2010.07.09 - 11 Lausitzer Seenland 100 dyskusja, zdjęcia

Niemcy. Berlin City Nacht - sprint 10km, 25km von Berlin, XRace, Halbmarathon - Półmaraton 21km, Marathon - Maraton 42km. Geierswalde, Oder Cup, Lebus i wiele, wiele innych. Historia oraz najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
pole
Posty: 39
Rejestracja: pn maja 25, 2009 8:05
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: 2010.07.09 - 11 Lausitzer Seenland 100 dyskusja, zdjęcia

Post autor: pole » śr lipca 14, 2010 7:45

Życząc Heniowi jak najszybszego powrotu do ścigania, potwierdzam jego wersję dot. kolejności na 42 km. Michał Ignaszak był trzeci, czwarty był chyba któryś z Czechów (niestety brak wyniku i nazwiska), a ja na miejscu piątym. Sprawiedliwości stało się zadość o tyle, że Michał stał na najniższym stopniu podium. Mnie w pełni satysfakcjonuje wygrana w kategorii, chociaż nawet jej nie mogę być do końca pewny nie wiedząc nic o gościu, który był czwarty. Dalszych miejsc nie jestem pewien, ale szósty chyba był ten Niemiec sklasyfikowany jako czwarty, a Henio za nim na siódmym miejscu.

Co do chipów i błędów w klasyfikacjach - zdaje się, że problemów raczej uniknęli ci, którzy rejestrowali się do startu online. Każdy zarejestrowany w ten sposób otrzymywał jeden chip zaprogramowany na wszystkie zawody, do których był zgłoszony. Problemy w większości dotyczyły osób zgłaszanych w ostatniej chwili, co oczywiście nie tłumaczy organizatorów, ale nie obciążałbym ich tak bardzo za owe błędy - oni też mieli niezły kocioł w tym swoim namiocie, a w tym upale z pewnością nietrudno było o nieporozumienia i o pomyłki.

Jeszcze jedna refleksja. Kiedy podczas jazdy na czas zostałem już na początku czwartego kilometra "zrobiony" przez gościa, który wystartował minutę po mnie, zrobiło mi się cokolwiek łyso. Moje samopoczucie uległo pewnej poprawie, gdy zorientowałem się, że ten gość wygrał czasówkę, a jeszcze większej, gdy dowiedziałem się, co to za jeden...: http://pl.wikipedia.org/wiki/Tim_Tscharnke. Dla tych, którym się nie chce sprawdzać: Tim Tscharnke jest wicemistrzem olimpijskim z Vancouver w sprincie drużynowym (biegi narciarskie); w skład drużyny wchodził jeszcze Axel Teichmann.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Lausitzer Seenland 2010 , 9-11 lipiec

Post autor: Krzysztof » śr lipca 14, 2010 7:52

henio pisze:Wszystkim dziuję za pomoc po moim upadku na finiszu maratonu.Rękę mam złamaną, ale jestem dobrej myśli. Przepraszam tych którzy mieli wywrotkę przeze mnie, ale ja też zostałem zepchnięty do prawej strony i nie wyrobiłem zakrętu. Mojej winy w twm zdarzeniu było sporo, za szybko wszedłem w zakręt i nie opanowałem prędkości.Dwa poprzednie wyścigi przejechałem bez problemów i to spowodowało że zaryzykowałem. :(
Mam parę zdjęc z mojego aparatu, pozostałe były robione przez moją żonę na innych aparatach, więc może ich właściciele je udostępnią.
Szybkiego powrotu do zdrowia.
Testem na to kiedy można założyć rolki to możliwość samodzielnego zasznurowania butów.
Sprawdziłem na sobie i to działa :D
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Re: 2010.07.09 - 11 Lausitzer Seenland 100 dyskusja, zdjęcia

Post autor: ALAN54 » śr lipca 14, 2010 11:02

Drzastwa pisze:Do Zica.

Wiesz może dlaczego Rafała Szmyty nie ma w wynikach na 42 km... ??
Nie ma bo nie! I po co drążysz temat? :evil:
Ciut za szybko w tym roku była dekoracja po biegu. Nie wywieszali wyników i przekonani o własnej nieomylności nie dawali czasu na ew. protesty. Szkoda gdy o braku pomiaru czasu dowiaduję się czekając na wskok na pudło a tu pudło :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Za to dzięki kolegom za wspólne ściganie no bo w końcu o to chodzi. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

michu1985
Posty: 1
Rejestracja: śr lipca 14, 2010 11:01
Moje rolki: takie ładne czerwone
Jeżdżę od: 15 sie 2008

Re: 2010.07.09 - 11 Lausitzer Seenland 100 dyskusja, zdjęcia

Post autor: michu1985 » śr lipca 14, 2010 11:24

Eee tam! Cóż, że w oficjalnych wynikach gdzieś wyparowałem. :lol: Cóż że straciłem moje 5 eurasów, które zapłaciłem za chipa, który okazał się bezużyteczny. Cóż że na podium wchodziłem jako Marcin Zydroń i nieudolnie tłumaczyłem speakerowi jak się nazywam, bo przecież i tak by nie wypowiedział mojego nazwiska :wink: :lol: Liczą się wrażenia ogólne, a te są bardzo pozytywne. Spoko ludzie, fajna atmosfera i dużo rolowania. Ach i te jeziora oraz ich kojące działanie schładzające. Tego się nie zapomina. Za rok na pewno tam pojadę, choćby miał się powtórzyć bałagan organizacyjny i ekstremalne upały :evil: :)

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: 2010.07.09 - 11 Lausitzer Seenland 100 dyskusja, zdjęcia

Post autor: Andrzej » czw lipca 15, 2010 9:45

pole pisze: Jeszcze jedna refleksja. Kiedy podczas jazdy na czas zostałem już na początku czwartego kilometra "zrobiony" przez gościa, który wystartował minutę po mnie, zrobiło mi się cokolwiek łyso. Moje samopoczucie uległo pewnej poprawie, gdy zorientowałem się, że ten gość wygrał czasówkę, a jeszcze większej, gdy dowiedziałem się, co to za jeden...: http://pl.wikipedia.org/wiki/Tim_Tscharnke. Dla tych, którym się nie chce sprawdzać: Tim Tscharnke jest wicemistrzem olimpijskim z Vancouver w sprincie drużynowym (biegi narciarskie); w skład drużyny wchodził jeszcze Axel Teichmann.
No to witamy w klubie.
Kiedy w trakcie jazdy drużynowej w sobotę, z naprzeciwka napierda....a pociąg (bo tu już o zwykłej jeździe nie może być mowy) na czele którego, z uśmiechem na ustach, w pozycji poziomej (że można by na plecach piwko postawić) sunie KOBIETA - to zrobiło się nam dziwnie. Potem to sprawdziliśmy .Ale nic to - to była Claudia Pechstein Pytanie czy jeszcze kobieta ?
Niby wiejska impreza a jednak Mistrzowie świata też gdzieś muszą odpoczywać

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: Lausitzer Seenland 2010 , 9-11 lipiec

Post autor: Luzak19:57 » czw lipca 15, 2010 11:59

No to ja już wiem dlaczego Facet z Nr 1 (z Osiecznicy) jeździ tak "zabezpieczony" :D
Te ochraniacze na kolana - SUPER :!: :!: :!:
Ciekawe co się w nich mieści oprócz dodatkowych bidonów, ręcznika, notesu, ołówka, gumek (do wycierania), kremu do opalania ...... :wink:
Heniu (przepraszam za swoją poufałość) - ZDROWIA I SZYBKIEGO POWROTU NA TRASY :!: :!: :!: :D
Pozdro.
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: 2010.07.09 - 11 Lausitzer Seenland 100 dyskusja, zdjęcia

Post autor: mrv » czw lipca 15, 2010 2:38

Był też Jens Filbrich

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: 2010.07.09 - 11 Lausitzer Seenland 100 dyskusja, zdjęcia

Post autor: mrv » czw lipca 15, 2010 2:39


slaweks

Re: 2010.07.09 - 11 Lausitzer Seenland 100 dyskusja, zdjęcia

Post autor: slaweks » czw lipca 15, 2010 4:44

mrv pisze:Był też Jens Filbrich
No i Tim Tscharnke - medalista olimpijski z Vancouver - kolega reprezentacyjny Filbrich'a, który wygrał czasówkę na 6km. Nieźle zapieprzają ci narciarze :)

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: 2010.07.09 - 11 Lausitzer Seenland 100 dyskusja, zdjęcia

Post autor: Krzysztof » czw lipca 15, 2010 5:33

Parę fotek z dekoracji połówki i finisz maratonu.

Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

joanmadou
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 120
Rejestracja: wt lutego 12, 2008 9:56
Moje rolki: Schänkel Blade 3x110&1x100
Jeżdżę od: 01 mar 2008

Re: 2010.07.09 - 11 Lausitzer Seenland 100 dyskusja, zdjęcia

Post autor: joanmadou » czw lipca 15, 2010 5:41

CP nie moze jezdzic na lyzwach ani startowac w powaznych zawodach, a na takich imprezach stara sie o rehabilitacje po tym, jak jej zarzucono doping. W Geierswalde tez zbierano podpisy. Ja szczerze mowiac sama nie wiem, co mam o tym myslec.

Andrzej pisze:
pole pisze: Jeszcze jedna refleksja. Kiedy podczas jazdy na czas zostałem już na początku czwartego kilometra "zrobiony" przez gościa, który wystartował minutę po mnie, zrobiło mi się cokolwiek łyso. Moje samopoczucie uległo pewnej poprawie, gdy zorientowałem się, że ten gość wygrał czasówkę, a jeszcze większej, gdy dowiedziałem się, co to za jeden...: http://pl.wikipedia.org/wiki/Tim_Tscharnke. Dla tych, którym się nie chce sprawdzać: Tim Tscharnke jest wicemistrzem olimpijskim z Vancouver w sprincie drużynowym (biegi narciarskie); w skład drużyny wchodził jeszcze Axel Teichmann.
No to witamy w klubie.
Kiedy w trakcie jazdy drużynowej w sobotę, z naprzeciwka napierda....a pociąg (bo tu już o zwykłej jeździe nie może być mowy) na czele którego, z uśmiechem na ustach, w pozycji poziomej (że można by na plecach piwko postawić) sunie KOBIETA - to zrobiło się nam dziwnie. Potem to sprawdziliśmy .Ale nic to - to była Claudia Pechstein Pytanie czy jeszcze kobieta ?
Niby wiejska impreza a jednak Mistrzowie świata też gdzieś muszą odpoczywać

grzegorzp
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 111
Rejestracja: śr listopada 09, 2005 1:09
Moje rolki: staram się opanować
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: 2010.07.09 - 11 Lausitzer Seenland 100 dyskusja, zdjęcia

Post autor: grzegorzp » czw lipca 15, 2010 6:38

joanmadou pisze:CP nie moze jezdzic na lyzwach ani startowac w powaznych zawodach, a na takich imprezach stara sie o rehabilitacje po tym, jak jej zarzucono doping. W Geierswalde tez zbierano podpisy. Ja szczerze mowiac sama nie wiem, co mam o tym myslec..
Ola, w jakim celu zbierano te podpisy?
-----------------------------
Pozdrawiam Grzegorz

joanmadou
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 120
Rejestracja: wt lutego 12, 2008 9:56
Moje rolki: Schänkel Blade 3x110&1x100
Jeżdżę od: 01 mar 2008

Re: 2010.07.09 - 11 Lausitzer Seenland 100 dyskusja, zdjęcia

Post autor: joanmadou » pt lipca 16, 2010 1:25

Claudia Pechstein probuje sie oczyscic z zarzutow, a jej dzialalnosc sportowa jest zawieszona. Dlatego podpisy. W SCC tez krazyly takie maile. Ja nie podpisalam, bo jej nie znam i nie mam zdania.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 2010.07.09 - 11 Lausitzer Seenland 100 dyskusja, zdjęcia

Post autor: zico » pt lipca 16, 2010 7:55

Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: 2010.07.09 - 11 Lausitzer Seenland 100 dyskusja, zdjęcia

Post autor: Krzysztof » pt lipca 16, 2010 3:34

Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niemcy - zawody, historia, zdjęcia oraz najświeższe informacje.”