[Maraton] V Cracovia Maraton, 6.05.2006

Kraków Cracovia Maraton - historia od 2006 r. oraz najświeższe informacje

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » wt marca 14, 2006 6:22

Ulica Grodzka to ta prowadząca do rynku? Jeśli tak, to po obydwu stronach są chodniki. Napisałem już, żeby zamkneli jeden jak mogą, a jak nie, to tak jak w Gdańsku będziemy wołać, żeby ludzie zeszli z ulicy.
Z brukiem sobie radzimy to i teraz damy radę! Mnie martwi tylko troszkę zjazd koło Wawelu na Bulwary. Ja tam nie widziałem żadnego zjazdu, tylko schody. Czyli albo zjazd jest jakoś obok trasy zaznaczonej na mapie, albo na schodach będzie zrobiony zjazd.

Awatar użytkownika
Don Lama
Posty: 26
Rejestracja: wt marca 14, 2006 8:45
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Don Lama » wt marca 14, 2006 9:07

Witam,
hejka Pulemiot :))

witam wszystkich.

Dolaczam sie do teamu Krakowskiego :DD
Co prawda moja wiedza na temat jazdy w maratonie jest raczej uboga, ale mysle ze nadrobie to dosc szybko.

Zalezy nam bardzo zeby zorganizowac mocna grupe jezdzacych w Kraku, wiec ten maraton moze byc swietna okazja na to :)

Mysle ze za dwa tygodnie bedzie mozna powoli ruszyc z dokumentacja fotgraficzna moze tez i filmowa trasy.

Z mojej strony postarm sie wrzucac jak najwiecej materialow i zapraszam na strone http://www.rolki.krakow.pl co zrobil juz Pule, ale nigdy nie zaszkodzi wiecej reklamy :))

Pozdro

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » śr marca 15, 2006 7:50

Witaj Don Lama :!:

Awatar użytkownika
PiciuM
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 222
Rejestracja: pt października 01, 2004 11:42
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: PiciuM » śr marca 15, 2006 6:33

Witam wszystkich Krakowiakow :)

Pare kilometrow przejechalem w Krakowie, ale nie bawilem sie nigdy w gry ekstremalne typu Grodzaka, zjazd na Bulwary itp. My Poznaniacy liczymy na Wasza pomoc.
Pozdrawiam

PiciuM
SlowSpeedSkater
Sponsorowany przez Przedsiębiorstwo Usług Inżynieryjnych "PIMAN"

Paszan
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 25, 2005 10:47
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Paszan » pt marca 17, 2006 9:36

PeterCave pisze:Ulica Grodzka to ta prowadząca do rynku? Jeśli tak, to po obydwu stronach są chodniki. Napisałem już, żeby zamkneli jeden jak mogą, a jak nie, to tak jak w Gdańsku będziemy wołać, żeby ludzie zeszli z ulicy.
Z brukiem sobie radzimy to i teraz damy radę! Mnie martwi tylko troszkę zjazd koło Wawelu na Bulwary. Ja tam nie widziałem żadnego zjazdu, tylko schody. Czyli albo zjazd jest jakoś obok trasy zaznaczonej na mapie, albo na schodach będzie zrobiony zjazd.

Witajcie :)
dwa słowa nt trasy w Krakowie ( mam nadzieję że osoby z Krakowa potwierdzą moją opinię) :

- problematyczne są rzeczywiście Błonia od strony al. Focha oraz ul.Grodzka . W tym pierwszym przypadku może warto nacisnąć organizatorów by udostępnili jezdnię dla rolkarzy ( alejka na błoniach od tej strony jest fatalna) , zaś na ul. Grodzkiej pozostaje chyba tylko chodnik - WSPANIAŁA, historyczna kostka i kocie łby :(- po drodze dodatkowo trzeba przejechac przez torowisko tramwajowe .
Niestety nie wiem nic nt części trasy w Nowej Hucie :(

Reszta trasy w centrum aż do ronda czyżyńskiego jest w miarę O.K
pozdrowienia
Paszan

Awatar użytkownika
Don Lama
Posty: 26
Rejestracja: wt marca 14, 2006 8:45
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Don Lama » pt marca 17, 2006 11:29

Hejka,

przyznam, iż to co pisze Paszan jest prawdą (niestety :/)

Natomiast ja mam pytanie odnosnie sprzetu: jakiej wielkosci sa wasze kolka, bo w przpadku maratonu ma dosc chyba istonte znaczenie - im wieksze tym wieksza predkosc.
Ja mam standart 78 - czy w zawodach profesjonalnych sa jakies kategorie odnosnie sprzetu?

Pozdr

Awatar użytkownika
małysz
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 193
Rejestracja: śr marca 23, 2005 4:30
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski, chwilowo Poznań
Kontakt:

Post autor: małysz » pt marca 17, 2006 11:48

4x100mm, niektórzy jeżdżą jeszcze na 5x84 lub 5x90, ale to juz rzadkość, na maratony największa dozwolona wielkość to 4x110mm, na torze 4x100,
pozdrawiam Damian

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » pt marca 17, 2006 2:16

małysz-Damian opisał oczywiście grupę z którą on prawdopodobnie jeździ. A standardy 4x110, 4x100, 4x90 to tylko obiekty westchnień wielu rolkarzy-amatorów. Na takim sprzęcie jeźdża najlepsi, których traktują ten sport trochę bardziej poważnie. Jest do 20% startujących.
Większośc startujących używa 4x80, 5x80, 5x84 i innych. Maratony kończą również osoby na rolkach zabawkowych (plastkowe kółka), do jazdy eksteremalnej itd. Kończą i to z dobrymi wynikami. Wówczas zarażają się tym sportem i komplentują sprzęt dla siebie.
Oczywiście standardy wymienione przez [b]małysza[/b] pozwalają na uzyskanie lepszych rezultatów.

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » pt marca 17, 2006 2:20

Ach, i jeszcze coś:
Don Lama,
bardzo często się zdarza że osoby na 4x78 są lepsze niż te na 4x100. Sprzęt jest ważny ale sam nie jedzie. Kilka razy sam tego doświadczyłem.

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

V Cracovia Maraton

Post autor: ALAN54 » pt marca 17, 2006 5:56

zico pisze:Zapisany, wpłacony - jeszcze tylko ptaszka brakuje pod rolką ;)
Hej Zico! Ptaszka już pod rolką masz!
Ja się mocno zastanawiam bo akurat w tym tygodniu mam bardzo napięte terminy ale jako propagator pojadę też do Krakowa, tradycyjnie w nocy i z marszu na wyścig. Jeszcze chwila i zacznę kroić formularz zgłoszeniowy. Gdyby ktoś był chętny na taką eskapadę to mam miejsca w samochodzie. POZDRO ALAN54

Awatar użytkownika
PiciuM
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 222
Rejestracja: pt października 01, 2004 11:42
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: PiciuM » sob marca 18, 2006 10:14

Ja tez juz tylko czekam na ptaszka pod rolka w V Cracovia Maraton.
Natomiast ja nawet planuje wyjazd z dwoma nocelagami - do rozwazenia dla innych.
Pozdrawiam

PiciuM
SlowSpeedSkater
Sponsorowany przez Przedsiębiorstwo Usług Inżynieryjnych "PIMAN"

charlie
Posty: 11
Rejestracja: pn października 31, 2005 11:48

Post autor: charlie » pn marca 20, 2006 10:15

ja już zgłoszony, zapisany, zapłacony, ptaszka pod rolką też mam, teraz tylko czekać aż będzie prawdziwa wiosna i czas szlifować formę :)
do zobaczenia na trasie

grzegorz
Czterokółkowiec
Posty: 72
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 1:51
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: grzegorz » wt marca 21, 2006 10:20

Właśnie wysłałem formularz zgłoszeniowy na maraton i pytanie do Alana znajdzie się jedno miejsce w autku ? to bym się na nie pisał
pozdrawiam do zobaczenia na mecie :P

olson
Posty: 25
Rejestracja: wt maja 03, 2005 10:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Też bym pojechał do Krakowa

Post autor: olson » wt marca 21, 2006 8:49

Trudno, niech już się wszyscy dowiedzą, że jestem komputerowym nieudacznikiem, ale nie potrafię zapisać się na cracoviamaraton. Wchodzę na tę stronę http://www.cracoviamaraton.pl/ , potem klikam "pomiń intro" i nic - biała ściana. Koledzy, którzy już się zgłosiliście, jak to zrobiliście?
Olson

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » wt marca 21, 2006 9:42


ODPOWIEDZ

Wróć do „Kraków Cracovia Maraton - historia od 2006 r. oraz najświeższe informacje”