 (2009 - ?)
Tak kiedyś wyglądały moje rolki:
Obrazek

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Demontowanie hamulca

Post autor: jarekt » pn sierpnia 18, 2008 10:10

Mam te rolki i oszczedzedze Wam opisow jak bardzo jest to tandetny produkt. Co do oski to oczywiscie nie bylo w komplecie krotszej - mam spory domowy warsztacik wiec nie bylo problemu z zestawem podkladek choc ich ilosc wyszla calkiem spora. Na fotce nie widac ale najpierw wchodzi podkladka o malej srednicy (chowa sie calkiem we wglebieniu aluminium, potem 2 o duzej srednicy i kolejna mala. Z obu stron jest analogicznie poza tym, ze pod srube z jednej strony dalem podkladke rozprezajaca sie coby calosc sie nie rozkrecala. Tak czy owak gdyby mi nie bylo szkoda hamulca (moze uda mi sie sprzedac jeszcze ten zlom choc pewnie nie bede mial sumienia go nikomu wcisnac) tez pewnie odcialbym te plastiki z konca zamiast gimnastykowac sie z podkladkami. Z drugiej strony tak jak jest tez dziala i moge metode smialo polecic. Obrazek
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”