Maraton Solidarności 2008

Gdańsk Maraton Solidarności historia pięciu edycji od 2004 r. do 2008 r. Wyniki, zdjęcia, komentarze.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Maraton Solidarności 2008

Post autor: Piotr B » czw stycznia 10, 2008 2:11

Organizatorzy pokazali nową trasę MSolidarności:

Obrazek

Awatar użytkownika
dzosef
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob sierpnia 13, 2005 10:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Zoppot
Kontakt:

Re: Maraton Solidarności 2008

Post autor: dzosef » czw stycznia 10, 2008 9:59

Jako autochton pozwolę sobie na kilka słów komentarza :) W zamyśle organizatorów trasa ma być znacznie szybsza, a sama impreza bardziej rozreklamowana. Zgodzę się co do tego, że szybsza ale czy dużo szybsza... uważam, że raczej nie. Co do nowych odcinków to zaraz po starcie skręcamy we Władysława IV - bardzo dobry asfalt, bardzo szeroko, lekko z górki, nawrotka na Placu Kaszubskim i Świętojańską z powrotem - tym razem również po bardzo dobrym asfalcie, jednak już pod lekką górkę. Odcinek od starej mety do starego miasta się nie zmienia - odpadają dwa podjazdy (redłowo i wrzeszcz) - zmiast tego z górki. Na starym mieście będzie trochę kręcenia, oby organizatorzy oznakowali dobrze trasę, bo będzie się można pogubić, westrplatte też znane. No i ta końcówka pozostaje troszkę słaba... przedostatnia prosta to ogarna - sama w sobie wąska, a do tego będziemy się mijali z biegaczami (dobrze, że w Gdańsku nie ma takiej frekwencji jak w Berlinie ;) )Ostatnia prosta na płytach na długiej, (uwaga koło tego trójząbnego gościa tam pewnie bruk) i meta koło restauracji Sphinx.
Fajne będzie na pewno to, że meta będzie ulokowana na starym mięście wśród wielu odwiedzających jarmark Św.Dominika, także o frekwencje możemy być spokojni, to akurat super!

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Maraton Solidarności 2008

Post autor: MirekCz » pt stycznia 11, 2008 6:57

Z tego co ja widzę to trasa do d... :(

-Westerplatte ze swoim dziurami jest w drugiej połowie dystansu
-Zamiast dobrego asfaltu przed metą jest syf i do tego jeszcze wąsko
-Górki w drugiej połowie odcinka miały swój urok. Kto był mocny ten mógł zaatakować, przed metą było szeroko i szybko

Ogólnie trasa może i trochę szybsza, ale obawiam się, że dla mnie straciła swój urok.

Jakby ktoś z lokalnych rolkarzy miał moment i mógł porobić zdjęcia ostatniego kilometra czy dwóch (od mostu) to byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Maraton Solidarności 2008

Post autor: Andrzej » pt stycznia 11, 2008 8:30

Wygram to :nemo:
I jak powiedział były premier Oleksy: "Ja teraz dużo czytam.... i będę k...wa ostry jak brzytwa"
Dzozef a czy nie czas już powoli wystąpić do Zarządu Dróg Miejskich o wylanie nowego dywanika asfaltowego w drodze do Westerplatte ?
Może trzeba by jednak organizatorów troche postraszyć że albo coś w tym temacie zrobią albo im frekwencja spadnie o 40%. Razem stanowimy dużą siłe akurat w tym maratonie
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Darko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 148
Rejestracja: pt stycznia 12, 2007 4:45
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rybnik,Śląsk

Re: Maraton Solidarności 2008

Post autor: Darko » pt stycznia 11, 2008 11:02

W regulaminie przeczytałem:
V. UCZESTNICTWO :
1. W XIV Maratonie „Solidarności” prawo startu mają osoby ,które do dnia 15 sierpnia 2008
roku ukończą 18 lat.
W interpretacji Organizatorów dotyczy to także rolkarzy.
Stąd mój apel:
Droga młodzieży poniżej 18 roku życia nie przyjeżdżajcie na maraton Solidarności-przeżyjecie rozczarowanie.Organizatorzy nawet jeśli będziecie mieć pisemną zgodę od rodziców,opiekunów lekarza nie pozwolą Wam wystartować :cry: a nawet bedą grozić w przypadku startu "na dziko" zdjeciem z trasy :cry: .Stwarzacie zbyt wielkie zagrożenie :!:
Przeżyliśmy to osobiscie w stosunku do naszej córki w ubiegłym roku.
Darek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdańsk Maraton Solidarności - historia pięciu edycji od 2004 r. do 2008 r.”