KKSW-KRAK na Półmaratonie Poznań

Poznań Półmaraton od 2010 r. - najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

KKSW-KRAK
Posty: 2
Rejestracja: czw stycznia 27, 2011 11:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010

KKSW-KRAK na Półmaratonie Poznań

Post autor: KKSW-KRAK » śr kwietnia 06, 2011 12:07

Sezon rozpoczęliśmy bez wątpienia znakomicie. W tym roku pod banderą naszego klubu, oraz naszego nowego sponsora tytularnego - doskonale znanej wszystkim wrotkarzom firmy ROLLERBLADE - jest zrzeszonych dużo nazwisk, o których każdy wrotkarz szybki słyszeć powinien. Aktualnie w naszym teamie jazdy szybkiej znajdują się następujące osoby:

Binek Marcin aka M.B.
Brzegowski Janusz aka Beguja
Dracz Robert
Drzastwa Piotr
Dzielski Wojciech aka Yeti
Ignaszek Marek aka Dziadek
Janasik Adam aka Fresh
Kułaga Dominik aka Dodo
Milewski Paweł
Mytrofanov Andrey aka Andrew
Olszowski Henryk aka Henio
Plich Krzysztof
Szmyt Rafał
Walich Maciej
Wrona Jacek aka Jakinton
Zieliński Piotr aka Zielik

Mało tego, po półmaratonie w Poznaniu chęć wstąpienia w nasze szeregi wyraziło jeszcze kilka solidnie ścigających się osób! Cieszymy się, że będziemy mogli jeździć razem, mamy nadzieję że wspólnie stworzymy zgrany zespół, który śmiało będzie mógł walczyć o najlepsze miejsca w zawodach.

Sam półmaraton okazał się bardzo udany - piękna pogoda, piękna okolica, wspaniałe towarzystwo. Słońce mocno świeciło, jak na początek kwietnia, ale promienie nam nie straszne dzięki okularom które otrzymaliśmy od firmy Brenda. Miło było ponownie zobaczyć znajome twarze, ale także całkiem nowe. Cieszymy się z wyników osiągniętych przez naszych zawodników, ponieważ na ponad 200 startujących osób, sporo klubowych kolegów uplasowało się na wysokich miejscach. Szczególne gratulacje dla Pawła Milewskiego, Piotra Zielińskiego oraz Macieja Walicha, którzy zajeli kolejno 5, 8 oraz 10 miejsce w klasyfikacji generalnej. Świetnie pojechał także Olszowski Henryk, który utarł nosa ogromnej liczbie zawodników sporo od niego młodszych, zjawiając się na mecie jako siedemnasty, co dało mu miejsce medalowe w odpowiedniej kategorii wiekowej. Doskonały przykład, że ciężka praca popłaca! Wszyscy mamy zamiar wziąć z Henia przykład i ostro się zabrać do treningów, tak by osiągać coraz lepsze rezultaty. Jest determinacja, zapał, możliwości - zapewniamy, jeszcze nie raz o nas w tym sezonie usłyszycie! :mrgreen:

Szkoda, że na ten pozytywny obraz całości, cieniem rzuca się niesportowe zachowanie jednego z zawodników względem naszego klubowego kolegi. Zasady fair play, powinny być przewodnią maksymą zawodów wrotkarskich - nasz sport, tak, NASZ, bo tworzymy go wszyscy - powinien być klubem Gentlemanów. Wszyscy członkowie KKSW-KRAK są zniesmaczeni zajściem, wszyscy mamy nadzieję że winowajcy występek nie ujdzie na sucho.

A tak prezentowali się nasi zawodnicy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do zobaczenia na Cracovia Maraton - zjawimy się licznie, a że Błonia to miejsce treningów wielu z nas, możecie być pewni że znajdziecie w nas godnych przeciwników. :D
Ostatnio zmieniony czw kwietnia 07, 2011 12:44 przez KKSW-KRAK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: KKSW-KRAK na Półmaratonie Poznań

Post autor: WFH » śr kwietnia 06, 2011 12:58

Fajna relacja, oby więcej takich :)

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: KKSW-KRAK na Półmaratonie Poznań

Post autor: Andrzej » śr kwietnia 06, 2011 3:12

Uprzejmie proszę Menagera klubu kksw-krak o dokładny opis sytuacji zniesmaczającej czyli w skrócie: kto kogo ?

KKSW-KRAK
Posty: 2
Rejestracja: czw stycznia 27, 2011 11:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: KKSW-KRAK na Półmaratonie Poznań

Post autor: KKSW-KRAK » czw kwietnia 07, 2011 4:19

Jako że mimo wezwań do publicznych przeprosin, do dziś winowajca się nie odezwał, postanowiliśmy że nie ma sensu dłużej czekać.

Zdarzenie: Bartosz Chojnacki spycha Pawła Milewskiego na barierki podczas finiszu. Doskonale wszyscy wiemy, że zmiana toru i zajeżdżanie drogi podczas kończenia wyścigu są niedopuszczalne. To już drugie takie przewinienie Chojnackiego, a poszkodowanym po raz kolejny jest Paweł Milewski. Poprzednio, na "70-Nie tylko dla Orłów" Paweł jadąc z dużą prędkością został zepchnięty na zegar, przez co doznał obrażeń, a sprzęt uległ zniszczeniu. Takie sytuacje należy naszym zdaniem jawnie potępiać, bo nie chodzi nawet o to, że najwyraźniej ktoś ma za małe ego i nieuczciwie dąży do zajęcia lepszej pozycji, ale o to że może dojść do poważnego uszczerbku na zdrowiu poszkodowanego. W sprawie tej został złożony protest, mamy nadzieję że przyniesie skutek i sprawca zostanie ukarany. Raz, mogło się zdarzyć przez przypadek, dwa razy z rzędu wskazują na działanie z premedytacją.

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: KKSW-KRAK na Półmaratonie Poznań

Post autor: mrv » czw kwietnia 07, 2011 6:08

KKSW-KRAK pisze:Jako że mimo wezwań do publicznych przeprosin, do dziś winowajca się nie odezwał, postanowiliśmy że nie ma sensu dłużej czekać.

Zdarzenie: Bartosz Chojnacki spycha Pawła Milewskiego na barierki podczas finiszu. Doskonale wszyscy wiemy, że zmiana toru i zajeżdżanie drogi podczas kończenia wyścigu są niedopuszczalne. To już drugie takie przewinienie Chojnackiego, a poszkodowanym po raz kolejny jest Paweł Milewski. Poprzednio, na "70-Nie tylko dla Orłów" Paweł jadąc z dużą prędkością został zepchnięty na zegar, przez co doznał obrażeń, a sprzęt uległ zniszczeniu. Takie sytuacje należy naszym zdaniem jawnie potępiać, bo nie chodzi nawet o to, że najwyraźniej ktoś ma za małe ego i nieuczciwie dąży do zajęcia lepszej pozycji, ale o to że może dojść do poważnego uszczerbku na zdrowiu poszkodowanego. W sprawie tej został złożony protest, mamy nadzieję że przyniesie skutek i sprawca zostanie ukarany. Raz, mogło się zdarzyć przez przypadek, dwa razy z rzędu wskazują na działanie z premedytacją.
Ja w kwestii formalnej:
1. Uzytkownik KSSW-Krak jest chyba jedynym uzytkownikiem "instytucją" na tym forum. Forum jest miejscem dyskusji ludzi a nie instytucji/organizacji.
2. Jeżeli już instytucja KSSW-Krak nie moze powstrzymać chęci wypowiadania się to proszę każdorazowy post podpisywać imieniem i nazwiskiem lub formułą "w imieniu KSSW-Krak Jan Kowalski" jeśli treśc wypowiedzi została ustalona z członkami - będzie wtedy wiadomo z kim konkretnie podejmuje się dyskusję i czy warto :)

Temat jest interesujący i wart rozszerzenia gdyż słyszę i jestem świadkiem ewidentnego chamstwa i bezczelności polegającej na skracaniu dystansu, czy szwindlach różnego innego typu i to u osób które plasują się pod koniec stawki. Ba, osoby te następnie pretendują do bycia "sprawiedliwymi".

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: KKSW-KRAK na Półmaratonie Poznań

Post autor: Herb » czw kwietnia 07, 2011 9:16

Dobra, bo widzę że lubisz się czepiać głupot: ja pisałem relację i powyższego posta. Na prośbę kolegów z klubu, bo w sumie taką mam nieformalną funkcję - jestem od pisania. To jest oficjalne stanowisko klubu KKSW-KRAK, więc nie ma znaczenia czy podpiszę się pod tymi słowami ja, Yeti, Henio, czy ktokolwiek inny z nas - wszyscy jesteśmy zachowaniem Bartosza Chojnackiego oburzeni.

Nigdy nie startowałem w zawodach, jestem "czysty" jeżeli chodzi o wszelakie szwindle, proszę, dyskutuj ze mną. Co, nie masz na mnie "haków", to nie będzie warto? Bo ja widzę że jedyne co robisz to odwracanie kota ogonem i paplanie o sprawach jednorazowych, zaszłych i nic nie znaczących.

Sprawa jest jasna - jeden zawodnik stosuje wobec drugiego już po raz drugi niedozwolone metody, nie tylko powodujące że rywalizacja na ostatnich, decydujących o miejscu w rankingu metrach, przestaje być czysta, ale i zagrażające zdrowiu poszkodowanego. Widzisz różnicę kalibru? Bo dla mnie jest wyraźna.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: KKSW-KRAK na Półmaratonie Poznań

Post autor: zico » czw kwietnia 07, 2011 10:50

Stanowisko klubu w tym miejscu może być tylko i wyłącznie do pogadania, bo to forum. Jeśli są / były jakieś problemy to do organizatora - powinni mieć swoich sędziów, szczególnie w czołówce. Jak widać nie ma, bo organizatorzy nie ogarniają. Dodatkowo zawodnicy powinni sobie rozwiązać tą sprawę osobiście, czyli takie kwasy tutaj na forum nie powinny mieć miejsca, tym bardziej, że żaden z zawodników nawet nie brał udziału w tej dyskusji.

Co do instytucji: zasada jest tutaj jasna i normalna: jedna osoba - jeden nick na forum, bo zaraz będzie nieporządek jak kiedyś, że ta sama osoba sobie odpowiadała w postach na innym nicku. Od dawna jest to nietolerowane i liczę na uporządkowanie spraw.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: KKSW-KRAK na Półmaratonie Poznań

Post autor: mrv » czw kwietnia 07, 2011 10:51

Herb pisze:Dobra, bo widzę że lubisz się czepiać głupot: ja pisałem relację i powyższego posta. Na prośbę kolegów z klubu, bo w sumie taką mam nieformalną funkcję - jestem od pisania. To jest oficjalne stanowisko klubu KKSW-KRAK, więc nie ma znaczenia czy podpiszę się pod tymi słowami ja, Yeti, Henio, czy ktokolwiek inny z nas - wszyscy jesteśmy zachowaniem Bartosza Chojnackiego oburzeni.
teraz jasne: Herb w imieniu KSSW
Herb pisze: Nigdy nie startowałem w zawodach, jestem "czysty" jeżeli chodzi o wszelakie szwindle, proszę, dyskutuj ze mną. Co, nie masz na mnie "haków", to nie będzie warto?
Bo ja widzę że jedyne co robisz to odwracanie kota ogonem i paplanie o sprawach jednorazowych, zaszłych i nic nie znaczących.
Pisząc "będzie warto" miałem na myśli sens podejmowania tematu. Z niektórymi nieczystymi osobami nie mam zamiaru na ten temat dyskutować ponieważ nie są w nim kompetentne.
Mylisz sie - jednorazowe sprawy mnie nie interesują. Recydywa mnie porusza ;)
Herb pisze: Sprawa jest jasna - jeden zawodnik stosuje wobec drugiego już po raz drugi niedozwolone metody, nie tylko powodujące że rywalizacja na ostatnich, decydujących o miejscu w rankingu metrach, przestaje być czysta, ale i zagrażające zdrowiu poszkodowanego. Widzisz różnicę kalibru? Bo dla mnie jest wyraźna.
Widzę różnice ale czy konkluzja jest taka: Kant nie zagrażajacy zyciu i zdrowiu to nie kant? I pytanie dodatkowe - do którego miejsca w rankingu kierujemy się zasadą fair-play ?

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: KKSW-KRAK na Półmaratonie Poznań

Post autor: Herb » czw kwietnia 07, 2011 11:52

zico pisze:Co do instytucji: zasada jest tutaj jasna i normalna: jedna osoba - jeden nick na forum, bo zaraz będzie nieporządek jak kiedyś, że ta sama osoba sobie odpowiadała w postach na innym nicku. Od dawna jest to nietolerowane i liczę na uporządkowanie spraw.
Nie ma problemu Zico, tylko takie pytanie: gdzie jest opcja usunięcia postów, a najlepiej całego konta? Jak to będzie zrobione, wkleję powyższe posty ze swojego. Szczerze, zwyczajnie musiałem przeoczyć tę zasadę, konta klubowego nie zakładałem w złej wierze. Jako że KKSW-KRAK to organizacja non-profit, myślałem że wszystko ok.

Tak, Ci dwaj zawodnicy w dyskusji nie biorą udziału, ale ja wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś jeździ w klubie, reprezentuje ten klub ale i na odwrót: klub reprezentuje jego i powinien się za nim ująć w takich sprawach. Zostałem poproszony o zrobienie czegoś (konkretnie - ubranie w słowa myśli innych): zrobiłem, bo nie uważam, by postawienie sprawy jasno było czymś złym. Półmaraton był w niedzielę: dziś czwartek, a o sprawie cicho sza - wstyd?
mrv pisze:Widzę różnice ale czy konkluzja jest taka: Kant nie zagrażajacy zyciu i zdrowiu to nie kant? I pytanie dodatkowe - do którego miejsca w rankingu kierujemy się zasadą fair-play ?
Nie rozumiesz w ogóle, o co mi chodzi. Nie chcę wcale tu nic wartościować, wyznaczać granic etc. Kant to kant!

Poruszony został jeden konkretny przypadek nadużycia, a Ty sprowadzasz dyskusje na zupełnie inny tor na siłę. Osoba do której pijesz, dotąd się nie odezwała w tym temacie. Posługując się analogią: trochę tak, jak gdybyśmy rozmawiali tutaj o pobiciu, a Ty byś krzyczał że należy zamknąć gościa który tydzień temu przeszedł na czerwonym świetle.

Jak chcesz podyskutować, dlaczego Pan X jest nie fair, załóż temat: "co zrobił Pan X i dlaczego jest nie fair". Internet: wolność słowa. Coś Ci się nie podoba - nikt Cię nie krępuje, pisz.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: KKSW-KRAK na Półmaratonie Poznań

Post autor: zico » pt kwietnia 08, 2011 12:03

Oczywistym jest, że protest składa głównodowodzący w klubie, z reguły jest to trener. Pytanie czy zrobił to bezpośrednio u organizatorów? Czy da się coś w ogóle zrobić? Jeśli są marne szanse, to dyskusja nie ma sensu, tym bardziej, że nie biorą udziału w niej Ci zawodnicy... Załatwcie to po prostu na linii klub - organizator.
Jak ktoś ma zdjęcia - to tylko takie info wystarczy, jak ktoś ma to prześle i tyle w temacie.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: KKSW-KRAK na Półmaratonie Poznań

Post autor: Andrzej » śr kwietnia 13, 2011 11:50

Herb pisze:
... Zostałem poproszony o zrobienie czegoś (konkretnie - ubranie w słowa myśli innych...
No to chłopcy z własnego klubu wystawili Cię na strzał. Cóż taka rola króliczka...

Czasem w naszym stowarzyszeniu też tak jest, że ktos by chciał żeby ktos inny coś zrobił. Staram się jak tylko mogę łagodzić takie sytuacje, dyskytować, studzić zapał. Nie zawsze towarzystwo jest z tego zadowolone, ale to często pozwala ocenić na chłodno sytuację, zaproponować może jakies prostsze (nie zawsze lepsze) rozwiązanie sytuacji. Taka juz nasza rola. Jeden jest taki bardziej wyrywny i przez to prowadzi z powodzeniem swój biznes.

Jeszcze tylko dwie sprawy :
1) Ja juz jestem stary i nie łapię waszych nicków. Przy niektórych zaczynam się jąkać (Mymysteri...) a przyklejenie ich do twarzy jest prawie nie możliwe. Wybaczcie ale nie jesteście az tak rozpoznawalni w swiecie jak WitoMazur, Zico, WFH.... Krzysiu Diet. Za dużo tych rzeczy do spamiętania (PIN, PUK, kod do domu, hasło do kompa, hasło do SAPa.....
2) Widzieliscie artykuł który wkleiła Basia nieco wyżej ? Napisaliscie do organizatora ? Nie dostaliście odpowiedzi ? Teraz wiecie dla czego nie jeżdżę i nie rozmawiam z POSiR w Poznaniu.

Pozdrawiam
Andrzej

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: KKSW-KRAK na Półmaratonie Poznań

Post autor: Marek » czw kwietnia 14, 2011 8:43

Andrzej pisze:
Herb pisze:
... Zostałem poproszony o zrobienie czegoś (konkretnie - ubranie w słowa myśli innych...
No to chłopcy z własnego klubu wystawili Cię na strzał. Cóż taka rola króliczka...

Czasem w naszym stowarzyszeniu też tak jest, że ktos by chciał żeby ktos inny coś zrobił. Staram się jak tylko mogę łagodzić takie sytuacje, dyskytować, studzić zapał. Nie zawsze towarzystwo jest z tego zadowolone, ale to często pozwala ocenić na chłodno sytuację, zaproponować może jakies prostsze (nie zawsze lepsze) rozwiązanie sytuacji. Taka juz nasza rola. Jeden jest taki bardziej wyrywny i przez to prowadzi z powodzeniem swój biznes.

Jeszcze tylko dwie sprawy :
1) Ja juz jestem stary i nie łapię waszych nicków. Przy niektórych zaczynam się jąkać (Mymysteri...) a przyklejenie ich do twarzy jest prawie nie możliwe. Wybaczcie ale nie jesteście az tak rozpoznawalni w swiecie jak WitoMazur, Zico, WFH.... Krzysiu Diet. Za dużo tych rzeczy do spamiętania (PIN, PUK, kod do domu, hasło do kompa, hasło do SAPa.....
2) Widzieliscie artykuł który wkleiła Basia nieco wyżej ? Napisaliscie do organizatora ? Nie dostaliście odpowiedzi ? Teraz wiecie dla czego nie jeżdżę i nie rozmawiam z POSiR w Poznaniu.

Pozdrawiam

Andrzej

podaj hasło do SAPa.....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poznań Półmaraton od 2010 r. - najświeższe informacje”