Poooszło!!!! I co dalej ??

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

h3ymdall
Czterokółkowiec
Posty: 60
Rejestracja: pt kwietnia 05, 2013 7:48
Moje rolki: RB: Twister, Fusion, Kitalpha
Jeżdżę od: 01 lip 2012

Poooszło!!!! I co dalej ??

Post autor: h3ymdall » pt sierpnia 16, 2013 9:17

Moi Drodzy!!

Dzięki Waszym radom wreszcie ruszyłem z kopyta:
* powerslide w przód oraz tył
* skoki 180 (wiem, że dla niektórych tutaj to żaden wyczyn) z niewielkiej wysokości/ i na niewielką wysokość.. ale jak zaczyna się w wieku 36 lat, to raczej mały sukces..

Marzy mi się skok 180 z jazdy tyłem do jazdy przodem. Z racji tego, że jestem goofy jakoś nie mogę się przekonać do obrotu w żadną ze stron. I tak źle i tak niedobrze. Jest jakiś goofy rolkarz, który ma to opanowane ?

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Poooszło!!!! I co dalej ??

Post autor: Toudi » pt sierpnia 16, 2013 11:44

A co do 180 z jazdy tyłem, to ja się przekręcasz z jazdy tylem na przód? Nie czasem podskakując odrobinę?
Pozdrawiam
Piotr

h3ymdall
Czterokółkowiec
Posty: 60
Rejestracja: pt kwietnia 05, 2013 7:48
Moje rolki: RB: Twister, Fusion, Kitalpha
Jeżdżę od: 01 lip 2012

Re: Poooszło!!!! I co dalej ??

Post autor: h3ymdall » pt sierpnia 16, 2013 9:52

Toudi pisze:A co do 180 z jazdy tyłem, to ja się przekręcasz z jazdy tylem na przód? Nie czasem podskakując odrobinę?
Nie. Przekładam tylko. Podczas jazdy tyłem najbardziej na przód mam wysunięta lewą stopę, i ją właśnie obracam o 180 - zapewne to źle i do korekty. Czyli ląduję tak, że do jazdy przodem mam lewą prowadzącą. Dla mnie niewygodnie. Ale to tylko chwilowe, bo zaraz przekładam na prawą prowadzącą. A ja chcę od razu skoczyć tak, by mieć na lądowaniu ustawioną prawa prowadzącą, a jest to dość długi obrót. I w obie strony brak komfortu.

voidtec
Posty: 3
Rejestracja: czw lipca 04, 2013 11:57
Jeżdżę od: 0- 5-2013

Re: Poooszło!!!! I co dalej ??

Post autor: voidtec » czw października 10, 2013 1:15

tu masz filmik z różnymi przejściami:
http://www.youtube.com/watch?v=ZHhcZEoMRas

ja trenowałem najpierw na sucho, a potem przy bardzo małej prędkości (prawą nogę mam prowadzącą)
z przodu do tyłu: obrót o 180 na palcach: prawa noga z przodu, obracasz się wokół prawego ramienia na samych palcach, tak żeby prawa noga była w kierunku jazdy
z tyłu do przodu: na piętach w przeciwną stronę (też wokół prawego ramienia) -powinieneś wyąldować w pozycji z prawą nogą do przodu. generalnie stopy powinieneś tylko obracać na palcach/piętach a nie przemieszczać.
Potem dodałem lekkie podskoki.

A jeśli chcesz odwracać nogę to imho powinieneś przenieść ciężar na lewą i odwracać o 180 prawą, łatwiej jest jak zaczniesz lekko skręcając w prawą stronę.

Dla mnie problemem było (ale prawie już nie jest), że nauczyłem się jeździć z lewą nogą prowadzącą do tyłu i prawą do przodu:)

Edit: ehh, nie sprawdziłem, że to z sierpnia:)

h3ymdall
Czterokółkowiec
Posty: 60
Rejestracja: pt kwietnia 05, 2013 7:48
Moje rolki: RB: Twister, Fusion, Kitalpha
Jeżdżę od: 01 lip 2012

Re: Poooszło!!!! I co dalej ??

Post autor: h3ymdall » wt października 15, 2013 4:04

Wciąż aktualne. W sumie też opanowane. Tyłem mam takie samo ustawienie nóg jak i Ty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”