K2 freedom - brać ?

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

h20
Posty: 2
Rejestracja: czw marca 15, 2012 8:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010

K2 freedom - brać ?

Post autor: h20 » czw marca 15, 2012 8:11

Witam,

Wszedłem do sklepu po nowy rower, ale mój wzrok przykuła przecena rolek - założyłem, bryknąłem dwa razy wokół sklepu, nie przewróciłem się, a nawet mi się spodobało.

Mowa o K2 freedom (model robiony dla Intersport), wyprzedaż z zeszłego roku, przecenione z 599 na 399, szyna alu, łożyska 5tki, kółka 80(max)/80A. Żeby było śmieszniej, to został jeden komplet, w moim rozmiarze.

Na rolkach nie jeździłem i na pewno codziennie jeździć nie będę (max 2x w tyg po godzince, może 2.). Ważę stówkę i rolki rozważam jako urozmaicenie wobec roweru w trudnej walce o odzyskanie linii, której nigdy nie miałem. Nie planuję zakochać się w rolkach i za rok jeździć maratony, bardziej prawdopodobne jest to, że jak mi minie pierwsza zajawka, to rok mogą leżeć w szafie.

Głównym argumentem "za" jest okazyjna cena - innych modeli, w wyższej cenie, w ogóle nie biorę pod uwagę, w razie gdyby miały leżeć nieużywane. Przeszukałem sieć, odwiedziłem też sklep z rolkami i nie znalazłem niczego lepszego (rozmiar, twardość kółek) w tej cenie.

Z argumentów technicznych, głównym przeciw jest maksymalny rozmiar kółek (80 mm), ale może to jest wada tylko w oczach Pana z konkurencyjnego sklepu, który chciał mi sprzedać rolki z większymi kółkami i proporcjonalnie wyższą ceną. Twardość kółek pomijam, bo jeździłbym rzadko, więc może nawet dwa sezony wytrzymają, a jak nie to zmienię.

No to jak - znak od boga, super okazja i warto brać nawet, jak użyję od wielkiego dzwonu, czy lipa, a pieniądze lepiej dołożyć do roweru i w ogóle darować sobie rolkarstwo ?

pozdrawiam
h20

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: K2 freedom - brać ?

Post autor: zico » czw marca 15, 2012 10:07

No jak się spodobało - nie ma co się zastanawiać, jakby czekały na Ciebie :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: K2 freedom - brać ?

Post autor: Doody » czw marca 15, 2012 10:07

h20 pisze: ... innych modeli, w wyższej cenie, w ogóle nie biorę pod uwagę...
Jeśli innych droższych modeli nie bierzesz pod uwagę, to ciężko Ci będzie doradzić.

Przy twojej wadze koła zajedziesz szybko ale może przy 1 jeździe w tygodniu sezon wytrzymają. Koła które w mniemaniu, jak rozumiem jakiegoś innego sprzedawcy są za małe - wcale takie nie są, natomiast są za miękkie (80A). Teraz co prawda wszyscy mają ciśnienie na rozmiar, a tak na prawdę liczy się technika. Tą natomiast dużo łatwiej opanować na mniejszych kołach (80mm to optimum).

Poszukaj sprzętu Powerslide - moim zdaniem znacznie lepszy od obecnych produkcji K2 - może coś dla siebie wybierzesz w tej cenie.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: K2 freedom - brać ?

Post autor: zico » czw marca 15, 2012 10:13

Nie doczytałem tej "stówki" - to jest minus przy tym sprzęcie, ale jak myślisz również o rzuceniu w kąt gdyby nie spasowało na dłużej...
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: K2 freedom - brać ?

Post autor: wasyl » czw marca 15, 2012 11:55

Ja też tak kupiłem 1 rolki pojeżdżę sobie od czasu do czasu - żadnych maratonów po co mi taki sprzęt.
A jednak się wkręciłem szczególnie jak pojechałbyś na jakiś maraton to i przejechał się.
Ja zacząłem od zwykłych fitnessów ;) które wtedy wydawały mi się kosmicznie drogie bo kosztowały podobnie jak te nad którymi myślisz.

h20
Posty: 2
Rejestracja: czw marca 15, 2012 8:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: K2 freedom - brać ?

Post autor: h20 » pt marca 16, 2012 1:36

Doody pisze:Poszukaj sprzętu Powerslide - moim zdaniem znacznie lepszy od obecnych produkcji K2 - może coś dla siebie wybierzesz w tej cenie.
Szukałem - na Alledrogo i po sklepach - jedyne co znalazłem, to
<nie podajemy linków>/rolki-powerslide-phuz ... 92157.html
<nie podajemy linków>/rolki-powerslide-phuz ... 39194.html

Cała reszta, w podobnej cenie, to albo wyprzedaże końcówek kolekcji, z małymi numerami, albo mają jeszcze mniejsze kółka o tej samej twardości. W przypadku dwóch powyższych modeli, dochodzi ryzyko związane z kupowaniem przez internet, czyli różnica w numeracji - odsyłanie, dosyłanie kolejnych par.

Dobra - nie ma co się zmuszać - rolki leżą co prawda koło mnie, bo nie mogłem bez końca odkładać przy kasie, ale jutro oddam je w cholerę, w drodze po rower :P Może jeszcze kiedyś potknę się o jakąś niewiarygodną okazję.

dzięki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: K2 freedom - brać ?

Post autor: Doody » pt marca 16, 2012 2:34

h20 pisze:Dobra - nie ma co się zmuszać - rolki leżą co prawda koło mnie, bo nie mogłem bez końca odkładać przy kasie, ale jutro oddam je w cholerę, w drodze po rower Może jeszcze kiedyś potknę się o jakąś niewiarygodną okazję.
Nie ma niewiarygodnych okazji - czasami po prostu można kupić coś trochę taniej. Ale najważniejsze czy chcesz jeździć: jeśli chcesz, a nie chce ci się szukać i K2 leżą Ci na nodze jak trzeba, to po prostu zakładaj i śmigaj, a jeśli większą frajdę daje Ci rower to ... sam wiesz co.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”