Krakowski Bieg na Rolkach - Nie Tylko Dla Orłów

Kraków - Nie tylko dla Orłów, 70km wokół Błoń. Historia oraz najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Re: Krakowski Bieg na Rolkach - Nie Tylko Dla Orłów

Post autor: ALAN54 » czw października 22, 2009 9:55

Setki są w wielu miejscowościach a 70-tka "Nie Tylko Dla Orłów" w Krakowie jest jedyna i nie powtarzalna. Termin październikowy nie gwarantuje raczej dobrej pogody a tegoroczna edycja była bardzo trudna dla wielu zawodników więc uważam, że powinna pozostać 70-tka. Setkę można zrobić w innym terminie choć o te coraz trudniej.
POZDRO ALAN54

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Krakowski Bieg na Rolkach - Nie Tylko Dla Orłów

Post autor: WOJTEK45 » pt października 23, 2009 6:32

setkę można walnąć przy siedemdziesiątce i odwrotnie

Awatar użytkownika
Clapper
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 181
Rejestracja: czw sierpnia 24, 2006 3:27
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bytów

Re: Krakowski Bieg na Rolkach - Nie Tylko Dla Orłów

Post autor: Clapper » pt października 23, 2009 9:46

ALAN54 pisze:Setki są w wielu miejscowościach a 70-tka "Nie Tylko Dla Orłów" w Krakowie jest jedyna i nie powtarzalna. Termin październikowy nie gwarantuje raczej dobrej pogody a tegoroczna edycja była bardzo trudna dla wielu zawodników więc uważam, że powinna pozostać 70-tka. Setkę można zrobić w innym terminie choć o te coraz trudniej.
POZDRO ALAN54
1. każdy może zejść wcześniej
2. jechałem 70-kę i pomimo pogody wiem, że można było jechać dalej.

dziadek
Czterokółkowiec
Posty: 52
Rejestracja: czw czerwca 14, 2007 10:47
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: krakow

Re: Krakowski Bieg na Rolkach - Nie Tylko Dla Orłów

Post autor: dziadek » pt października 23, 2009 9:46

Będziemy dzisiaj z Jankiem w UM na spotkaniu podsumowującym siedemdziesiątkę. Przekażemy wszelkie sugestie. Klimat jest tak sprzyjający, że może przejdzie wariant z walnięciem setki po siedemdziesiątce :)

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Krakowski Bieg na Rolkach - Nie Tylko Dla Orłów

Post autor: Ariel » pt października 23, 2009 9:54

Powodzenia :!:
Miłość wzrasta poprzez miłość

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Krakowski Bieg na Rolkach - Nie Tylko Dla Orłów

Post autor: bj43 » pt października 23, 2009 10:07

Może od razu 200km? Setkę już ma kilka miejscowości.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Krakowski Bieg na Rolkach - Nie Tylko Dla Orłów

Post autor: Krzysztof » pt października 23, 2009 10:22

Clapper pisze: 1. każdy może zejść wcześniej
2. jechałem 70-kę i pomimo pogody wiem, że można było jechać dalej.
ad 1 - to brzmi co najmniej dwuznacznie :wink:, ja starałem się dobić do 70, a za rok to pewnie będzie trzeba zrobić 100 (a przynajmniej 84).
ad2 - można było jechać dalej, w końcu trasa była "otwarta" do 15:30
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Krakowski Bieg na Rolkach - Nie Tylko Dla Orłów

Post autor: Toudi » pt października 23, 2009 1:42

Ja zrobiłem 49 w tym roku.
Za rok walnę pięćdziesiątkę, potem setkę, ogórka i mogę poprowadzić konfernasjerkę.
Pozdrawiam
Piotr

carlmc
Czterokółkowiec
Posty: 81
Rejestracja: czw maja 07, 2009 9:32
Jeżdżę od: 02 kwie 2008
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Krakowski Bieg na Rolkach - Nie Tylko Dla Orłów

Post autor: carlmc » pt października 23, 2009 3:58

100 jest możliwe ale raczej zmieniłbym termin. Ci co przejechali 70 przy 4st i deszczyku mogli pojechać dłużej ale również mogli skończyć bardzo szybko dalszą jazdę (bardzo łatwo o wychłodzenie i skurcze). Chyba, że ktoś zna doskonale swój organizm, potrafi się przygotować i kontrolować sytuację przez 30 okrążeń. Ale obawiam się, że takich osób jest ... niewiele :D .

pole
Posty: 39
Rejestracja: pn maja 25, 2009 8:05
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Krakowski Bieg na Rolkach - Nie Tylko Dla Orłów

Post autor: pole » pt października 23, 2009 4:02

Clapper pisze:proponuję, by Krakowska 70-ka przekształciła się w Krakowską 100-kę. [...]
Ma taki Dania na Bornholmie, Szwajcaria ma One Eleven, Niemcy jadą ponad 100 w Geierswalde, czemu więc My nie mamy mieć Krakowskiej SETKI?
Wydaje mi się, że właśnie nietypowy dystans jest atutem krakowskich zawodów. Dlatego też byłbym za utrzymaniem dotychczasowego dystansu. A jak komuś bardzo zależy na setce, to ma/miał możliwość jechać ją w Kaliszu ledwie tydzień później (chyba, że coś się zmieniło). Ponadto jeśli ktoś lubi okrągłe liczby, to chyba "20 okrążeń Błoń" brzmi lepiej niż "28 okrążeń z kawałkiem".

Przykład Bornholmu akurat nie jest najszczęśliwszy. Po pierwsze dlatego, że tam setka jest rozwiązaniem zupełnie naturalnym - jedzie się dookoła wyspy wzdłuż wybrzeża, a organizator nie musi sobie zawracać głowy transportem rzeczy zostawionych w szatni.Po drugie dlatego, że w tym roku bornholmska setka się już nie odbyła - o ile się orientuję, przyczyną był brak zainteresowania sponsorów związany z wyraźnym spadkiem zainteresowania potencjalnych uczestników (jechałem w zeszłym roku 42 na Bornholmie i słyszałem sporo narzekań m.in. na mocno nieprzewidywalną pogodę (choć zawody odbywają się w pierwszej połowie sierpnia).

Przykład One Eleven też szczęśliwy nie jest, bo jak sama nazwa wskazuje nie jest to wcale setka.

I chyba tylko w Geierswalde jest rzeczywiście setka (a nie ponad), choć mogę się mylić.

PS. Może kiedyś się dowiem, jak wkleić tu swoje zdjęcie.

Awatar użytkownika
Clapper
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 181
Rejestracja: czw sierpnia 24, 2006 3:27
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bytów

Re: Krakowski Bieg na Rolkach - Nie Tylko Dla Orłów

Post autor: Clapper » sob października 24, 2009 10:19

pole pisze:
Clapper pisze:proponuję, by Krakowska 70-ka przekształciła się w Krakowską 100-kę. [...]
Ma taki Dania na Bornholmie, Szwajcaria ma One Eleven, Niemcy jadą ponad 100 w Geierswalde, czemu więc My nie mamy mieć Krakowskiej SETKI?
Ponadto jeśli ktoś lubi okrągłe liczby, to chyba "20 okrążeń Błoń" brzmi lepiej niż "28 okrążeń z kawałkiem".

.
"okrążenie Błoń" jest jednostką długości znaną pewnie tylko dla części mieszkańców grodu Kraka i tych 77 uczestników Nie tylko dla orłów, więc argument to żaden.

Zaproponowałem "rozwiązanie" dość elastyczne, dystans jak by nie było od osiągalnego dla wszystkich (35 km) po 100 km.
A kto powiedział, że wszyscy muszą pokonać 100-kę jak na Bornholmie, bo ciuchy są dopiero za metą. na Błoniach co 3,5 km jest "meta" a jak ktoś wymięknie w połowie kołą, to przez trawnik będzie i bliżej.

Tak czy inaczej, to tylko niewinna propozycja i to organizatorzy będą decydować o kształcie tej imprezy.

pozdrawiam

pole
Posty: 39
Rejestracja: pn maja 25, 2009 8:05
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Krakowski Bieg na Rolkach - Nie Tylko Dla Orłów

Post autor: pole » sob października 24, 2009 8:56

Clapper pisze:
pole pisze: Ponadto jeśli ktoś lubi okrągłe liczby, to chyba "20 okrążeń Błoń" brzmi lepiej niż "28 okrążeń z kawałkiem".
"okrążenie Błoń" jest jednostką długości znaną pewnie tylko dla części mieszkańców grodu Kraka i tych 77 uczestników Nie tylko dla orłów, więc argument to żaden.
Bo to nie był argument, ale polemika ze stwierdzeniem, że:
Clapper pisze:czemu więc My nie mamy mieć Krakowskiej SETKI? My Polacy, lubimy SETKI....a ta SETKA to samo zdrowie ;-)
utrzymana w konwencji oryginału, tyle tylko że pozbawiona emotikonu. No ale ja już tak mam, że za emotikonami nie przepadam.
Clapper pisze:A kto powiedział, że wszyscy muszą pokonać 100-kę jak na Bornholmie, bo ciuchy są dopiero za metą. na Błoniach co 3,5 km jest "meta" a jak ktoś wymięknie w połowie kołą, to przez trawnik będzie i bliżej.
Absolutnie nikt tego nie powiedział. Nikt też nie powiedział, że na Bornholmie koniecznie trzeba pokonać setkę, żeby nie rozstać się ze swoimi rzeczami. Tych, co schodzą, zawsze zgarnie jakiś samochód. Po prostu na Bornholmie jest setka na idealnie do tego celu nadającej się pętli. No i jakie widoki dostaje się w pakiecie!

A tak poważniej (kategoria "argumenty serio"), to chodzi choćby o to, że organizacyjnie jest ciut łatwiej, gdy start i meta są w tym samym miejscu. Dlatego łatwiej zrobić 20 okrążeń dookoła czegokolwiek niż jakiś konkretny dystans na pętli (patrz np. zawody WIC C1 w Ostrawie, gdzie wyraźnie chodzi o pętlę, a nie o dystans). Wiadomo przecież, że pętla wokół Błoń wcale nie ma równych 3,500 m. Różne pomiary pokazują w granicach 3,530-3,560. Więc ci, którzy jadą "siedemdziesiątkę" de facto i tak pokonują inny dystans (ok. 71 km).

Również pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Re: Krakowski Bieg na Rolkach - Nie Tylko Dla Orłów

Post autor: ALAN54 » sob października 24, 2009 10:22

Proponuję ustanowić nową jednostkę długości - "jedna błonia" i po kłopocie. Będzie wtedy wyścig na 20 błoni. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Krakowski Bieg na Rolkach - Nie Tylko Dla Orłów

Post autor: mrv » ndz października 25, 2009 5:20

Po co komu znajomosc dystansu jaki pokonuje i jaki ma sens przywiazanie do "maratonow" i "polmaratonow" ? Jest wyscig i tyle.
Moze niektorzy opowiadaja zonom dziewczynom i kochankom ile to nie polkneli km ?

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Re: Krakowski Bieg na Rolkach - Nie Tylko Dla Orłów

Post autor: ALAN54 » ndz października 25, 2009 8:39

To kwestia propagandowa - o wiele lepiej brzmi przejechałem 70 tys m niż zwyczajne 70 km. albo jeszcze lepiej
7 mln cm :idea: :D :D :D :D :D :D :D :D :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kraków "Nie tylko dla Orłów" 70km wokół Błoń. Historia oraz najświeższe informacje.”