III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: zico » ndz sierpnia 28, 2011 10:22

Wielkie podziękowania dla organizatorów oraz wspomagających tą imprezę osób!

Trasa rewelacyjna, bardzo szybka. Wszystko na swoim miejscu, jak pamiętam tylko w jednym miejscu były nieoznaczone dziury - to do poprawy! Zaznaczam, że był to zaledwie promil wpadki, co do całości trasy! Przejazd przez "wystające" kanały NIEODCZUWALNY, kapsle sprawdziły się w 100%.

Na trasie nie znam przypadku, że nawet w pobliżu był jakiś samochód, pieszy który nagle wpadł na jezdnię. Absolutnie bezpiecznie z zewnątrz.

Na mecie dosłownie szwedzki stół izotoników, jedzenia: batonów, ciastek.

Dużo miejsca na wyhamowanie.

Jeśli ktoś jechał również z tzw. żółtym chipem miał pomiar na ekranie przy trasie stadionu. Oczywiście czas każdej pętli był pokazywany przy starcie.

Spikerzy wymieniali osoby przekraczające każdą pętle - oczywiście w ramach wyłapania numeru. Dodam, że mowa spikerów bardzo ogarnięta. Przed startem głośne i dokładne informacje na temat zakładania numerów, kto i kiedy startuje z jakiej bramki. Oczywiście informacja nie tylko w języku polskim.


To na temat głównego wyścigu.

Wyścigi dziecięce: bardzo dużo walczących na trasie, niesamowite emocje! To trzeba było zobaczyć. Szacunek za organizację!


Kto nie był - niech żałuje. Na startowe warto było nawet wydać tyle, ile kosztuje Berlin w wersji ekstremalnej: 80 euro. Tego typu impreza jest warta każdych pieniędzy. Ogrom włożonej pracy widać było w każdym momencie.

Co się można doczepić: tych małych dziur, ale to akurat mała drobnostka - naprawdę Ci, co startowali pierwszy raz: uświadamiam, że na innych trasach takich dziur jest DUŻO więcej.

Ubikacje - więcej, bliżej oraz oznaczenia. Ekipa pilnująca trochę nie ogarniała, ale to z autopsji będzie poprawione.

Na ten moment była to najlepsza wrotkarska impreza, która odbyła się w Polsce, absolutny majstersztyk!
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: pz34 » pn sierpnia 29, 2011 10:09

Fajnie było. Ciekawe jaki czas zrobił by SWISS SKATE TEAM gdyby tak nie wiało.
Bardzo podoba mi się materiał tv, który powstał po zawodach. Na pewno świetnie wpłynie na promocję wrotkarstwa i kto wie, może wśród moich znajomych wreszcie ktoś się zdecyduje na start po jego obejrzeniu.
Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
wolf1971
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 138
Rejestracja: ndz czerwca 20, 2010 11:34
Moje rolki: RB Speedmachine 4x100 Kiśle
Jeżdżę od: 01 sty 1910

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: wolf1971 » pn sierpnia 29, 2011 4:21

Córka jak napatrzyła się na to co działo się na trasie jako kibic, to powiedziała, że wyciąga rolki i zaczyna znowu jeździć :).
Obrazek

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: zico » pn sierpnia 29, 2011 4:44

wolf1971 pisze:Córka jak napatrzyła się na to co działo się na trasie jako kibic, to powiedziała, że wyciąga rolki i zaczyna znowu jeździć :).
Wcale się temu nie dziwię. Widzieć tyle osób na trasie, jadących z różnymi prędkościami, to aż... wstyd stać i dopingować :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
wolf1971
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 138
Rejestracja: ndz czerwca 20, 2010 11:34
Moje rolki: RB Speedmachine 4x100 Kiśle
Jeżdżę od: 01 sty 1910

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: wolf1971 » pn sierpnia 29, 2011 5:07

Spoko spoko, robiła foty, zaraz wrzucę linka. Z nią tak już jest musi zobaczyć o co kaman i może za rok pojedzie.
I mała prośba do Orgów: może warto wprowadzić w przyszłym roku takie numery, żeby wiadomo było kto jedzie połówką a kto cały dystans maratonu? Tak jak w zawodach biegowych.
Obrazek

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: Toudi » wt sierpnia 30, 2011 12:22

A moja córka startowała w sobotnich dziecięcych zawodach i była zachwycona.
Trzeba w tym miejscu dodać, że o ile główny niedzielny wyścig to - jak Kuba celnie nazwał - absolutny majstersztyk, to dziecięce zawody nie odbiegały poziomem organizacyjnym - obsługa, sędziowanie, informacja, specjalne medale, klasyfikacje (po 2 dystanse dla każdej grupy wiekowej + open i nawet nagrody - pełna profeska. Był nawet samochód prowadzący wyścig!

Można powiedzieć, że to nie tylko wyścig ale prawdziwy 2-dniowy festiwal wrotkarski.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: Andrzej » wt sierpnia 30, 2011 3:25

SĄ SPRAWY KTÓRYCH PRZEMILCZEĆ NAM NIE WOLNO :!: :!: :!:

Będzie szorstko, po męsku ale do końca...
WOJTEK :arrow: JEŚLI TWOJA KONTUZJA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB POMOGŁA TOBIE W PRZYGOTOWANIU TEJ IMPREZY TO ZOBOWIĄZUJĘ SIĘ PRZYJEŻDŻAĆ CO ROKU NIECO WCZEŚNIEJ DO GDAŃSKA I ŁAMAĆ CI TĄ NOGĘ KTÓRA SOBIE WYBIERZESZ :!: :!: :!:

WIELKI SZACUNEK :mistrz: :mistrz: :mistrz: :mistrz: :mistrz: TA IMPREZA WPROWADZIŁA POLSKIE WROTKARSTWO NA NOWY POZIOM ORGANIZACYJNY. Do Elbląga na pochylnię Buczyniec Swiss Skate Team'u bym nie zaprosił. Do Gdańska zapraszać ich już nie trzeba :arrow: sami będą chcieli tu wrócić. Widziałem jak wrzucali pieniążek do kanału z logo...
Dzięki za wszystko :wink:

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: WOJTEK45 » wt sierpnia 30, 2011 3:43

Andrzej pisze:SĄ SPRAWY KTÓRYCH PRZEMILCZEĆ NAM NIE WOLNO :!: :!: :!:

Będzie szorstko, po męsku ale do końca...
WOJTEK :arrow: JEŚLI TWOJA KONTUZJA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB POMOGŁA TOBIE W PRZYGOTOWANIU TEJ IMPREZY TO ZOBOWIĄZUJĘ SIĘ PRZYJEŻDŻAĆ CO ROKU NIECO WCZEŚNIEJ DO GDAŃSKA I ŁAMAĆ CI TĄ NOGĘ KTÓRA SOBIE WYBIERZESZ :!: :!: :!:

WIELKI SZACUNEK :mistrz: :mistrz: :mistrz: :mistrz: :mistrz: TA IMPREZA WPROWADZIŁA POLSKIE WROTKARSTWO NA NOWY POZIOM ORGANIZACYJNY. Do Elbląga na pochylnię Buczyniec Swiss Skate Team'u bym nie zaprosił. Do Gdańska zapraszać ich już nie trzeba :arrow: sami będą chcieli tu wrócić. Widziałem jak wrzucali pieniążek do kanału z logo...
Dzięki za wszystko :wink:
Andrzej,noge zostaw,łam serce
Dzięki za miłe słowa które tuż po przeczytaniu czytam po raz drugi Krysi która Nasz maraton już kocha jak swój a dodam że na wrotkach JESZCZE nie jeździ.
Już mamy pomysły na przyszły rok.Może uda się nam was znowu zaskoczyć?

Awatar użytkownika
piotro
Ścigant 4x110mm
Posty: 368
Rejestracja: czw listopada 03, 2005 1:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: piotro » wt sierpnia 30, 2011 11:24

Wojtkowi i wszystkim innym Orgom gorąco dziękuje za kolejny Maraton Sierpniowy.
Obydwa dni były wspaniałe.
Nie jestem zwolennikiem "kręcenia się w kółko" na maratonach, ale tym razem tych pięć pętli to naprawdę był niewielki koszt za jakość trasy. Cóż, znowu się okazało, że nie ważna długość, tylko szerokość. No i żeby gładko było.

Szczególne gratulacje za refleks i wyczucie w załatwianiu sprawy Anny Platanecka. Zaimponowałeś mi.

Moje dziewczyny też są zachwycone. Było super.
UWAGA!!! WOŻĘ SIĘ!!!

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: WFH » czw września 01, 2011 11:13

piotro pisze:Szczególne gratulacje za refleks i wyczucie w załatwianiu sprawy Anny Platanecka. Zaimponowałeś mi.
Ech... nieskromnie powiem, że kto inny byl pomyslodawcą takiego rozwiązania, myślę, że to bylo najlepsze mozliwe wyjście z sytuacji.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: Toudi » czw września 01, 2011 1:02

WFH pisze:
piotro pisze:Szczególne gratulacje za refleks i wyczucie w załatwianiu sprawy Anny Platanecka. Zaimponowałeś mi.
Ech... nieskromnie powiem, że kto inny byl pomyslodawcą takiego rozwiązania, myślę, że to bylo najlepsze mozliwe wyjście z sytuacji.
Wygrał duch sportowej rywalizacji i ... nieporządek.
Nie można pozwolić, żeby zawodniczka, która zapłaciła 80 zł wpisowego plątała się pod nogami tych, którzy za licencję WIC płacą ciężkie pieniądze, przylatują samolotem z trenerami i masażystami, startują w okularach za 300 EUR itd. To tak, jakby zająć czyjeś opłacone miejsce parkingowe. W Poznaniu dostałaby blokadę na koło a nie słonecznika.
Pozdrawiam
Piotr

marek_katowice
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 150
Rejestracja: śr kwietnia 18, 2007 2:08
Jeżdżę od: 01 maja 1999
Lokalizacja: KATOWICE

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: marek_katowice » czw września 01, 2011 1:09

WFH pisze:
piotro pisze:Szczególne gratulacje za refleks i wyczucie w załatwianiu sprawy Anny Platanecka. Zaimponowałeś mi.
Ech... nieskromnie powiem, że kto inny byl pomyslodawcą takiego rozwiązania, myślę, że to bylo najlepsze mozliwe wyjście z sytuacji.
że tak zapytam bo nie znam miedzynarodowych przepisów (jeszcze) czy nie powinno być tak że wyścig to wyścig a punktacja do Pucharu Świata to osobna bajka?
Tak sobie potem pomyślałem że skoro ta dziewczyna była chyba 6 to nagroda i kasa byłe jej ale punkty do klasyfikacji międzynarodowej kolejnej z powodu tego że nie miała wykupionej licencji?
Mam rację czy mylę się - proszę o komentarz. dziekuję.
Stowarzyszenie "Silesia Skating"

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: WOJTEK45 » czw września 01, 2011 1:10

Tak to prawda , BP uratował sytuację.
Ale w wyniku przeprowadzonego śledztwa ustalono niezbicie, że scenariusz pisemny który otrzymali spikerzy NIE zawierał nazwiska Pani Anny.
Ona tam się dostała dzięi swym kolegom. Oni zaś nie chcieli przyjąć żadnego tłumaczenia, zapisów regulaminowych , tłumaczeń i przeprosin za niepopełniony błąd, Stąd słonecznik dla Ani i kostka szklana wręczona poza estradą.

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: WOJTEK45 » czw września 01, 2011 1:14

Marek, regulamin WIC stanowi tak:
"cytat"
6.4. Udział i prawo do nagród
Tylko zarejestrowane drużyny są dopuszczone do startu z pierwszego sektora, zarezerwowanego dla drużyn WIC. Lokalni organizatorzy zawodów nie mają prawa przydzielania dzikich kart. Tylko zarejestrowani zawodnicy WIC mają prawo do wygrywania nagród rzeczowych i pieniężnych. Patrz także punkty 21 i 36.

Za kategorię OPEN nie bylo nagród były tylko za kategorie mistrzowskie.
Moze to trzeba zmienić ale w 99% to jest to samo. Tutaj pani Ania byla tym 1%

marek_katowice
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 150
Rejestracja: śr kwietnia 18, 2007 2:08
Jeżdżę od: 01 maja 1999
Lokalizacja: KATOWICE

Re: III Maraton Sierpniowy 2011 - absolutny majstersztyk!

Post autor: marek_katowice » czw września 01, 2011 1:27

WOJTEK45 pisze:Marek, regulamin WIC stanowi tak:
"cytat"
6.4. Udział i prawo do nagród
Tylko zarejestrowane drużyny są dopuszczone do startu z pierwszego sektora, zarezerwowanego dla drużyn WIC. Lokalni organizatorzy zawodów nie mają prawa przydzielania dzikich kart. Tylko zarejestrowani zawodnicy WIC mają prawo do wygrywania nagród rzeczowych i pieniężnych. Patrz także punkty 21 i 36.

Za kategorię OPEN nie bylo nagród były tylko za kategorie mistrzowskie.
Moze to trzeba zmienić ale w 99% to jest to samo. Tutaj pani Ania byla tym 1%
dzięki Wojtku znowu wiem więcej :D
Stowarzyszenie "Silesia Skating"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.”