Ankieta: Rekreacyjni, nosicie kaski?

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Rekreacyjni, nosicie kaski?

Zawsze / zazwyczaj tak
10
63%
Czasami
1
6%
Nigdy
5
31%
 
Liczba głosów: 16

kejti
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwietnia 14, 2013 4:37
Jeżdżę od: 17 sie 1997
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Ankieta: Rekreacyjni, nosicie kaski?

Post autor: kejti » pn maja 06, 2013 8:31

Zapodaję ankietę i czekam na opinie.
Dla mnie przez długi czas był to problem natury estetycznej, w kasku to jednak słaby lans :cyclops:
Natomiast teraz wychodzę z założenia, że kończyny mogę sobie zjechać do krwi na asfalcie, ale głowę warto byłoby mieć na swoim miejscu, tak w razie czego.
Ostatnio zmieniony śr maja 08, 2013 12:03 przez kejti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 30
Rejestracja: sob sierpnia 06, 2011 1:44
Moje rolki: RB-Luigino/USD Grycon
Jeżdżę od: 0- 0-2000
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rekreacyjni, nosicie kaski?

Post autor: Lucas » pn maja 06, 2013 9:15

Zdecydowanie nosić! Na rolki, rower itp. Zacząłem jeździć w kasku gdy zdałem sobie sprawę jak wielu jest słabych lub po prostu nieuważnych kierowców (klasyczne sytuacje typu: wymuszenie pierwszeństwa na przejeździe rowerowym lub nie zatrzymanie się na zielonej strzałce), niestety zobaczyłem, że coraz mniej tak na prawdę zależy ode mnie.
Po za tym nawet przy pozornie niegroźnych upadkach można uderzyć głową - tydzień temu się o tym przekonałem, upadłem na prostej i gładkiej drodze, do przodu, więc teoretycznie lepiej bo zdążyłem wystawić ręce i się przeturlać, co jednak nie uchroniło mnie przed zwichnięciem barku i uderzeniem również głową (w kasku, więc głowa cała). Prędkość koło 25 km/h, mało to nie jest ale i na rekreacyjnych można tyle pojechać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”