Jazda na rolkach po ścieżkach rowerowych

Bezpieczeństwo w jeździe na wrotkach (rolkach / rolki)
Inline skating safety

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Kanas78
Posty: 21
Rejestracja: wt czerwca 22, 2010 11:00
Moje rolki: Rollerblade Activa 90XR
Jeżdżę od: 01 kwie 2009

Re: Jazda na rolkach po ścieżkach rowerowych

Post autor: Kanas78 » śr sierpnia 24, 2011 10:53

Nie, ze Śląska, a teraz mieszkam w Łodzi. Niech sobie tam jeżdżą w czym chcą, ale potem niech się nie dziwią, że kapleusz nie ochronił głowy po glebie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
wolf1971
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 138
Rejestracja: ndz czerwca 20, 2010 11:34
Moje rolki: RB Speedmachine 4x100 Kiśle
Jeżdżę od: 01 sty 1910

Re: Jazda na rolkach po ścieżkach rowerowych

Post autor: wolf1971 » śr sierpnia 24, 2011 11:06

Niestety.... Stylizacja jest wszechobecna... Nawet na rolkach... :?
Obrazek

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Jazda na rolkach po ścieżkach rowerowych

Post autor: Herb » śr sierpnia 24, 2011 12:44

Nie zgodzę się z faktem, że taki ubiór nikogo w Krakowie nie dziwi! :P

To są tzw. ofiary mody. Nawet to, że jeżdżą na rowerze, jest modą na bycie "zielonym". Nawet wybór roweru jest podyktowany modą - są to tzw. holenderki, które fajnie się sprawdzają w płaskiej jak stół Holandii, ale w terenie pagórkowatym, jak w Krakowie są niepraktyczne bo słabo się na nich robi podjazdy.

To nie tylko panie, wielu facetów też tak jeździ (łącznie z szalikiem). Do tego jakieś buty które nadają się może do tańca, tylko nie na rower. Jeżdżą sobie tacy odszczepieńcy z koszyczkami przy kierownicy po zakupy, powolutku, bo przecież lans jest im potrzebny jak powietrze i każdy musi zobaczyć że wracają ze sklepu z żywnością "organiczną" (jakby był jej jakiś inny rodzaj, ale to temat na odrębną dyskusję).

I każdy normalny człowiek na rowerze czy nie, widząc takich, nabiera ochoty na brutalne wbicie im rozumu do głowy! :evil: :evil: :evil:
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Jazda na rolkach po ścieżkach rowerowych

Post autor: Doody » śr sierpnia 24, 2011 2:27

Jak im się raz szaliczek w szprychy wplącze to się oduczą :mrgreen:
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jazda na rolkach po ścieżkach rowerowych

Post autor: WOJTEK45 » śr sierpnia 24, 2011 2:51

W piątek Twister wraz z pełnomocnikiem prezydenta gdanska ds aktywności mobilnej mają spotkanie z panią poseł Pomaską ws omowienia tematu zmian legislacyunych w celu usankcjonowania wrotkarza w przepisach prawa.pani Pomaska jest drugą po panu Orłowskim reprezentantem pomorzA w sejmie który deklaruje aktywną walkę o nasze prawa.
Wiem że wybory za pasem a obietnice nic nie kosztują ale trzeba i ten wątek sprawdzic,
Szczegóły będą dostępne na fb Twistera juz w poniedziałek

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jazda na rolkach po ścieżkach rowerowych

Post autor: WOJTEK45 » czw września 01, 2011 7:00

TWISTER WALCZĄCY INFORMUJE

Pani Poseł Pomaska złożyła interpelację do Ministra Infrastruktury w sprawie statusu wrotkarzy na drodze. SERDECZNE DZIĘKI! Czekamy jeszcze na odpowiedź MI na nasze pismo, opinię Rzecznika Praw Obywatleskich oraz opinie kliku prawników - autorytetów w dziedzinie prawa drogowego.
Treść pisma :
http://www.facebook.com/TwisterTrojmiasto

Awatar użytkownika
Spec_Pinky
Posty: 16
Rejestracja: ndz grudnia 25, 2011 12:30
Moje rolki: k2 80 Moto
Jeżdżę od: 0- 0-2111
Lokalizacja: Lublin

Re: Jazda na rolkach po ścieżkach rowerowych

Post autor: Spec_Pinky » ndz grudnia 25, 2011 5:38

W tym roku miałem dyskusję przy ognisku z kolegami maniakami rowerów o rolkarzach, już wtedy się zastanawiałem nad tematem rolek. Efekt dyskusji jest taki że:
Z rolkarzy bardzo przeszkadzają im tylko uczący się jeździć, i to tylko dlatego że są nieprzewidywalni.
Dostajemy też paniki jak widzimy osobę na rolkach z wózkiem dla dzieci sportowym sunącą z naprzeciwka, ale rozumiemy że to akurat w Lublinie wymarzona trasa na taki spacer, a slalom po stronie dla pieszych z czymś takim jest prawie niewykonalny.
Rolkarze są OK, sto razy bardziej wkurzający są sami rowerzyści bez oświetlenia i piesi.

Jedyna sprawa która nas denerwuje to że większość rolkarzy po zmroku i w szarówce myśli że odblaski na ubraniu wystarczą. Otóż nie wystarczą, droga hamowania rowerzysty może być za długa, ewentualnie szybkie wyminięcie rolkarza może się skończyć glebą rowerzysty (najprawdopodobniejszy scenariusz). Migające lampki na plecak czy kask kosztują grosze, w wersji light kilkanaście złotych, a daje o wiele więcej bezpieczeństwa niż odblaski, że większym komforcie psychicznym nie wspomnę.

A co do tematu tzw Cyclehic czyli mody rowerowej, to większość maniaków rowerzystów ma zdanie o niedzielnych modnisiach takie
https://picasaweb.google.com/lh/photo/9 ... directlink

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezpieczeństwo i wrotki (rolki) / Safety”