2010.04.24 - IX Cracovia Maraton

Kraków Cracovia Maraton - historia od 2006 r. oraz najświeższe informacje

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
henio
Posty: 14
Rejestracja: wt września 15, 2009 9:29
Moje rolki: Powerslide C6 3x110,1x100
Jeżdżę od: 01 maja 2009
Lokalizacja: Kłaj koło Wieliczki

Re: IX Cracovia Maraton 24.04.2010

Post autor: henio » czw kwietnia 29, 2010 10:29

Podczas wyscigu ladował smigłowiec ratunkowy, czy ktoś kto wie dokłanie zna sprawę może ja opisać!



Ja jechałem w grupie po lewej stronie, około 6,8 metrów przed nami, trochę z prawej jechał ktoś jako ostatni w swojej grupie i gdy przez przypadek popatrzyłem na jego rolki, zauważyłem że wypadła mu ośka z prawej płozy,z drugiego lub trzeciego kółka. Kółko bez ośki prawdopodobnie zablokowało ruch do przodu, bo zobaczyłem że przewrócił się i odpadło jedno z kół. Upadek był do przodu i jedynie co zdążyłem zauważyc, że leżąc złapał się za głowę.Trochę dalej była grupa strażaków która momentalnie pobiegła w jego kierunku. Może ktoś ma informacje jak się zakończył upadek.Ja miałem wywrotkę kilkanaście metrów wcześniej i dużo szczęścia(trochę obtarc), przy drugiej, na wirażu było nieco gorzej.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IX Cracovia Maraton 24.04.2010

Post autor: zico » czw kwietnia 29, 2010 11:58

Prawdopodobnie był to upadek Oli Goss... Mam nadzieję, że szybko wróci do zdrowia!
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: IX Cracovia Maraton 24.04.2010

Post autor: Andrzej » pt kwietnia 30, 2010 9:23

Piotr B pisze:
Clapper pisze:
Podobno to w moim przypadku to moja wina. Pojechałem z chipem od organizatorów, a na prawym bucie miałem własnego Champion Chipa i zostałem "zdyskwalifikowany" z powodu notowania tych samych czasów na dwóch chipach. Nikt jednak nie pomyślał (jest baza i można sprawdzić), że ten drugi to mój chip. Nagroda pal licho, ale wejście na pudło? szkoda. ale honor mój i Alana!!!....nie wspominając o Heniu, zwycięzcy w kategorii "młodzieży starszej M50" ;-)
podium bezcenne

z champion chipem to bzdura bo ja też tak miałem, a w regulaminie chyba nikt o tym nie wspominał!
A kiedys śmialismy się z imprezy Pana Zimnego jak sędziowie stali z ołówkami i spisywali kto był za kim. Jak nie wiedzieli to pytali uczestników. Szło się dogadać. A tak jakiś młody wyskoczy z wydrukiem z computra i mu nie podskoczysz. A wejście na pudło w obecności tysięcy kibiców jest BEZCENNE

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: IX Cracovia Maraton 24.04.2010

Post autor: WOJTEK45 » pt kwietnia 30, 2010 11:56

W gdańsku zastąpimy ołówki kamerą .
Stąd też wszystko wskazuje na to że nikt nie zostanie pominięty. No bo "pominięcie w wynikach tak samo "boli" jak "pominięcie" w sexie grupowym.
Andrzej sam to przeżył w Spreewaldzie. Myśłę oczywiscie o maratonie

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: IX Cracovia Maraton 24.04.2010

Post autor: Andrzej » pt kwietnia 30, 2010 1:25

WOJTEK45 pisze:... No bo "pominięcie w wynikach tak samo "boli" jak "pominięcie" w sexie grupowym.
Andrzej sam to przeżył w Spreewaldzie. Myśłę oczywiscie o maratonie
Oj było przykro :cry: Ale przyszedł Qrgur, stanął na wysokości zadania i zrobił co trzeba :oops: :oops: :oops: KOZAK

kmieto7

Re: IX Cracovia Maraton 24.04.2010

Post autor: kmieto7 » pt kwietnia 30, 2010 3:47

...słuchajcie jeśli chodzi o śmigłowiec to przyleciał po starcie rolkarzy chyba na drugim okrążeniu...kogoś przywieźli a karetka zabrała pewnie do szpitala...więc napewno to nie był nikt z rolkarzy ;) ...jedyny pech tego wszystkiego że musieli zatrzymać rolkarzy jadących kiedy karetka musiała wjechać na lądowisko...co do Oli to sam jestem ciekawy jak z nią....bo wyjeżdżając z Krakowa miałem wiadomość że nadal jest w szpitalu...ogólnie upadków było dużo...nawet z przodu stawki się zdarzały...pogoda piękna zdjęć dużo ..organizacja ...taka sobie :evil:

slaweks

Re: IX Cracovia Maraton 24.04.2010

Post autor: slaweks » pt kwietnia 30, 2010 9:22

kmieto7 pisze:...słuchajcie jeśli chodzi o śmigłowiec to przyleciał po starcie rolkarzy chyba na drugim okrążeniu...kogoś przywieźli a karetka zabrała pewnie do szpitala...więc napewno to nie był nikt z rolkarzy ;) ...jedyny pech tego wszystkiego że musieli zatrzymać rolkarzy jadących kiedy karetka musiała wjechać na lądowisko...co do Oli to sam jestem ciekawy jak z nią....bo wyjeżdżając z Krakowa miałem wiadomość że nadal jest w szpitalu...ogólnie upadków było dużo...nawet z przodu stawki się zdarzały...pogoda piękna zdjęć dużo ..organizacja ...taka sobie :evil:
Widziałem Olę Goss przy tablicy wyników, ale już później, ok. 20:00. Miała założony opatrunek na podbródku. Wszystko wskazywało na to - mam nadzieję - że były to tylko otarcia, chociaż też wcześniej dochodziły mnie słuchy, że jej upadek wyglądał dosyć groźnie.

Awatar użytkownika
niebieski18
Posty: 37
Rejestracja: pt maja 23, 2008 7:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: IX Cracovia Maraton 24.04.2010

Post autor: niebieski18 » sob maja 01, 2010 4:29

slaweks pisze:
kmieto7 pisze:...słuchajcie jeśli chodzi o śmigłowiec to przyleciał po starcie rolkarzy chyba na drugim okrążeniu...kogoś przywieźli a karetka zabrała pewnie do szpitala...więc napewno to nie był nikt z rolkarzy ;) ...jedyny pech tego wszystkiego że musieli zatrzymać rolkarzy jadących kiedy karetka musiała wjechać na lądowisko...co do Oli to sam jestem ciekawy jak z nią....bo wyjeżdżając z Krakowa miałem wiadomość że nadal jest w szpitalu...ogólnie upadków było dużo...nawet z przodu stawki się zdarzały...pogoda piękna zdjęć dużo ..organizacja ...taka sobie :evil:
Widziałem Olę Goss przy tablicy wyników, ale już później, ok. 20:00. Miała założony opatrunek na podbródku. Wszystko wskazywało na to - mam nadzieję - że były to tylko otarcia, chociaż też wcześniej dochodziły mnie słuchy, że jej upadek wyglądał dosyć groźnie.
Rozmawiałem z Olą na Błoniach ok. godz. 20.00.
Okazuje się ,że pomimo groźnie wyglądającego upadku( jakiś kolo wleciał w nią z tyłu),straty to ogólne potłuczenie i otarcia na podbródku, dłoniach i nodze.
Żadnych poważnych obrażeń.
W każdym razie dla Niej : życzenia szybkiej regeneracji od ekipy ISC i do zobaczenia na next race.
Pzdroll.
Nie ważne na czym jeździsz, ważne, że jeździsz.

Awatar użytkownika
grgur
Ścigant 4x110mm
Posty: 381
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: IX Cracovia Maraton 24.04.2010

Post autor: grgur » sob maja 01, 2010 4:33

Andrzej pisze:Ale przyszedł Qrgur
Andrzej pisze: i zrobił co trzeba :oops: :oops: :oops: KOZAK
czy nawiązujesz do seksu grupowego ,o którym pisał Wojtek :roll: :?:

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Re: IX Cracovia Maraton 24.04.2010

Post autor: ALAN54 » sob maja 01, 2010 4:55

grgur pisze:
Andrzej pisze:Ale przyszedł Qrgur
Andrzej pisze: i zrobił co trzeba :oops: :oops: :oops: KOZAK
czy nawiązujesz do seksu grupowego ,o którym pisał Wojtek :roll: :?:
Co jest chłopaki? Jaki sex? Nic nie zauważyłem! Czyżbym został pominięty? :( :( :( :( :( :(

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Re: IX Cracovia Maraton 24.04.2010

Post autor: ALAN54 » sob maja 01, 2010 5:06

Potraktowałem Cracovia Maraton na Rolkach jako imprezę rozrywkową i miłe spotkanie ze starymi znajomymi. Dlatego nie przywiązywałem wagi do czasu . Skupiłem się raczej na bezpiecznym dojechaniu do mety, co się -o zgrozo! - udało. I wszystko było w porzo - pogoda, znajomi, pogaduchy. Pudła owszem, szkoda ale wrócimy tu za rok i się odgryziemy. Mam nadzieję, że nie będziemy się już przedzierać po nierównym chodniku i wąskiej ścieżce. Może te zawody przyczynią się, że Błonia będą dla rolkarzy przyjaźniejsze. Czego szczerze krakowiakom życzę.
Podziękowania dla Norberta i Pawła za wspólną jazdę! Było fajowo :D :D :D :D :D :D :D :D
PZDR ALAN54
A 9 maja spotykamy się -kto chce i może - na 5 Półmaratonie w Cottbus.

Awatar użytkownika
Mrmysterious
Air Force One
Posty: 128
Rejestracja: pt marca 07, 2008 10:15
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: IX Cracovia Maraton 24.04.2010

Post autor: Mrmysterious » pn maja 03, 2010 3:32

pomału, pomału ....

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798, ... latem.html

wiec nadzieja w sumie jest ...
zycze wiatru w plecy ... ;-)

www.KKSW-KRAK.pl

Awatar użytkownika
Zbych53
Posty: 45
Rejestracja: ndz lipca 15, 2007 6:40
Moje rolki: Bont Semi Race
Jeżdżę od: 02 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: IX Cracovia Maraton 24.04.2010

Post autor: Zbych53 » pn maja 03, 2010 3:56

Super!!!!!Czy zastanawianie się nad problemami wskazanymi w artykule nie spowoduje wstrzymania inwestycji????

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: IX Cracovia Maraton 24.04.2010

Post autor: Andrzej » wt maja 04, 2010 8:31

grgur pisze:
Andrzej pisze:Ale przyszedł Qrgur
Andrzej pisze: i zrobił co trzeba :oops: :oops: :oops: KOZAK
czy nawiązujesz do seksu grupowego ,o którym pisał Wojtek :roll: :?:
Nawiązałem tylko do Twoich umiejetnosci językowych :oops: :oops: :oops:
Jeśli zaś chodzi o kwestię pominięcia Alana: W Burgu tym razem wszystko odbywało sie szybko. Kto się nie załapał mógl zostac pominiety. Ale PiotrB nie narzekał...

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: IX Cracovia Maraton 24.04.2010

Post autor: Piotr B » wt maja 04, 2010 8:57

Andrzej pisze: Jeśli zaś chodzi o kwestię pominięcia Alana: W Burgu tym razem wszystko odbywało sie szybko. Kto się nie załapał mógl zostac pominiety. Ale PiotrB nie narzekał...
ustaliśmi wczesniej że mam Ci zapłacic 300 PLN. Pieniądze wziełeś, wiec teraz nie rób publicznych scen!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kraków Cracovia Maraton - historia od 2006 r. oraz najświeższe informacje”