IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
konrad654
Czterokółkowiec
Posty: 54
Rejestracja: sob kwietnia 14, 2012 12:48
Moje rolki: Twister 80 / Fila M110
Jeżdżę od: 01 mar 2012

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: konrad654 » wt sierpnia 28, 2012 12:43

ja teraz zaczynam żałować, że na początku nieco nie wyrwałem (pierwszy raz jechałem tą trasą i zbytnio nie wiedziałem czego się spodziewać), aby potem jechać w jakiejś grupie przez co przez większość wyścigu jechałem sam. Dopiero przy zjeździe na wjazd stadionu trafiłem chyba na pociąg maratończyków trochę się podczepiłem to całkiem inaczej się jeździ. (niestety to było moja ostatnia pętla półmaratonu). Średnia 25,5km/h myśle jak na debiut w takiej imprezie jest OK - potem na mecie zastanawiałem się, czy na pewno zrobiłem swój dystans bo strasznie szybko zleciało.

Przemm07
Posty: 25
Rejestracja: ndz sierpnia 26, 2012 8:15
Moje rolki: Fila Primo Wave
Jeżdżę od: 20 maja 2010

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Przemm07 » wt sierpnia 28, 2012 12:58

konrad654 pisze:ja teraz zaczynam żałować, że na początku nieco nie wyrwałem (pierwszy raz jechałem tą trasą i zbytnio nie wiedziałem czego się spodziewać), aby potem jechać w jakiejś grupie przez co przez większość wyścigu jechałem sam. Dopiero przy zjeździe na wjazd stadionu trafiłem chyba na pociąg maratończyków trochę się podczepiłem to całkiem inaczej się jeździ. (niestety to było moja ostatnia pętla półmaratonu). Średnia 25,5km/h myśle jak na debiut w takiej imprezie jest OK - potem na mecie zastanawiałem się, czy na pewno zrobiłem swój dystans bo strasznie szybko zleciało.
Prędkość niezła - rozumiem że na kołach 110?

Awatar użytkownika
konrad654
Czterokółkowiec
Posty: 54
Rejestracja: sob kwietnia 14, 2012 12:48
Moje rolki: Twister 80 / Fila M110
Jeżdżę od: 01 mar 2012

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: konrad654 » wt sierpnia 28, 2012 1:10

Przemm07 pisze:
konrad654 pisze:ja teraz zaczynam żałować, że na początku nieco nie wyrwałem (pierwszy raz jechałem tą trasą i zbytnio nie wiedziałem czego się spodziewać), aby potem jechać w jakiejś grupie przez co przez większość wyścigu jechałem sam. Dopiero przy zjeździe na wjazd stadionu trafiłem chyba na pociąg maratończyków trochę się podczepiłem to całkiem inaczej się jeździ. (niestety to było moja ostatnia pętla półmaratonu). Średnia 25,5km/h myśle jak na debiut w takiej imprezie jest OK - potem na mecie zastanawiałem się, czy na pewno zrobiłem swój dystans bo strasznie szybko zleciało.
Prędkość niezła - rozumiem że na kołach 110?
jeździłem na 110 ok. 2 tygodnie i potem zmieniłem na 100 - od razu lepiej mi się jeździło

Przemm07
Posty: 25
Rejestracja: ndz sierpnia 26, 2012 8:15
Moje rolki: Fila Primo Wave
Jeżdżę od: 20 maja 2010

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Przemm07 » wt sierpnia 28, 2012 7:33

Dlaczego na 110 źle się jechało - problem ze stabilnością? Dziś jeździłem pierwszy raz w około PGE Areny. Asfalt dużo szybszy niż ten w Parku Północnym. Niby bardziej chropowaty, a jednak szybszy - pewnie bardziej twardy. Szacun dla tego kto tam studzienki zaprojektował - debilizm.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Toudi » wt sierpnia 28, 2012 8:44

Studzienki się zwykle projektuje w asfalcie. A o kołach 110 oraz ich zaletach i wadach przeszukaj wątki w innych działach.
Ten wątek jest o Maratonie Sierpniowym.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: mrv » śr sierpnia 29, 2012 6:55

Do poprawy drobiazg. Sprawa numeru startowego:

1. numer startowy powinien mieć na sobie instrukcję zakładania numeru (po której stronie i gdzie), a nie na którejs tam stronie broszurki informacyjnej której niewielu czyta przed wyścigiem bo jest rozdawana razem z reklamami.
2. kolorowe ikonki są może dobre na wyswietlaczach telefonów. Numer z napisem "depozyt" byl permanentnie mylony z numerem do startu. Dlaczego? Ponieważ pstrokata ikona depozytu zupełnie zlewała się i nie wyróżniała w stosunku do reszty kolorów na numerze.
3. Na numerze lub jego odwrocie przypomnienie podstawowych zasad:
a.Ustawiaj się w sektorze na miarę własnych możliwości
b.Jedź tylko z własną płcią
c.Prawa strona jazda, lewa wymijanie
d. bez ścinania zakrętów
4. Numer na nogę powinien być z większymi liczbami, ale z mniejszym marginesem. Tak aby zajmował jak najmniejszą powierzchnie przy jak największej czytelności. Pozwoli do zapobiec darciu go przez wiatr.
5. Na odwrocie numeru trzy linijki na dane ICE (in case of emergency): Telefon do osoby kontaktowej w razie wypadku.

To jest wg mnie idealny numer na zawody wrotkarskie. Jeszcze nigdy takiego nie widzialem ale może zobaczę :)

Awatar użytkownika
wolf1971
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 138
Rejestracja: ndz czerwca 20, 2010 11:34
Moje rolki: RB Speedmachine 4x100 Kiśle
Jeżdżę od: 01 sty 1910

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: wolf1971 » czw sierpnia 30, 2012 7:45

Może bardziej praktyczny byłby jeden numer przyklejany (ten na nogę)? Łatwiej byłoby go tam umieścić i nie ulegałby tak szybkiemy zrywaniu (na skutek zawadzania o niego kończynami górnymi, pędu powietza itp.) :D
A sama broszurka mogłaby być bardziej czytelna: krótko, zwięźle i na temat- same najważniejsze informacje.
Obrazek

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: WOJTEK45 » czw sierpnia 30, 2012 10:16

numery na klej na wilgotnym stroju się odklejają

MichuKr
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 19, 2012 10:41
Moje rolki: Tempest 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2011
Lokalizacja: Kraków

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: MichuKr » czw sierpnia 30, 2012 10:38

Mam wrażenie, że "bije się tu pianę". To czy numer jest na lewym czy prawym udzie jest zmartwieniem tylko dla nielicznych, którzy walczą o finisz, i bez fotki na kresce nie da się rozpoznać kto to własciwe wjechał pierwszy. Informację o rozmieszczeniu mocowaniu numerów zawsze warto zdobyć w biurze w chwili odbierania pakietu startowego. Fakt natomiast był taki, że w przypadku Gdańska co innego powiedziano nam w biurze (na lewym udzie - co było prawidłowym miejscem na numer), a co innego było w oficjlanych materiałach ( w tym też na stronie ). Może na przyszłość warto ubrać manekina w biurze zawodów i oznaczyć go pokazowo dla tych, dla których jest to bardzo ważny problem? :D Ale kto udostepni manekina i strój? I zaczyna się nowy wątek... :D Prawidłowość mocowania numerów przypomniał spiker przed startem co należy odnotować za WIELKI PLUS - bo taka jest m.in. rola spikera - ma zabawiać i informować.
Panowie, impreza była wspaniała, jedna z najlepiej zorganizowanych w tym sezonie (a może najlepsza? :wink: ) i życzmy sobie wszyscy, aby jak najczęściej w takich wydarzeniach brać udział. A to czy numer jest tu, czy tam, czy podać ICE, czy naklejać, czy diabli wiedzą co jeszcze polecam najpierw przyłączyć się do organizacji i przygotowań takiej imprezy, wziąć na siebie wykonanie jakiegoś zadania i wtedy na ten temat przedyskutować, zapewne będzie to bardziej twórcze i rozwojowe.
Ponownie nieśmiało proszę zdjęcia - chyba fatalnie jechałem, bo nigdzie mnie nie ma :(

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: WOJTEK45 » czw sierpnia 30, 2012 10:52

zdjęć jest co raz więcej na fB maratonu

Awatar użytkownika
konrad654
Czterokółkowiec
Posty: 54
Rejestracja: sob kwietnia 14, 2012 12:48
Moje rolki: Twister 80 / Fila M110
Jeżdżę od: 01 mar 2012

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: konrad654 » czw sierpnia 30, 2012 11:56

właśnie w mailu było na lewym, ale patrze do regulaminu i broszury to było napisane na prawym. Więc myślę niech będzie zgodnie z regulaminem, więc wziąłem na prawą, potem przy starcie ktoś podszedł do mnie (chyba z wolontariuszy) i poinformował, abym zmienił na lewo - kilka chwil i zmieniłem, żaden problem :D

i jeszcze mam pytanie odnośnie ilości okrążeń, trzeba było jakimś gestem albo wołać tam koło stadionu aby spiker powiedział ? bo moja ekipa coś takiego mi wspominała a ja jakoś sam sobie dałem radę (ale przy maratonie to różnie mogło być).

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Toudi » czw sierpnia 30, 2012 12:32

Oczywiście zgodzę się, że ICE jest w większości wypadków zupełnie zbędny, aż do chwili, kiedy niestety może się przydać.
Ale nie o tym chciałem.
Dostałem na mecie red bula bez cukru!
To pewnie kara za brak numeru na plecach.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: mrv » czw sierpnia 30, 2012 12:45

MichuKr pisze: A to czy numer jest tu, czy tam, czy podać ICE, czy naklejać, czy diabli wiedzą co jeszcze polecam najpierw przyłączyć się do organizacji i przygotowań takiej imprezy, wziąć na siebie wykonanie jakiegoś zadania i wtedy na ten temat przedyskutować, zapewne będzie to bardziej twórcze i rozwojowe.
Wojtek45 wielokrotnie ze spokojem odbierał krytykę i konstruktywne opinie dotyczące nawet detali więc nie widze powodu dla którego nie miałbym i tym razem podzielić się z nim konstruktywną wizją wyglądu numeru lub jak to Ty nazywasz "biciem piany". Numer jest choćby potrzebny po to by wychwycić gościa który skraca trasę, wiezie się na kobietach... W 5-letnich próbach dogonienia choćby środka stawki amatorów widywałem już wstrząs mózgu, powybijane zęby... (po to jest między innymi ICE - weźmiesz udział w BM zobaczysz do czego można wykorzystać odwrót numeru). Nie trzeba być organizatorem albo top-uczestnikiem by wypowiadać się w kwestiach usprawień (a to mam wrażenie sugerujesz).

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: mrv » czw sierpnia 30, 2012 12:52

Toudi pisze:Oczywiście zgodzę się, że ICE jest w większości wypadków zupełnie zbędny, aż do chwili, kiedy niestety może się przydać.
Ale nie o tym chciałem.
Dostałem na mecie red bula bez cukru!
To pewnie kara za brak numeru na plecach.

Toudi ten aspartam to po to byś po tak szybkiej jeździe szybko zrzucił na asfalt pozostający zapas paliwa rakietowego. Parafrazując klasyka z Bolesławca: "Magnez i aspartam z rana - .... murowana".

P.S. Nawet SR-71 blackbird przed startem i po lądowaniu przeciekał

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: waluś » czw sierpnia 30, 2012 1:34

A czy macie jakieś propozycje odnośnie informowania ile zostało okrążeń do końca? Spotkałem kilka osób które miały poważny problem z liczeniem. Spiker informuje zawodnika że już ma zjeżdżać do mety bo skończył wyścig ale jak aktualnie koło niego przejeżdża pociąg albo równocześnie kilku kończy to po prostu nie nadąży mówić (musiał by być Snoop Dog może). Pewnie zdarzyły się osoby zwłaszcza z półmaratonu co pojechały dodatkowe kółko. Zastanawiam się czy na jakimkolwiek wyścigu jest coś w rodzaju takiej informacji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.”