uciskanie kostek przez rolki

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

FASISMO
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwietnia 15, 2012 11:50
Moje rolki: Rollerblade Fusion 84
Jeżdżę od: 14 kwie 2012
Lokalizacja: Poznań

uciskanie kostek przez rolki

Post autor: FASISMO » ndz kwietnia 15, 2012 12:01

Witam,

Gorąca prośba o wytłumaczenie co robię nie tak.

Po dwóch jazdach na rolkach i przejechaniu około 6km moja kostka zwłaszcza od lewej nogi odmawia posłuszeństwa...
Nadmienię tylko, że nigdy nie była złamana, zwichnięta itp, ani też nie zaliczyłem przez te dwa dni jakiegoś hardcorowego upadku.

Rolki nowiutkie zakupione 14/04/12r u zico, podczas jazdy zwłaszcza przy odpychaniu się lewą nogę czuje cały czas jak ociera się kostka o nit łączący skorupę rolek...

Pytanie czy za mocno je wiąże, źle stawiam nogę, czy może jest to norma do momentu kiedy "wyrobią" mi się rolki do mojej nogi.

Dzięki za info
Pozdro

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: uciskanie kostek przez rolki

Post autor: zico » ndz kwietnia 15, 2012 12:11

Jest tak:

- każdy ma inne stopy, lewa różni się od prawej, identyczne nie są
- rolki skorupowe z butem wewnętrznym trzymają nogi. But wewnętrzny nie ubije się tak od razu, 3 tygodnie intensywnej jazdy to nawet czasami za mało.

Przykład:

- miałem Twistery jakieś 4 lata temu, rozmiar 27,5 ŻADNYCH problemów
- od roku mam NOWE Twistery w tym samym rozmiarze. Model ten sam (różni się grafiką), but wewnętrzny identyczny. I co? Do krwi jedna noga, na kostce. Po miesiącu zniknęło i już jest ok. Jednak po miesiącu zaczęła mnie naparzać druga stopa, gdzie po kolejnych dwóch tygodniach było już ok. Od tamtego czasu żadnych problemów.

Trzeba tutaj to przyjąć na klatę i moim zdaniem nie kombinować.

PS zawsze używałem do jazdy tego samego modelu skarpet, wszystko identyczne. Jedyne, co się mogło zmienić to moja waga, a to ma olbrzymi wpływ na rodzaj stopy, jej wygląd, ułożenie (rozpłaszczenie).
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: uciskanie kostek przez rolki

Post autor: Pedro » ndz kwietnia 15, 2012 12:56

FASISMO pisze:... czuje cały czas jak ociera się kostka o nit łączący skorupę rolek...
Pozdro
przez parę tygodni i ja miałem podobny problem ze śrubą od cuffa w Twisterach, wtedy pomogły mi trochę plastry compeed

endrjukrk
Posty: 4
Rejestracja: wt stycznia 10, 2012 9:27
Moje rolki: Rollerblade Twister 80
Jeżdżę od: 01 cze 2012
Lokalizacja: Kraków

Re: uciskanie kostek przez rolki

Post autor: endrjukrk » ndz kwietnia 15, 2012 2:38

Ja również w świeżo zakupionych Twisterach od Zico mam mały problem z uciskaniem od wewnętrznej strony. Już w momencie przymiarki w domu uciskało mnie strasznie nie tyle w kostkę choć trochę też, co w kość troszkę poniżej i przed kostką (nad łukiem stopy). Jak stałem w rolkach to automatycznie prawą rolkę odginałem na zewnątrz aby ból był mniejszy i pomimo tego że liner się dopasuje i noga dotrze to chyba z tego nie wyszło by nic dobrego dla moich stóp. Przez chwile myślałem nawet, że to wina dolnej klamry (wewnątrz wystaje trochę od powierzchni wewnętrznej skorupy) bo to w tych okolicach odczuwam ból, ale wyjąłem ją i niewiele pomogło. Po małych kombinacjach z podkładaniem kawałków gąbek pod stopę w celu podniesienia łuku podłużnego stopy stwierdziłem, że mogą pomóc wkładki ortopedyczne. Więc kupiłem, włożyłem pod linera i jest o wiele lepiej. Wczoraj byłem na pierwszej, krótkiej przejażdżce i jeździło mi się super, chociaż i tak mnie delikatnie obtarło na jednej nodze, ale tyle to już faktycznie będzie kwestia dopasowania linera i dotarcia nogi.

Awatar użytkownika
kondraxk
Posty: 48
Rejestracja: czw marca 15, 2012 8:30
Moje rolki: Fusy 84
Jeżdżę od: 0- 0-2003

Re: uciskanie kostek przez rolki

Post autor: kondraxk » ndz kwietnia 15, 2012 4:36

Osobiście miałem bardzo poważny problem z obiema kostkami przyśrodkowymi w nowych fusach 84, poradziłem sobie w sposób opisany w moim poście. Problem zniknął momentalnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”