wrotkarze i policja !!

Bezpieczeństwo w jeździe na wrotkach (rolkach / rolki)
Inline skating safety

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Maciek Q
Posty: 1
Rejestracja: wt września 19, 2006 2:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała

wrotkarze i policja !!

Post autor: Maciek Q » wt września 19, 2006 7:01

czy mieliscie jakies problemy z policją ?? no bo trudno trenowac np do Maratonu na jakims placyku. Osobiście duzo biegam ( biegam po ulicach a nie pochodnikach ) i raz miałem nieprzyjemną rozmowę z Smerfami.

wolno jeździc po ulicach ??
jak w kodeksie jestesmy ujęci - jako piesi ??

pozdrówa
Maciek

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » wt września 19, 2006 7:09

W kodeksie rolkarze sa zaliczani do nikogo a mandat możesz dostać za stwarzanie niebespieczeństwa na drodze. chyba dają 200zł.

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: wrotkarze i policja !!

Post autor: Piotr B » wt września 19, 2006 7:53

Maciek Q pisze:czy mieliscie jakies problemy z policją ?? no bo trudno trenowac np do Maratonu na jakims placyku. Osobiście duzo biegam ( biegam po ulicach a nie pochodnikach ) i raz miałem nieprzyjemną rozmowę z Smerfami.

wolno jeździc po ulicach ??
jak w kodeksie jestesmy ujęci - jako piesi ??

pozdrówa
Maciek
poczytaj:

http://www.zico-skating.com/forum/viewt ... 39&start=0

pnw22
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 238
Rejestracja: śr lutego 08, 2006 6:51

Post autor: pnw22 » wt września 19, 2006 8:33

Ja juz terz mialem ta przyjemnosc zapoznac sie z BOLKAMI wymusilem pierwszenstwo im i wyladowalem na masce samochodu Policyjnego ale szczesliwie sie skonczylo tylko nagana i mandatem 30Euro,u nas na zachodzie terz nie mozna po ulicach zasuwac tylko po chodniku ale my jezdzimy po sciezkach rowerowych maja super nawierzchnie.

Awatar użytkownika
malczan85
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 457
Rejestracja: wt sierpnia 08, 2006 1:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malczan85 » wt września 19, 2006 11:54

Hehe policjanci w moim mieście jak tylko jadę... to się oglądają :D wystarczy uśmiechnąć się i radośnie pomachać...a jak nie skutkuje będzie chciał wydać mandat to powiedz że trenujesz na Maraton gliniarzy :D
kiedyś piasał o tym ALAN
A propo Maciek Q poczytaj trochę forum bo taki temacik już był... ogólnie nie ma prawa w związku jazdą rolkami po jezdni... i taki problem jest i będzie na długo (oby :twisted: )
Pozdrawiam
"Google moim przyjacielem" ;P

Awatar użytkownika
małysz
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 193
Rejestracja: śr marca 23, 2005 4:30
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski, chwilowo Poznań
Kontakt:

Post autor: małysz » śr września 20, 2006 12:21

Nie ma sprecyzowanych przepisów dotyczących rolkarzy. i tak jak pisał wcześniej ALAN wszystko zależy od człowieka( na jakiego policjanta trafisz)..
"Bruk to nasz wróg"
Pozdrawiam
Damian

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » pn października 23, 2006 6:02

małysz pisze:Nie ma sprecyzowanych przepisów dotyczących rolkarzy. i tak jak pisał wcześniej ALAN wszystko zależy od człowieka( na jakiego policjanta trafisz)..
Dokładnie tak. Krzysiek (diet) by się wypowiedział - kilka razy go złapali. On się nie gibie - do pracy, do szkoły, do kolegów - ulica i rolki. Kask na głowie jasna sprawa. Wyprzedzanie na 3 (samochody, tramwaje etc) ul. Św. Marcin (jedna z głównych ulic w centrum miasta) - żaden problem.

Jedno ze zdań policjanta w jego stronę "ja wiem, że jesteś dobry w te klocki, ale przydałoby się coś Tobie odblaskowego). No i kupił odblask i śmiga.

Konkluzja - jak widzą, że sobie ktoś radzi na rolkach, to przymkną oczy.
Ale też inną sprawą jest, że chyba go jeszcze nie złapali na Św. Marcinie...
Bądź, co bądź relacje dalej będą :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

franker
Czterokółkowiec
Posty: 75
Rejestracja: pt kwietnia 20, 2007 8:08

Post autor: franker » wt maja 15, 2007 9:09

jak miałem 10 lat to już mnie się czepiali, że po ulicy, ale
to teren osiedla - tzn. znak z dziećmi z piłką samochodem i pieszym;], więc wydaje mi się że tam mogę, ale nie wnikałem:)

febyasz
Posty: 19
Rejestracja: pt sierpnia 03, 2007 9:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: febyasz » czw sierpnia 23, 2007 11:04

no to mi dziś panowie z radiowozu powiedzieli, że nie mogę jeździć po drodze publicznej (osiedlowa uliczka, kilka samochodów/godz., na moim osiedlu nie ma chodników)
chciałam się dopytać(mało powiedziane ;)), bo przecież przepisy nie określają jasno.. itp. to ciągle powtarzali, ze w kodeksie drogowym wszystko jest jasno napisane, na rolkach po ulicach jazda zabroniona, sobie mogę przeczytać :/

jakie to niemiłe.. :( :( :(

Procek
Posty: 11
Rejestracja: pt lipca 27, 2007 1:40
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Procek » pt sierpnia 24, 2007 6:37

Czy ma ktos moze wersje elektroniczna kodeksu drogowego? Bo wartoby sprawdzic dokladnie jak to jest z tymi przepisami.

Pozdrawiam.

ponurak
Posty: 20
Rejestracja: wt sierpnia 07, 2007 5:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ponurak » pt sierpnia 24, 2007 7:36

Ja mam wersje elektroniczą z tego co pamiętam jest on również gdzieś na stronach( spróbuj tutaj jak znajdę odpowiedni paragrafik o którym mogło chodzić towarzysza rozmowy z przedmówca to naskrobie.

febyasz
Posty: 19
Rejestracja: pt sierpnia 03, 2007 9:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: febyasz » pt sierpnia 24, 2007 4:01

w temacie -> Jazda po ulicy/drodze rowerowej/chodniku jest szerzej dyskutowany ten problem (http://www.kodeksdrogowy.pl, cytowane fragmenty) czytałam posty kiedyś, ale miałam nadzieję(właściwie to byłam o tym święcie przekonana), że ja nie będę miała przyjemności spotkania policji..

(btw, polecam http://isip.sejm.gov.pl/prawo/index.html )

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Zakaz jazdy na rolkach

Post autor: romanwrotkarz » pt sierpnia 24, 2007 8:24

Czy ktoś widział w Polskim kodeksie drogowym znak zakazu jazdy na rolakch? Albo gdzieś na ulicy? Bo ja nie. Owszem, widziałem takie znaki ale tylko w internecie jako żarty. Widziałem też kiedyś w jakimś domu handlowym w Szwajcarii , a także na pojazdach komunikacji miejskiej w niektórych miastach w Polsce. W każdym razie gdy policjanci mówią że nie można gdzieś tam jeździć na rolkach, to można poprosić takiego władzę żeby pokazał w którym miejscu stoi znak zakazu wjazdu lub jazdy dla rolkarzy. :roll: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :!: :?:

Awatar użytkownika
Dyzioslaw
Posty: 23
Rejestracja: czw sierpnia 09, 2007 11:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Dyzioslaw » pt sierpnia 24, 2007 9:11

Apropos środków komunikacji miałem parę historii. Na początku ze dwa miesiące jeździłem parę razu w tygodniu do centrum tramwajem w rolkach na nogach i nikt nic nie zauważał. Jednak pewnego słonecznego dnia wsiadam do tramwaju, a tu motorniczy wysiada i przychodzi do mnie z rozkazem opuszczenia pojazdu. Próbowałem się dowiedzieć dlaczego i gdzie to pisze czy co ale on tylko skwitował że nie chce żebym sobie nogi połamał... Po krótkiej sprzeczce dałem za wygraną (ludzie wokół zaczynali się niecierpliwić) i po prostu usiadłem na podłodze i zdjąłem rolki. Obawiam się że ludzie przeklinali w myślach pomysły motorniczego :-D
Co do Policji czasem mi się zdarza jeździć po ulicach i jak dotychczas nikt mnie nie zatrzymał. Natomiast na osiedlu (za tym znakiem z dziećmi i budynkami na niebieskim tle tzw. strefa zamieszkania) krępuję się bo jeżeli rolki nie są samochodem, a bardziej są liczone jako pieszy - to pieszy w obszarze zamieszkania może korzystać z pełnej szerokości jezdni i ma pierwszeństwo przed samochodami. Tak mi się wydaje.

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Agent_L » pt sierpnia 24, 2007 9:45

regulamin MPK w Krakowie pisze:Zabrania się:
(...)
11. wchodzenia do pojazdu w łyżworolkach
lub wrotkach,
Dobrze wiedzieć. Jak się kierowca uprze to wysiądę, zdejmę rolki, wsiądę na bosaka i założe je przed nim : )
Jeszcze się nie przyczepił nikt do mnie. Widać ze chcieli dobrze, naprawdę trudno jest stać w rolkach w 502 : )
Trzeba jakąś inicjatywę zmontować tak żeby regulamin zabraniał tylko STANIA w rolkach.
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezpieczeństwo i wrotki (rolki) / Safety”