Strona 1 z 1

Zmiana rolek

: czw lutego 07, 2013 8:31
autor: Mawet
Jestem tu nowa. Ogólnie rzecz biorąc nie mam za dużego pojęcia o rolkach i ich parametrach. :?
W 2011 roku kupiłam rolki firmy Signa SJ2007A. Na początku jeździło się w porządku(poprzednio miałam rolki po kuzynie, które był bardzo stare i podczas jazdy mi się rozpadły kółka :bom: ). Jednak w miarę, gdy chciałam zacząć ćwiczyć coś nowego(przeplatanka, jazda tyłem) zaczęły się schody. :cry: Rolki mają JEDEN WIELKI MINUS, który uniemożliwia mi swobodne ćwiczenia, są za długie, odległości między kółkami są zbyt duże( rolka bez hamulca 35cm, a z hamulcem 40cm).
Chcę je zmienić, jednak nie mam pojęcia na jakie. :?: Myślałam, żeby kupić używane, ale z dobrej firmy. Będzie taniej, ale jednak dobrej firmy. Ale wciąż zadaję sobie wiele pytań: jakiej firmy, jaki rozmiar kółek itd. Czytałam, że rolki fitness są lepsze niż rekreacyjne.

Re: Zmiana rolek

: czw lutego 07, 2013 9:41
autor: zico
Do jakiej jazdy potrzebujesz rolki? Co chcesz na nich robić?

Re: Zmiana rolek

: czw lutego 07, 2013 10:02
autor: Mawet
Myślałam nad tym, żeby rozpocząć slalomy. I nadal cały czas rekreacyjnie jeździć po ulicach, tak jak robiłam to do tej pory. Po prostu chcę urozmaicić moją jazdę.

Re: Zmiana rolek

: czw lutego 07, 2013 11:18
autor: Doody
Jeśli slalom to nie fitness - po prosu sprzęt do fitness'u ma zbyt długie szyny i w większości za słabe trzymanie aby coś z nim kombinować w slalomie. Celuj w SEBA FRX 80, ewentualnie Powerslide Metro (to tak z niższej półki cenowej).

Re: Zmiana rolek

: ndz lutego 10, 2013 11:36
autor: Mawet
A jeśli chcę uczyć się slalomów, ale jednak jeździć też normalnie. To czy na pewno specjalne rolki do slalomów są dobrym pomysłem?

Re: Zmiana rolek

: pn lutego 11, 2013 8:05
autor: zico
Logiczne - jeśli slalom, to najlepsze są rolki dedykowane. Oczywiście można w nich pojeździć nie tylko slalom.