Problem z tykającym kółkiem

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Fencek
Posty: 24
Rejestracja: pt marca 05, 2010 11:03
Jeżdżę od: 07 mar 2010

Problem z tykającym kółkiem

Post autor: Fencek » śr czerwca 02, 2010 6:49

Witam

Od jakiegoś czasu tylnie kółko w rolce "tyka" podczas jazdy. W zasadzie tylko podczas nacisku - podczas kręceniem kółkiem przy zdjętej rolce z nogi nie słychać nic. Myślałem że to może być przyczyna tulejki plastikowej - wymieniłem ją na metalową, ale problem nie znikł. Potem sprawdziłem czy aby na pewno łożyska są wporządku wsadzone, ale wydaje się że tak. W takiej sytuacji nie mam pojęcia co mogłoby być przyczyną więc może ktoś z Was coś doradzi?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Problem z tykającym kółkiem

Post autor: zico » śr czerwca 02, 2010 6:52

Może być tak, że "opona" (uretan) odkleiła się od "piasty" (huba) lub łożysko niedomaga.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Problem z tykającym kółkiem

Post autor: jar-as » śr czerwca 02, 2010 9:45

Podobna przypadłośc miałem przy niektórych modelach kół Gyro .Sprawdz czy hub oczywiście po wyjęciu łożyska ,hub to to miejsce w którym jest w kółku umiejscowione łożysko ,nie ma drobnych pęknięć ,takie małe nieznaczne kreseczki .Jesli sa to masz przyczynę .Musze również przyznac ze trafił mi sie kiedyś zestaw kólek założonych w nowo kupionych rolkach w których od nowości były takie tykania ,po wymianie kółek było jak ręką odjął.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”