Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Gdańsk Maraton Solidarności historia pięciu edycji od 2004 r. do 2008 r. Wyniki, zdjęcia, komentarze.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
bayya
Szybszy niż Chuck Norris na 4x110mm
Posty: 632
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2007 11:38
Moje rolki: Simmons Racing Tarrega 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2007
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: bayya » pn maja 05, 2008 9:11

Mimbla pisze: Zupełnie nie rozumiem dlaczego narzekacie na trasę w Gdańsku?! Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych tras w Polsce (zaraz po Poznaniu).
Racja :!: Nie narzekać :!: Trasa jest wg mnie super :wink: :!: :!: :!:
Mimbla pisze: Owszem asfalt na Westerplatte nie jest najlepszej jakości (ale do najgorszych także nie należy)...
Asfalt na Westerplatte nie jest zły... nie widzieliście tego w Wiedniu :twisted:
Pozdrawiam Basia

Obrazek

BIURO PROJEKTOWE
BAJA PROJECT
www.bajaproject.pl

Awatar użytkownika
dzosef
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob sierpnia 13, 2005 10:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Zoppot
Kontakt:

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: dzosef » pn maja 05, 2008 9:20

Roman, jeśli Ty tracisz kilkadziesiąt miejsc jadąc kilkanascie metrów po bruku to gratulację - polecam troszkę potrenować jazdę po "ciężkim terenie" - Twoje wyniki bardzo się poprawią.
A odnośnie organizacji imprezy to czekamy, żebyś nam pokazał jak to sie robi - od razu pójdziemy za Twoim przykładem :evil: :evil: :evil:

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: Andrzej » pn maja 05, 2008 9:37

A ja napiszę tak:
Uwielbiam jeździć Maraton Solidarnośći. Miła atmosfera, z reguły ładna pogoda. BAAAAAArdzo lubie ten maraton. W tym roku też zarezerwowałem juz nocleg tak wiec jeśli nic nie wypadnie i Bóg pozwoli stawię sie na starcie.
A jeśli chodzi o trasę. Cieszę się ze bedzie odwrotnie. Ponieważ jestem gruby było mi ciężko rywalizować z Wami na podjazdach do Gdyni - zwłaszcza na ostatnim. A teraz bedzie mam nadzieję łatwiej. Co do starego miasta - ucięknę Wam jeszcze przed wjazdem na starówkę i nie bedę musiał manewrować w tłoku :wink:
Roman - przestań palić to zielsko

LTM
Ścigant 4x110mm
Posty: 356
Rejestracja: śr maja 31, 2006 9:41
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: LTM » pn maja 05, 2008 10:43

Ja też bardzo lubię ten Maraton, jak dla mnie najprzyjemniejszy jaki jest organizowany w Polsce :!:
Cracowia Maraton :arrow: :arrow: deszczowy
Poznań Maraton :arrow: :arrow: to już prawie zima
A Maraton Solidarności :arrow: :arrow: :arrow: ciepło, fajna trasa, nie ma na co narzekać!! :D

Andrzej pisze: Roman - przestań palić to zielsko
:lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: Marek » pn maja 05, 2008 11:51

bayya pisze:
Mimbla pisze: Zupełnie nie rozumiem dlaczego narzekacie na trasę w Gdańsku?! Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych tras w Polsce (zaraz po Poznaniu).
Racja :!: Nie narzekać :!: Trasa jest wg mnie super :wink: :!: :!: :!:
Mimbla pisze: Owszem asfalt na Westerplatte nie jest najlepszej jakości (ale do najgorszych także nie należy)...
Asfalt na Westerplatte nie jest zły... nie widzieliście tego w Wiedniu :twisted:
ja widziałem bez przesady :twisted: :twisted: :twisted:

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: julek1967 » śr czerwca 04, 2008 3:47

jestem z gdanska i tez mi sie to nie podoba!!! pojade w tym roku tak czy tak ale mozna wystosowac protest do organizatorów o przyszłośc i nie tylko co do trasy ale i do nagród !!!!!! ,które są jak rentka matki teresy-to też trzeba zmienic!!! jesli chodzi o przejazd długą tzn przy neptunie i dworze artusa to chyba nie przejdzie-tamtędy poprostu musi iśc show .czekam na list protestacyjny lub reklamacyjny lub wogóle gdzie by tu napisac ?.......

Awatar użytkownika
krzemol
Posty: 28
Rejestracja: pn maja 08, 2006 9:05
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: krzemol » śr czerwca 04, 2008 10:58

Tak w zasadzie to przeciwko czemu konkretnie chcesz protestowac ??? jesli jestes z gdanska to powinienes sie doskonale orientowac jak wyglada trasa. Radze zapoznac sie z trasami maratonow w innych miastach a wtedy pewnie docenisz to co masz na miejscu. Ja rozumiem ze ludzie z poza gdanska moga miec pewne watpliwosci bo widza tylko jakies drobne wycinki pokazane na zdjeciach i nie znaja calosci. Jesli natomiast chodzi o ten nieszczesny slupek w bramie to ma on byc ponoc usuniety na czas maratonu, wiec nie widze problemu. Jazda po plytach na dlugiej nie nastrecza wiekszych trudnosci, w koncu nie sa to jakies tragiczne kocie lby tylko rowne plyty , a ze slisko to coz, trzeba byc twardziochem a nie mieciochem :twisted:
"Ludzie z natury są niemal tacy sami;
z praktyki wynika, że bardzo się między sobą różnią."
Konfucjusz
Twister Trojmiasto

Awatar użytkownika
bayya
Szybszy niż Chuck Norris na 4x110mm
Posty: 632
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2007 11:38
Moje rolki: Simmons Racing Tarrega 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2007
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: bayya » czw czerwca 05, 2008 12:47

Jak ktoś nie ma na co narzekać, to narzeka na trasę maratonu w Gdańsku :twisted:
A przecież to taka fajna trasa... jedna z lepszych w Polsce (zaraz po Poznaniu :twisted: )
Ja nie widzę powodów do narzekań. Wiele bym dała, żeby wszystkie maratony w Polsce były co najmniej po takich trasach jak ten w Trójmieście.
Pozdrawiam Basia

Obrazek

BIURO PROJEKTOWE
BAJA PROJECT
www.bajaproject.pl

Awatar użytkownika
dzosef
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob sierpnia 13, 2005 10:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Zoppot
Kontakt:

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: dzosef » czw czerwca 05, 2008 9:41

Proponuje, żeby sobie niektórzy uzmysłowili : dopóki organizatorem jest K.Z. dopóty można sobie również dobrze protestować... do bólu, i tak nic nie da. Może się ewentualnie skończyć tym, że skoro rolkarze nie doceniają, że organizator nas ŁASKAWIE DOPUSZCZA, to w przyszłym roku w ogóle nie będą startować i tyle.
Poza tym, w ogóle nie rozumiem o co kaman :?: :?: :?:
W Koblencji, na najszybszej trasie w Niemczech jest około 100 metrów takiego bruku, że plomby wypadają i nikt nie protestuje, nie manifestuje, nie nie startuje i wszyscy są happy :alien:

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: Andrzej » pt czerwca 06, 2008 9:39

dzosef pisze: W Koblencji, na najszybszej trasie w Niemczech jest około 100 metrów takiego bruku, że plomby wypadają i nikt nie protestuje, ....:
Co więcej :arrow: Gdyby nie ten bruk to by trasa była wolniejsza. U nas Marek z J@nkiem na bruku zawsze przyspieszają :shock:

Awatar użytkownika
Zbych53
Posty: 45
Rejestracja: ndz lipca 15, 2007 6:40
Moje rolki: Bont Semi Race
Jeżdżę od: 02 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: Zbych53 » ndz czerwca 08, 2008 11:08

Witam wszystkich. Zdjęcia miały na celu pokazanie trudniejszych fragmentów trasy, a nie straszenie uczestników. Lepiej wiedzieć czego mozna sie spodziewać niż spotykać niespodzianki na trasie. W porównaniu z trasa krakowską to bajka!!!!! :D Poza tym reszta trasy jest ok.
Kilka dni temu rozmawiałem z głównym organizatorem Panem Kazimierzem Zimnym. Niestety jak sam przyznał udział rolkarzy jest kłopotem, ponieważ jako organizator jest rozliczany tylko z biegu maratonskiego /Stowarzyszenie Maratonów Polskich-jak dobrze zrozumiałem/Argumenty o podnoszeniu rangi imprezy przez udział roklarzy nie robia wrażenia.
Wiadomo, że słupków przy wjeździe na Most Krowi i w bramie bedą usuniete z prozaicznego powodu. Musi przejechac samochód pilotujacy maraton! Pan Zimny zobowiązał sie do wystapienia do Strazy Miejskiej, aby ulica Ogarna nie byla blokowana przez parkujace pojazdy. Podjete będą również starania oczyszczenia z piasku wjazdu z Ogarnej w Kotwicznikow.
Meta maratonu bedzie kilkadziesiat metrów wczesniej, ponieważ przy Zielonej Bramie będą trwaly przygowtowania do dalszych uroczystości zwiazanych z Sierpniem 80.
Co do nagród propozycja od organizatora, aby szukać sponsorów, ponieważ budżet jest za mały?!?!
No obicano, ze juz nie bedzie tak szpetnych medali z okazji ukonczenia maratonu :D
:D Do zobaczenia w Gdansku

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: Mirek_83 » pt lipca 18, 2008 10:15

bayya pisze:Jak ktoś nie ma na co narzekać, to narzeka na trasę maratonu w Gdańsku :twisted:
A przecież to taka fajna trasa... jedna z lepszych w Polsce (zaraz po Poznaniu :twisted: )
Ja nie widzę powodów do narzekań. Wiele bym dała, żeby wszystkie maratony w Polsce były co najmniej po takich trasach jak ten w Trójmieście.
Teraz to chyba Osiecznica awansowała na pozycję lidera :) pzdr

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: mrv » pt lipca 18, 2008 12:10

Mirek_83 pisze:
bayya pisze:Jak ktoś nie ma na co narzekać, to narzeka na trasę maratonu w Gdańsku :twisted:
A przecież to taka fajna trasa... jedna z lepszych w Polsce (zaraz po Poznaniu :twisted: )
Ja nie widzę powodów do narzekań. Wiele bym dała, żeby wszystkie maratony w Polsce były co najmniej po takich trasach jak ten w Trójmieście.
Teraz to chyba Osiecznica awansowała na pozycję lidera :) pzdr
Choć Osiecznica jest jedyną Polską imprezą na której startowałem ;-) (na zagranicznych z równie miernym skutkiem ;-) )
to asfalcik i organizacja stawia ją bardzo wysoko. Szkoda że u nas nie rozgrywa się wyścigów w miastach na 2,3 pętlach najlepszej i bezpiecznej nawierzchni (jest to atrakcyjniejsze dla kibicującej gawiedzi), ale to chyba pokłosie przyszywania rolek do biegów maratońskich :(

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: bj43 » pn lipca 28, 2008 8:08

Jest to mój pierwszy wpis na tym Forum, witam więc wszystkich bardzo serdecznie. Mam na imię Bolek. O wiek nie pytajcie, bo i tak Wam nie powiem. Jeżdżę na rolkach dopiero od roku, a już żałuję, że nie rozpocząłem przygody z rolkami 50 lat wcześniej. Pierwszym moim startem w zawodach był półmaraton w Poznaniu w zeszłym roku. Startowałem też w Krakowie i Osiecznicy. W tym roku mam zamiar wziąć jeszcze udział w Maratonie Solidarności w Gdańsku i w Berlinie. No i oczywiście na zakończenie sezonu w Poznaniu.

p.s.
Studiowałem trasę i najbardziej obawiałem się tego słupka w bramie. Nie lubię takich niespodzianek. Jeśli rzeczywiście go usuną, będzie super.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: zico » pn lipca 28, 2008 8:21

Słupka nie będzie.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdańsk Maraton Solidarności - historia pięciu edycji od 2004 r. do 2008 r.”