Ból nóg w podbiciu

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Ból nóg w podbiciu

Post autor: bj43 » ndz listopada 23, 2008 1:34

patin pisze::D czesc wszystkim dawno mnie tu nie bylo mam do was pytanko otoz jak jezdze na rolkach zauwazylam ze rolki gna mi sie do wewnatrz nie wiem czym to jest spowodowane :( moze ktos mial taki problem i wie jak temu zaradzic bede wdzieczna za wszystkie rady pozdrawiam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Płoza winna być ustawiona w taki sposób, aby tzw. punkt ciężkości, zarówno dla tylnej jak i przedniej części rolek, wypadał dokładnie na osi płozy. W tym celu większość płóz ma otwory mocowania do buta tak skonstruowane, że można je (po poluzowaniu śrub) przesuwać poprzecznie do osi i w ten sposób dostosować rolki do cech użytkownika.
W tym przypadku radziłbym przesunąć płozy nieco w kierunku kostek wewnętrznych i przy niezawiązanych sznurówkach sprawdzić, czy but ma jeszcze tendencję do przechylania się w bok. Spróbuj przenieść ciężar całego ciała na jedną rolkę. Powinnaś być w stanie swobodnie ustać na niezawiązanej rolce bez odczuwalnego wrażenia, że but się przechyla. Jeśli tak nie jest, to poprawiaj ustawienia płóz aż do skutku. Jeśli nie masz takiej regulacji lub jeśli but uległ trwałej deformacji wskutek złego ustawienia płozy - to masz problem.
Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy - zużywanie się kółek. Jeśli ktoś nie stosuje metody zamiany kółek miejscami dla ich równomiernego zużywania się, to przy ścieraniu się kółek z jednej tylko strony (na ogół wewnętrznej) dochodzi do przesuwania punktu styku kółek z jezdnią w stosunku do osi płozy właśnie na zewnątrz. W konsekwencji powoduje to załamywanie się buta w kierunku wewnętrznych kostek, czyli tak, jak to opisuje 'patin'.
Pozdrawiam.

patin
Posty: 25
Rejestracja: ndz czerwca 01, 2008 8:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: kalisz

Re: Ból nóg w podbiciu

Post autor: patin » ndz listopada 23, 2008 6:46

to chyba ja mam taka tendencje do przechylania rolek do wewnatrz bo zrobilam tak jak mowisz to znaczy stanelam na jednej rolce niezawiazanej i z butem jest wszystko ok :roll: w kazdym razie dzieki za rady pozdrawiam :flower:

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ból nóg w podbiciu

Post autor: zico » ndz listopada 23, 2008 10:35

Też mam taką tendencję. Nie wszystko da się sprzętem wyrównać. Głównie trzeba ćwiczyć.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

patin
Posty: 25
Rejestracja: ndz czerwca 01, 2008 8:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: kalisz

Re: Ból nóg w podbiciu

Post autor: patin » ndz listopada 30, 2008 10:04

Czesc wszystkim mam pytanko otoz jezdze tak po 2 godzinki dwa razy w tygodniu i po tym czasie juz mi nogi mdleja chcialabym pojezdzic jeszcze troche ale nie mam sily w nogach :x i w zwiazku z tym pytanko czy to jest spowodowane zla technika czy moze tym ze mam slabe nogi :mrgreen: zaznaczam ze nigdy nie uprawialam zadnych sportow a jezdze juz 4 miesiace :flower: pozdrowienia dla wszystkich :salut:

Awatar użytkownika
Zyznia
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob czerwca 28, 2008 11:57
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Ból nóg w podbiciu

Post autor: Zyznia » pn grudnia 01, 2008 8:11

Ale po prostu bola Cie nogi czy czujesz ogolne zmeczenie?

'Rollerblade Twister III



Pozdrawiam, Marta ;)

patin
Posty: 25
Rejestracja: ndz czerwca 01, 2008 8:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: kalisz

Re: Ból nóg w podbiciu

Post autor: patin » pn grudnia 01, 2008 9:43

nie wlasnie tylko nogi czuje jakies takie slabe :x gdyby nie te nogi to bym jezdzila o wiele dluzej a tak 2 godzinki i wysiadam :ooops:

Awatar użytkownika
Zyznia
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob czerwca 28, 2008 11:57
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Ból nóg w podbiciu

Post autor: Zyznia » pn grudnia 01, 2008 9:57

Dziewczyno przez dwie godziny to mozna przejechac taaaaaaaki hektar ;)

'Rollerblade Twister III



Pozdrawiam, Marta ;)

patin
Posty: 25
Rejestracja: ndz czerwca 01, 2008 8:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: kalisz

Re: Ból nóg w podbiciu

Post autor: patin » pn grudnia 01, 2008 11:44

a ja bym chciala conajmniej 2 hektary :mrgreen: :clap:

laurie
Posty: 2
Rejestracja: sob czerwca 11, 2011 4:15
Jeżdżę od: 01 cze 2011

Re: Ból nóg w podbiciu

Post autor: laurie » sob czerwca 11, 2011 7:20

ja również mam problem z bólem stóp... boli mnie raczej zewnętrzna krawędz stopy.. tak jakby mi ktoś kości lamał.. w zasadzie mając kiedyś obite kości ból był podobny.... jest to irytujace.. bo mimo ze nie jestme zmęczona fizycznie musze robić przerwy bo moje stopy umierają dosłownie a ja jade ze łzami w oczach...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”