Wymiana kółek

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
skuter69
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 15, 2010 3:49
Moje rolki: K2, CCM LE
Jeżdżę od: 02 maja 2010
Lokalizacja: Sosnowiec

Wymiana kółek

Post autor: skuter69 » śr maja 09, 2012 9:16

Dzień dobry, mam takie pytanie czy w moich rolkach przeznaczonych typowo do fitnessu czyli K2 exo3.0 mogę zastąpić kółka 78/78a na jakieś mniejsze, które być może bardziej będą podatne na moje rozpaczliwe próby wykonania jakiegokolwiek manewru związanego np. z jazdą do tyłu itp.? Czy do tego typu ewolucji wymagane są rolki do slalomu? Proszę o radę

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Wymiana kółek

Post autor: Doody » śr maja 09, 2012 9:29

Oczywiście możesz wsadzić w twoje rolki mniejsze kółka z tym, że nie ma to większego sensu. Do jazdy w tył nie jest potrzebny sprzęt do slalomu choć na pewno jest trochę łatwiej ale nie na tyle żebyś przesiadając się na taki sprzęt od razu wszystko umiał - trzeba po prostu ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
skuter69
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 15, 2010 3:49
Moje rolki: K2, CCM LE
Jeżdżę od: 02 maja 2010
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wymiana kółek

Post autor: skuter69 » śr maja 09, 2012 9:33

Oki, dzięki za info. Pozdrawiam
Re: Jazda do tylu i inne tricki

Postprzez jarekt » So wrz 20, 2008 10:50 - http://wypoczynek.turystyka.pl/beskidy.html
Ja swoim dzieciakom kazalem stojac skierowac palce u nog ku sobie tak zeby stopy ulozyly sie w litere V (odwrocona patrzac z gory). Wtedy automatycznie zaczynasz jechac do tylu. Potem wystarczy tylko dostawiac nogi w miare jak sie rozjezdzaja i voila - jedziesz do tylu :P Pozniej tylko troche praktyki i juz.

Pragnę podziękować jarekt za klarowne wyjaśnienie i dodowi za konstruktywną krytykę :D po pięciu minutach i drobnych stratach w postaci komody w stylu Ludwika XVI, zerwanego lustra, rozbitej lampy, ( nigdy nie lubiłem tych rupieci) jeżdżę do tyłu ( ja piórkuję ale to proste. Dzięki panowie. :D :D :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”