III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: WFH » czw września 01, 2011 2:43

WOJTEK45 pisze:Tak to prawda , BP uratował sytuację.
Ale w wyniku przeprowadzonego śledztwa ustalono niezbicie, że scenariusz pisemny który otrzymali spikerzy NIE zawierał nazwiska Pani Anny.
Ona tam się dostała dzięi swym kolegom. Oni zaś nie chcieli przyjąć żadnego tłumaczenia, zapisów regulaminowych , tłumaczeń i przeprosin za niepopełniony błąd, Stąd słonecznik dla Ani i kostka szklana wręczona poza estradą.
Nie trzeba bylo prowadzić śledztwa :) Nie byla ona wyczytywana do dekoracji ale tam się znalazla, bo sama weszla :)
Co do jej kolegów to tylko jeden początkowo nie rozumial o co chodzi, ich szef ( przy okazji Prezes Ukraińskiej Federacji) nie mial z tym problemów. Udalo się sprawę wyjaśnić, co bylo uklonem organizatorów w stronę zawodniczki.
A że zawodnicy nie posiadający licencji nie dostają nagród to przekonal się osobiście kilka lat temu nasz najlepszy zawodnik, który w Gdańsku kończyl swoją karierę zawodniczą :)

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: Andrzej » czw września 01, 2011 2:57

WFH pisze:...A że zawodnicy nie posiadający licencji nie dostają nagród to przekonal się osobiście kilka lat temu nasz najlepszy zawodnik, który w Gdańsku kończyl swoją karierę zawodniczą :)
Było mokro, było ślisko prawie jak na lodzie. Świetnie sie chłopak w takich warunkach czuje...

A teraz zagadka:
WFH pisze:...przekonal się osobiście kilka lat temu ...
czy:
WFH pisze:...kilka lat temu nasz najlepszy zawodnik...
:?: :?: :?:

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: WFH » czw września 01, 2011 3:51

Andrzej pisze:
WFH pisze:...A że zawodnicy nie posiadający licencji nie dostają nagród to przekonal się osobiście kilka lat temu nasz najlepszy zawodnik, który w Gdańsku kończyl swoją karierę zawodniczą :)
Było mokro, było ślisko prawie jak na lodzie. Świetnie sie chłopak w takich warunkach czuje...

A teraz zagadka:
WFH pisze:...przekonal się osobiście kilka lat temu ...
czy:
WFH pisze:...kilka lat temu nasz najlepszy zawodnik...
:?: :?: :?:
I to i to :twisted: :twisted: :twisted:

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: WOJTEK45 » czw września 01, 2011 4:03

To jeszcze słowo o Ukrainie.
Organizator udzielił im spec zniżki na udział w imprezie.I to oczywiście przed zawodami.

Awatar użytkownika
piotro
Ścigant 4x110mm
Posty: 368
Rejestracja: czw listopada 03, 2005 1:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: piotro » czw września 01, 2011 4:21

Aha.
Cóż Bartku, nie jestem pewien, czy masz licencję na mój zachwyt i pochwały... ;)
No ale w końcu taki dobry przykład idzie z góry - wyrażam więc Tobie również wdzięczność i podziw, że Maraton Sierpniowy okzał się mieć taką ludzką mordę. :D
Takie rzeczy są (dla mnie, przynajmniej) równie istotne, jak kapsle na studzienkach i inne podejrzane sztuczki organizatorów realizowane jedynie z samolubnej chęci tychże orgów do bycia beneficjentami pochwał i zachwytów.
UWAGA!!! WOŻĘ SIĘ!!!

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: WOJTEK45 » czw września 01, 2011 9:07

piotro pisze:Aha.
Cóż Bartku, nie jestem pewien, czy masz licencję na mój zachwyt i pochwały... ;)
No ale w końcu taki dobry przykład idzie z góry - wyrażam więc Tobie również wdzięczność i podziw, że Maraton Sierpniowy okzał się mieć taką ludzką mordę. :D
Takie rzeczy są (dla mnie, przynajmniej) równie istotne, jak kapsle na studzienkach i inne podejrzane sztuczki organizatorów realizowane jedynie z samolubnej chęci tychże orgów do bycia beneficjentami pochwał i zachwytów.
moje niezbyt wysokie IQ odrobinę wyższe od IQ meduzy bałtyckiej nie pozwala mi na zrozumienie ukrytej głębi przekazu we wpisie Piotro.
Czy można prosić o jednoznaczną interpretację?

Awatar użytkownika
piotro
Ścigant 4x110mm
Posty: 368
Rejestracja: czw listopada 03, 2005 1:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: piotro » czw września 01, 2011 10:44

Ryzykant jesteś Wojtku. Podsycasz mój nałóg do autoanalizy tekstów. Jak niebezpiecznie igrasz z ogniem to tylko Andrzej może Cię uświadomić :)

Spróbuję w miarę ogólnie:
Chwalę Was obu (Ciebie i Bartka) i staram się żartami rozproszyć uwagę czytających tak, aby nie zauważyli, że postawiłem Cię w niezręcznej sytuacji (lub że mogłem to uczynić) przypisując zasługi (to znaczy, to co uznałem za zasługi) Bartka Tobie.

Z wrodzonym pociągiem do grzebania w puszkach Pandory, wykorzystałem w tym celu aluzje do systemu licencji i nagradzania za wyniki tylko tych zawodników, którzy takowe licencje posiadają (stąd ta "licencja na pochwały dla Bartka"). Miał być to tylko żart i w żaden sposób nie zamierzałem wyrażać swojego zdania na temat odnośnych zapisów regulaminu. Zwłaszcza, że go nie mam (zdania) i że przepisy te raczej nie będą miały okazji mnie dotyczyć przez najbliższych pięć wcieleń.

Kolokwializm "ludzka morda" zastosowałem tylko i wyłącznie w celu odświerzenia wytartego nieco frazesu "ludzka twarz" i wydaje mi się, że kontekst mojej wypowiedzi wyklucza możliwość potraktowania go jako pejoratywnego w stosunku do organizatorów lub samej imprezy.

"Kapsle na studzienkach" są chyba jasne. Może tyle tylko, że niewiele osób zdaje sobie sprawę ile takie gówno (w sensie: "pierdoła") Cię kosztowały - czasu, nerwów i użerania się z "osobami kompetentnymi" (Mam nadzieję, że nie musiałeś tej dziennikarce z DB kupować rolek).

"Podejrzane sztuczki...": Treść tego zdania nie wyraża nic więcej ponad opinię, że celem organizatorów była realizacja zawodów, które zadowolą uczestników. I że rozwiązywanie przykrych sytuacji (tak jak to się stało w przypadky Anny) jest istotnym elementem mającym wpływ na moją ocenę Maratonu Sierpniowego (Wpływ pozytywny). Kto był pomysłodawcą rozwiązania problemu albo "komu trzeba było od ust odjąć", żeby tą sprawę załatwić ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Ważne, że została załatwiona szybko i elegancko.
W swej zarozumiałości liczę na to, że uwypuklenie tego zdarzenia pomoże organizatorom przyszłych zawodów reagować na takie sytuacje równie szybko i akuratnie.

Uff, na prawdę starałem się ograniczać. :)
Jeżeli odniosłeś wrażenie, że w jakikolwiek sposób deprecjonuje Twoją pracę - przepraszam. Zapewniam Cię, że w żadnym razie nie było to moją intencją. W tym temacie ("III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!") należą Ci się wyłącznie pochwały.
UWAGA!!! WOŻĘ SIĘ!!!

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: michał1990 » pt września 02, 2011 12:46

Poznaniacy jednak w słowach nie są aż tak szczodrzy:)
No i trochę Gombrowiczem mi tu śmierdzi:)
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: WOJTEK45 » pt września 02, 2011 5:56

uff ,Piotr ,dzięki za wyjaśnienie.
Trochę czasu spędziliśmy ostatnio na rozmowach ale jednak przekaz "morda w mordę" był dla mnie bardziej zrozumiały :P
A może mój niż intelektualny był pierwszym objawem starzenia?

Awatar użytkownika
Clapper
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 181
Rejestracja: czw sierpnia 24, 2006 3:27
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bytów

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: Clapper » pt września 02, 2011 9:21

WOJTEK45 pisze:Tak to prawda , BP uratował sytuację.
a BP to ta duża sieć... tego...żeby uniknąć kryptoreklamy?
eeee...jak na taki koncern to gest iście symboliczny, no ale to może z ich strony pierwszy krok w strone sponsorowania ulubionej przez nas dyscypliny, nawet jeśli ich produktu używamy tylko by na zawody dojechać! ;-)

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: Toudi » pt września 02, 2011 9:22

WOJTEK45 pisze: A może mój niż intelektualny był pierwszym objawem starzenia?
Nie przejmuj się tym - są ludzie od stawiana hipotez, interpretacji, analizy, prognozowania, ale są i tacy od roboty. Weź patrona MS - przecież to nie on redagował postulaty, które trafiły na Listę Dziedzictwa Kulturowego Unesco a jednak udziela wywiadów, wygłasza prelekcje i jest patronem MS.
Historia o Tobie nie zapomni :!:

I jeśli moje skromne słowo ma w tym kontekście jakieś znaczenie, to ja też nie zapomnę Twoich talentów organizacyjnych, przy czym moje wspomnienie jest starsze niż historia MS, bo datuje się od momentu, gdy załatwiłeś naprawę urwanego zderzaka wraz z kosmetyką w fiacie punto za 50 EUR.
Dlatego apeluję do Ciebie: Nie oglądaj się na meduzy i idź przed siebie mocnym krokiem :lol:
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
piotro
Ścigant 4x110mm
Posty: 368
Rejestracja: czw listopada 03, 2005 1:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: piotro » pt września 02, 2011 10:07

Michał1990
Szczerze mówiąc, wolę Mrożka :)
A oszczędność w słowach? - tak, to widać po ilości komentarzy po udanych ponoć zawodach. Ale ten problem dotyczy większości uczestników - nie skupia się raczej na Poznaniakach.

Cóż Wojtku - Rok zapier...nia, 600 uczestników, pochwał - 5? 10? (nie liczyłem).
Nic dziwnego, że doszukujesz się krzywo postawionych przecinków.

Kiedyś się ludziska ciut wysilali na podziękowania. Teraz nie mają czasu. Muszą się przygotowywać do następnych zawodów.
Może należałoby upowszechnić zapis w regulaminach, że osoby nie mogące wykazać się komentarzami do imprez, w których uczestniczyli, płacą większe wpisowe?

Ciebie właściwie możnaby olać - i tak zrobisz następny Maraton Sierpniowy (to żart i należy czytać go jako komplement). Natomiast w przypadku mniejszych imprez (patrz - porażająca nędza komentarzy z Małej Dylewskiej) wydaje mi się to być mocno zniechęcające dla organizatorów.
Ale ja jestem mięczak. Może rzeczywiście nie trzeba rozczulać się nad tymi wszystkimi pazernymi orgami, którzy żyją z naszej (zawodniczej) krwawicy. W końcu nie ma sensu chwalić cepa, że dobrze działa. Został przecież po to stworzony. Od czasu do czasu bat na dupę (taki w stylu "Kamil 2 marca 2011" http://www.przejademaraton.pl/regulamin ... /#comments) i do roboty!

50 euro za zderzak samochodowy? Kurde muszę wyremontować rower!
UWAGA!!! WOŻĘ SIĘ!!!

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: Andrzej » pt września 02, 2011 10:08

piotro pisze:Ryzykant jesteś Wojtku. Podsycasz mój nałóg do autoanalizy tekstów. Jak niebezpiecznie igrasz z ogniem to tylko Andrzej może Cię uświadomić :)
Wojtek- mogę przetłumaczyć Ci każdą wypowiedź Piotro. Jak powiedział klasyk od zespołu goleni lewej: "mogę stawić się przed komisją, mogę zaśpiewać, mogę zatańczyć - tylko po co ?" :wink:
Liczę zawsze na to że to co chłopak pisze, te ilości i jakość, przychodzi mu lekko bo jeśli ślęczy nad tym nocami i później nie dosypia to może trzeba mu powiedzieć że od pierdol....a nie jeździ się szybciej na rolkach :wink: Z drugiej strony nie samymi rolkami człowiek żyje. Trochę pier....a też jest fajne.
No i teraz o MS żeby mnie znów :( nie przerzucili - fajnie było :P :P :P :P . Już tęsknie :roll: :roll: :roll:

Awatar użytkownika
piotro
Ścigant 4x110mm
Posty: 368
Rejestracja: czw listopada 03, 2005 1:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: piotro » pt września 02, 2011 10:30

Andrzeju - "po co?"
Choćby, żeby mieć okazję do napisania ostatnich dwóch zdań Twojej wypowiedzi. :twisted:
UWAGA!!! WOŻĘ SIĘ!!!

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: WOJTEK45 » pt września 02, 2011 11:02

Impreza jest dlatego że to WY WROTKARZE na nią przyjeżdzacie.
I przyjeżdzajcie. wasza ilość jest przejawem docenienia starań organizatorów.
I to wystarcza. A poklepywania po plecach w trakcie maratonu i miłe słowa a przede wszystkim wspomnienia są najważniejsze.
Tak trzymajmy.
W przyszłym roku jadę z wami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.”