III MARATON SIERPNIOWY

Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: pz34 » pn sierpnia 29, 2011 9:40

Dzięki Pedro za te filmy.Ekstra takie zawody wyglądają z takiej perspektywy.
Pozdrawiam
Łukasz

novap
Czterokółkowiec
Posty: 94
Rejestracja: sob lipca 22, 2006 5:36
Moje rolki: Bont Z
Jeżdżę od: 02 maja 2006
Lokalizacja: Złotów

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: novap » wt sierpnia 30, 2011 11:26

Wspaniałe zawody. Wracałem do domu umęczony ale ogromnie szczęśliwy. Dopiero, gdy zaglądnałem na forum, to jakoś mi tak troszkę mina zrzedła, bo jak to tak maraton to był, czy nie maraton ???
zajc pisze:... Druga sprawa to dystans zawodów. Zarówno mój GPS jak i reszty zawodników pokazał ~40 km, czasy przez nas osiągnięte również wskazują że zabrakło tych 2 km.Oficjalnie okrążenie miało mieć 8400 m.Gdzieś te 400 metrów umknęło.Szkoda, wielu z nas zrobiłoby życiówkę na dystansie maratońskim, bo tempo było szybkie.A tak pozostaje niedosyt braku tych 2 km;) ...
Czy ktoś z organizatorów mógłby ustosunkować się do powyższego? Wybrałem Maraton Sierpniowy na swój debiut na dystansie maratońskim, a tu okazuje się, że jednak się nie udało :( Brak 195 metrów jeszcze bym przeżył, ale 40 km to jednak nie to samo co 42 ... :evil:

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: Toudi » wt sierpnia 30, 2011 11:51

A ja dojeździłem sobie te brakujące 2 km po parkingu i jetem usatysfakcjonowany. 8)
Ale od razu widać, że PGE Arena, tereny wokół oraz okoliczne ulice nie były projektowane zgodnie z zaleceniami FIRS, IAAF i oczywiście bez wystarczających konsultacji z PZSW!!! To karygodne zaniedbanie inwestora i chyba zasługuje na pisemne protesty wyżej wymienionych.
Czekam na informację o postępach rozmów i na wskazanie winnego.
Oświadczam też, że przez rok powstrzymam się od startów na tej trasie i jeśli nic nie zostanie w tej sprawie poprawione, to za rok również wystartuję ale będzie mi znów bardzo przykro, że muszę te 2 km dojeżdżać po parkingu.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
wolf1971
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 138
Rejestracja: ndz czerwca 20, 2010 11:34
Moje rolki: RB Speedmachine 4x100 Kiśle
Jeżdżę od: 01 sty 1910

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: wolf1971 » wt sierpnia 30, 2011 12:47

A ja propunuję przeprowadzić śledztwo w sprawie zaginięcia 2km... Powiadomić CBA, ABW i inne służby, które natychmiast powinny zająć się sprawą. Normalnie skandal :wink:
Ja również powstrzymam się od rywalizacji na PGE Arena do przyszłego roku, a brakujące 2 km dobiegałem sobie wokół tego pięknego obiektu w ramach rozgrzewki :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: Andrzej » wt sierpnia 30, 2011 3:30

Toudi pisze:....Oświadczam też, że przez rok powstrzymam się od startów na tej trasie ....
A ja się nie powstrzymam, pojade i pojeżdzę. Może nawet w październiku :clap: :clap: :clap:
No i mam swój typ kto zaje....ł te 2 km :!:

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: WOJTEK45 » wt sierpnia 30, 2011 3:49

Sumienie nie pozwalało mi spokojnie spać.pojechałem dziś na trasę i okazało się że ma 8100m :oops: :oops: :oops:
Dla usprawiedliwienia ,pomiaru dokonywałem w temperaturze +13 st.i byc może po prostu się skórczyła.
Liczyłem po cichu że w dniu zawodów będzie jak w sobotę czyli 33st.c.i trasa się deczko wydłuży.
Wstydze się i mnie już nie linczujcie.

PS

Ale można w cv zawsze podac nową życiówkę bez wnikania w szczegóły.

piojob
Posty: 36
Rejestracja: pn lipca 04, 2011 8:21
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: piojob » wt sierpnia 30, 2011 5:17

Kilka fotek z maratonu
https://picasaweb.google.com/1084828452 ... directlink
Zapraszam do obejrzenia
Piotr.

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: pz34 » wt sierpnia 30, 2011 7:56

Panie Wojtku nie ma się co stresować. Impreza wyszła super. Warto było przyjechać, a ta kawa mrożona mmmm, palce lizać. W całym Lublinie takiej nie znajdziesz.
Pozdrawiam
Łukasz

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: Luzak19:57 » wt sierpnia 30, 2011 8:22

WOJTKU I INNI ORGANIZATORZY :!: - PODZIĘKOWANIA .
Jednak na konkurencyjnym forum "broniliśmy okr. 8400m" :) .
Pozdro.
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

zajc
Posty: 23
Rejestracja: czw września 03, 2009 12:57
Moje rolki: Bont Z
Jeżdżę od: 01 kwie 2003
Lokalizacja: Czersk

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: zajc » wt sierpnia 30, 2011 8:41

Andrzej pisze:
Toudi pisze:....Oświadczam też, że przez rok powstrzymam się od startów na tej trasie ....
A ja się nie powstrzymam, pojade i pojeżdzę. Może nawet w październiku :clap: :clap: :clap:
No i mam swój typ kto zaje....ł te 2 km :!:
A mnie cieszy fakt następujący 8) Pomimo że Ty wyprzedziłeś mnie na finiszu, ja wyprzedziłem Ciebie w tabeli wyników i załapałem się na miejsce z czwórką z przodu :lol:

Awatar użytkownika
Kanas78
Posty: 21
Rejestracja: wt czerwca 22, 2010 11:00
Moje rolki: Rollerblade Activa 90XR
Jeżdżę od: 01 kwie 2009

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: Kanas78 » wt sierpnia 30, 2011 9:49

Panie Wojtku, zawody pierwsza klasa :D i zdania nie zmienię pomimo tych brakujących 2km, aj tam aj tam są gorsze tragedie na świecie!
Jestem totalnie zachwycona i zazdroszczę miejscowym takiego miejsca do śmigania...
Jedyne co bym zmieniła, jako przeciętna wrotkarka, to jakieś inne oznakowanie zawodników na półmaraton a inne na maraton, aby wiedzieć, kogo mijam a kto mnie wyprzedza ;)
A tak poza tym super.
Wkurzali mnie tylko ludzie jadący środkiem jezdni nie wiem-jakimś freestylem czy też innym łyżwiarsko-figurowym krokiem, ani z prawej wyprzedzić, ani z lewej (strach coby pociąg we mnie nie przywalił :evil: ) i jeszcze ludzie wyrzucający butelki po napojach wprost pod nogi innych nadjeżdżających- trochę wyobraźni...
Na pewno będę za rok, nie wiem, czy nie w półmaratonie, aby tym razem w tym dystansie pobić swój rekord, bo trasa do pobijania życiówek wymarzona :)
Obrazek

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: WFH » wt sierpnia 30, 2011 10:14

Jeśli chodzi o sam dystans - wiadomo, że idealnie byłoby jakby było 42 195m, ale zapewne są na tym forum tacy, którzy pamiętają jak się skończyło sztuczne przedłużanie dystansu w Poznaniu...Czasem lepiej trochę krócej, a bezpiecznie. Poza tym przepisy wrotkarskie dopuszczają 5% tolerancji jeśli chodzi o dystans.

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: Andrzej » śr sierpnia 31, 2011 9:25

zajc pisze:
Andrzej pisze:
Toudi pisze:....Oświadczam też, że przez rok powstrzymam się od startów na tej trasie ....
A ja się nie powstrzymam, pojade i pojeżdzę. Może nawet w październiku :clap: :clap: :clap:
No i mam swój typ kto zaje....ł te 2 km :!:
A mnie cieszy fakt następujący 8) Pomimo że Ty wyprzedziłeś mnie na finiszu, ja wyprzedziłem Ciebie w tabeli wyników i załapałem się na miejsce z czwórką z przodu :lol:
No to szacun :!: :!: :!: Zielony stolik znowu w użyciu...
Ale tak naprawdę to : who the fuck are you ? W wynikach nie widziałem pozycji "ZAJC"

Anka81
Posty: 3
Rejestracja: czw stycznia 14, 2010 7:03
Jeżdżę od: 0- 0-1995
Lokalizacja: Warszawa Praga Płn
Kontakt:

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: Anka81 » śr sierpnia 31, 2011 10:30

Tradycyjnie maraton sierpniowy okazał się dla mnie najfajniejszym maratonem w roku! Nie mam żadnych zastrzeżeń! No może tylko jedno...ten wiatr...
Przede wszystkim jednak bardzo chciałam podziękować Panu Wojtkowi za pożyczenie kasku mojemu koledze!:) Kolega startował pierwszy raz w życiu w maratonie, bardzo się cieszył, dużo emocji, ale przez poranną awarię samochodu....na starcie okazało się, że zapomniał kasku. Bez najmniejszych problemów wypożyczono nam charakterystyczny żółty kask! Wielkie dzięki!

Awatar użytkownika
wolf1971
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 138
Rejestracja: ndz czerwca 20, 2010 11:34
Moje rolki: RB Speedmachine 4x100 Kiśle
Jeżdżę od: 01 sty 1910

Re: III MARATON SIERPNIOWY

Post autor: wolf1971 » śr sierpnia 31, 2011 10:57

:bounce: :bounce: :bounce: byliśmy nawet w TELEEXPRESIE (15' 30'') http://tvp.info/teleexpress/wideo/29082011-1700/5056618
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.”