Jak wybierać buty do wrotkarstwa szybkiego - poradnik

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Jak wybierać buty do wrotkarstwa szybkiego - poradnik

Post autor: zico » ndz marca 27, 2011 10:58

Wrotkarstwo szybkie to postrzegany przez wiele osób sport wyczynowy, zawodniczy, jednak uprawiany również przez bardzo dużą rzeszę amatorów. Wynika to z chęci poczucia "wiatru we włosach", osiągnięcia wysokich prędkości, walki ze swoimi możliwościami kondycyjnymi. Chcemy być szybsi, a przede wszystkim dobrze się bawić. Zabawa to nie tylko frajda z uprawiania tego sportu, ale również zdrowie, które chcemy zachować jak najdłużej. W poniższym poradniku chcę przedstawić mój punkt widzenia, oparty doświadczeniami, scenami z wyścigów, opiniami wrotkarzy szybkich.

But - sztywny czy miękki?

Co mam na myśli "sztywny czy miękki"? Sztywny but to taki, który posiada dużą sztywność włókna węglowego czy szklanego. Nie będę tutaj wnikać dlaczego jedne buty wykonane z włókna węglowego czy szklanego są bardziej sztywne, drugie mniej. Chodzi głównie o materiał wiążący - czyli żywicę. Najważniejsze jest, że łatwo to sprawdzić ściskając cholewkę na wysokości kostek stawu skokowego. Czasami może się tak zdarzyć, że ściśniemy ją bez problemu i dotkniemy wewnętrzne ścianki ze sobą! Wtedy będzie to oznaczać, że to bardzo miękki but. Nie zapewni on nam stabilności podczas większej prędkości, o ile będziemy nawet ją w stanie uzyskać.

Większa sztywność butów lepiej przenosi transfer siły odepchnięcia, niż miękki but. Z kolei miękki but jest po prostu wygodniejszy, ponieważ poddaje się on naszej nodze. Jeśli zależy nam na wynikach, to trzeba brać jak najsztywniejsze buty, jeśli nie możemy takich dobrać pozostaje odlew (o tym później) lub miękki, na którym możemy zapomnieć o dobrych wynikach...

Dobrze wyprofilowany, sztywny but może bardzo dobrze leżeć na nodze. Oczywiście jest zależność: albo sztywne, albo wygodne, jednak często zdarza się, że jest i bardzo sztywny oraz świetnie leżący. Kwestia dobrego przymierzenia.

Serce, czy rozum? Nie dajmy się ładnemu wyglądowi, a szczególnie super cenie danego produktu.

Czasami może się zdarzyć, że nowe, niskie buty do wrotkarstwa szybkiego dostaniemy w cenie poniżej 1.000pln, a czasem nie starczy nam nawet 2.500pln. Na takie ceny składa się wiele czynników, a w szczególności mają na nie wpływ:

- sztywność konstrukcji (opisana powyżej)
- wyprofilowanie butów w okolicach kostek, stawu skokowego, ścięgna Achillesa - z reguły im droższe (też nie zawsze) tym jest to lepiej zrobione
- waga butów
- mocowanie do szyn

Nie kierujmy się wyglądem, ponieważ będziemy na nich jeździć, a nie je oglądać. Chcemy też oglądać nasze stopy w jak najlepszej kondycji, pamiętajmy o tym.


Słyszałem, że od kolegi / kolegów, że ten but jest wygodny! Szukam takiego samego! W ciemno.

Najczęściej pojawiający się mit w całej historii wrotkarstwa szybkiego. Oczywiście może się zdarzyć, że dany model pasuje jak największej liczbie jeżdżących, powiedzmy na 10 osób, 6 on pasuje. Nie dajmy się jednak ponieść takim opiniom. Pamiętaj, że każda stopa każdego człowieka jest inna, ba, nawet lewa stopa różni się od prawej, nie tylko długością. Buty do wrotkarstwa szybkiego trzeba przymierzyć na nogi, najlepiej z szynami bez kółek. Przymierzać jak najwięcej modeli, nie patrząc na wygląd. Wtedy mamy pewność, że stojąc na bucie mamy nogi prosto w pionie. Następnie należy ugiąć nogi w kolanach tak, jak trenujemy, bierzemy udział czy ścigamy się na zawodach. Pozycja z połkniętym kijem jest niewskazana.
Może się zdarzyć, że pasuje nam wiele modeli. Wtedy możemy kierować się cechami pobocznymi, taki jak: możliwości mocowanie szyn, coś, co większość uważa za najważniejsze: "wygląd".

Jak to jest z tym termoformowaniem, "dopasowaniem" termicznym butów do stóp?

Traktujmy to, jakby tego nie było. W pierwszej kolejności dobór jak najlepiej pasującego modelu / modeli przymierzając w prawidłowej postawie. Później myślmy o ewentualnym termoformowaniu punktowym, góra dwa punkty na stopę. Może się zdarzyć, że mamy jakąś nieproszoną naleciałość na stopie i żaden but nie pasuje. Leży nam wszędzie, ale jeden punkt nie pasuje. Wtedy może wejść termoformowanie tego punktu.
Mitem jest termoformowanie wkładając całego buta do piekarnika. Wynika to z tego, że deformujemy go całego i w momencie włożenia nogi łatwiej on się deformuje we wszystkich jego miejscach. Łatwiej but jest rozepchać, niż zwężać w momencie tego procesu. Pamiętaj, że but ma jak najlepiej przylegać do stopy i być sztywny - wtedy prędkość i wynik zależy tylko od nas, nie od sprzętu, a i komfortem cieszymy się z uprawiania tego sportu.
Łatwiej podlegają termoformowaniu buty droższe, są tam użyte lepsze materiały, łatwiej poddające się takiej obróbce. Czasami można też znaleźć modele z termoformowanym językiem - to jest najprostsze do zrobienia.

Niski but to nie dla mnie, bo nie trzyma się w stawie skokowym - czytaj: nie miałem go nigdy na nogach.

Dobry niski but bardzo dobrze trzyma w stawie skokowym, szczególnie kiedy jest dobrze wyprofilowany. Wiele osób przeżyło szok, że niski but tak dobrze potrafi trzymać! Jak gips! To prawda, czasami warto też go przymierzyć, bo może się zdarzyć, że to jest właśnie to, czego trzeba!

Mocowanie 165mm czy 195mm, o co tutaj chodzi? Mocowanie do szyn, czyli odległość ich punktów montażowych.

Najpopularniejsze, standardowe mocowania do szyn to 165mm oraz 195mm. Mogą zdarzyć się również 190mm, około 200mm, czy trzy punktowe -> poza standardem oraz jest jeszcze standardowy rozstaw 150mm, szczególnie dla małych stóp dzieci.
Montaż na 165mm ma najdłuższą historię w całym wrotkarstwie, aż do dnia dzisiejszego. W czym ta popularność? Największa ilość stóp na świecie pokrywa się w rozmiarach damskich EU około 38-39 oraz męskich 41-42. Odległość mocowania 165mm idealnie trafia w dwa punkty, gdzie siła odepchnięcia się w nich kumuluje. Dla chcących dowiedzieć się więcej w tym temacie, mogę go rozwinąć, ale nie wiem czy zrobię to na forum :)
W tym mocowaniu przez długi okres czasu były stosowane szyny 5x 80mm lub 5x 84mm oraz są teraz stosowane szyny do 4x90mm włącznie.
Czasami można znaleźć szyny 4x100mm oraz nawet 4x110mm -> te to już przesada totalna, ponieważ za wysoko mamy środek ciężkości przy tym rozstawie.

Ten montaż jest zalecany dla osób, które zaczynają przygodę z wrotkarstwem ORAZ mają małe stopy, np. dzieci, drobne kobietki czy mężczyźni, jeżdżące osoby w klubach, które chcą jak najlepiej technicznie się rozwijać.

Następnie mamy montaż 195mm, na ten moment najbardziej popularny na świecie w wielu konfiguracjach szyn: 4x90mm, 4x100mm, 4x110mm oraz wersje 3x xxxmm 1x xxxmm. Ucieka tutaj trochę wykorzystanie mocowanie przy przekazywaniu siły odepchnięcia, ale nie zawsze, ponieważ:

- większe rozmiary stóp mają przesunięte punkty wykorzystania siły i mogą trafić właśnie w rozstaw 195mm
- są marki butów specjalizujące się we wrotkarstwie szybkim, które rozwiązały ten problem 3 punktowym (niestandardowym) mocowaniem lub wyprodukowały buty z mocowaniami 195mm z platformą, która podpiera szyny na odcinku 165mm
- są firmy specjalizujące się w "tuningu" butów i szyn, które produkują elementy podtrzymujące but z szynami na odcinkach pomiędzy mocowaniami
- są firmy, które produkują szyny z elementami podpierającymi buty

Statystycznie najwięcej osób wydając raz pieniądze kupuje buty na rozstaw 195mm (osoby dorosłe).

Ważną sprawą jest możliwość regulacji szyn na boki oraz przód tył. Z reguły buty mają mocowanie jednopunktowe stałe - regulowanie szyny uzależnione od szyn, regulacja w bucie w poprzek -> najlepsze jeśli mamy szyny z regulacją wzdłuż, lecz niestety często się zdarza, że ruchoma regulacja buta jest po prostu słabej jakości, monolit z wieloma otworami -> prawie idealne, jednak regulacja następuje skokowe.
Jak widać idealności nie ma w zakresach regulacji szyn. Mało osób jednak przykłada do tego uwagę, szczególnie amatorów, którzy jednak powinni brać to pod uwagę, jeśli chcą iść, przepraszam: jechać szybciej i do przodu :)

Jak to jest z odlewami? Buty idealne dla każdego?

Odlew, czyli buty zrobione dokładnie na nasze stopy. Rozwiązanie idealne? Nie zawsze. But odlewany musi być zrobiony idealnie. Często się jednak zdarza, że takim on nie jest. Trzeba poprawiać. Jeśli jednak wszystko jest zrobione dobrze, to nic - tylko się cieszyć.
Realia się jednak inne:

- dobre buty odlewane wykonane z dobrej jakości włókien jak i mocnymi mocowaniami do szyn kosztują, niemało.
- zrobienie butów rozbiega się w czasie. Nie da się tego zrobić w tydzień.
- najmniej ważna rzecz - buty odlewane z reguły ładnie nie wyglądają, szczególnie "tanie".

Idealne na długość, większe, jakie?

Nie kupujmy za małych lub na styk, nie mając pewności, że możemy je rozciągnąć. Uciskający, sztywny but, szczególnie w źle wyprofilowanej pięcie może tam zrobić wiele złego. Skończyć może to się zabiegiem chirurgicznym ze szlifowaniem kości piętowej, nie polecam.
Lepiej dobrać buty z lekkim zapasem, ale tylko w momencie kiedy idealnie nam but trzyma w stawie skokowym i pięcie.


Na koniec dodam, że buty do wrotkarstwa szybkiego to wydatek na wiele lat, jeśli mamy się nimi cieszyć jak najdłużej, a tym bardziej zdrowiem naszym jak i stóp - wybierajmy je jak najlepiej dopasowane i przymierzone na żywo, nie wirtualnie.

PS Jak na razie wersja bez zdjęć.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
szwed
Czterokółkowiec
Posty: 62
Rejestracja: pn kwietnia 26, 2010 9:36
Moje rolki: Powerslide C4
Jeżdżę od: 01 maja 2010

Re: Jak wybierać buty do wrotkarstwa szybkiego - poradnik

Post autor: szwed » ndz marca 27, 2011 11:20

super tekst, dzięki Zico :D
jeżeli możesz, to fajnie gdybyś machnął jeszcze wykład o optymalnym ustawieniu szyny dla speedu z uwzględnieniem tematu podkładek zwiększających wydajność i silę odepchnięcia
pozdrawiam
Rafał

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak wybierać buty do wrotkarstwa szybkiego - poradnik

Post autor: zico » ndz marca 27, 2011 11:35

szwed pisze:jeżeli możesz, to fajnie gdybyś machnął jeszcze wykład o optymalnym ustawieniu szyny dla speedu z uwzględnieniem tematu podkładek zwiększających wydajność i silę odepchnięcia
To już sprawy mocno indywidualne, ale zasada jest jedna: linia kół patrząc z góry ma być przedłużeniem nogi, nie ma prawa odchylać się po kątem większym niż 0 stopni w stosunku do podłoża. Jak się noga gnie w kostkach, to jest bardzo źle - za miękki but, źle dobrany, słabo trzymający, nie dopięty -> cała siła zamiast iść na szynę, to leci w bok. I teraz mamy: rżnięcie cholewki po kostkach, obtarcie kostek, spadek prędkości oraz bardzo duże niezadowolenie, brak radości. Jedynym pocieszeniem zostaje, że mija nas ładna kobietka na rolkach fitnessowych, z uwzględnieniem tylko i wyłącznie jej walorów :lol:

Podkładki (kliny) głównie służą do ustawienia butów prostopadle do ziemi, czyli jak wspomniałem wcześniej żeby nasze odbicie szło centralnie w środek linii kółek, czyli w najmniejsze opory ich toczenia.

Ustawienie szyny ogólne - tył: środek pięty; przód: pomiędzy dużym, a drugim palcem. Jest to takie wyjściowe ustawienie. Niektórzy mocno przestawiają szyny do wewnątrz, szczególnie tył, po to aby mieć zwiększone odbicie, ale to już jest zabawa z klinami, żeby wszystko stało prosto.

Jak widać wszystko opiera się się na idealnej geometrii: kąty proste, równoległość, prostopadłość itp. itd.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak wybierać buty do wrotkarstwa szybkiego - poradnik

Post autor: Herb » ndz marca 27, 2011 11:45

Cała prawda. Szczególnie z trzymaniem stawu skokowego przez niskie buty: po założeniu nieco za dużych RB Luigino byłem w szoku że jest takie wsparcie. Ale to z tego co się orientuję, dość dobry but z włókien węglowych, w tych z włókien szklanych może być inna bajka.

Co do termoformowania w piekarniku: trzeba dokładnie czytać instrukcję dołączaną do butów:

Obrazek
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak wybierać buty do wrotkarstwa szybkiego - poradnik

Post autor: zico » ndz marca 27, 2011 11:57

Szczególnie nie pomylić Fahrenheitów z Celsjuszami :lol:
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak wybierać buty do wrotkarstwa szybkiego - poradnik

Post autor: zico » ndz marca 27, 2011 12:12

Jeszcze najważniejsza kwestia dotycząca termoformowania: butów nie powinno się termoformować w piekarniku. To jest duży błąd, nie tylko patrząc na powyższe zdjęcie.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak wybierać buty do wrotkarstwa szybkiego - poradnik

Post autor: waluś » ndz marca 27, 2011 1:30

zico pisze:Jeszcze najważniejsza kwestia dotycząca termoformowania: butów nie powinno się termoformować w piekarniku. To jest duży błąd, nie tylko patrząc na powyższe zdjęcie.
. No ale taki but w sosiku na białym winie. Mniam

Jazmog
Czterokółkowiec
Posty: 63
Rejestracja: wt sierpnia 31, 2010 11:01
Moje rolki: Twister 80 LE
Jeżdżę od: 02 maja 2006
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak wybierać buty do wrotkarstwa szybkiego - poradnik

Post autor: Jazmog » czw maja 26, 2011 9:45

Witam

Na termoforowaniu, ani jazdzie szybkiej sie nie znam, ale zdjecie pierwsza klasa hahahahhahahahahahaha. Na grilu lepiej bym ich nie zrobil.
Pozdrawiam
Jazmog

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak wybierać buty do wrotkarstwa szybkiego - poradnik

Post autor: Herb » pt maja 27, 2011 12:59

Nie moje na szczęście ;)

W każdym razie, ostatnio spotkałem się z grzaniem butów w woreczkach z tworzywa, w łaźni wodnej i jest to super opcja - nie dojdzie do przegrzań lokalnych, nic się nie spali, but nagrzeje się równomiernie a i po założeniu na stopę nie poparzymy się. Oczywiście, nie każdy but tak się da formować, wiem że na 100% wszystkie produkcji Luigino oraz model Rollerblade-Luigino, czytałem że także rolki ...Powerslide Hardcore Evo. To zależy od tego czy producent użył carbonu plastycznego w temp. <100 stopni C, bo jak nie, to kąpiele nic nie dadzą.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak wybierać buty do wrotkarstwa szybkiego - poradnik

Post autor: zico » pt maja 27, 2011 6:32

Herb pisze:W każdym razie, ostatnio spotkałem się z grzaniem butów w woreczkach z tworzywa, w łaźni wodnej i jest to super opcja - nie dojdzie do przegrzań lokalnych, nic się nie spali, but nagrzeje się równomiernie a i po założeniu na stopę nie poparzymy się.
Jednak to nie jest dobre rozwiązanie, bo deformuje się cały but - czyli zasada taka sama jak w piekarniku.
Tj. pisałem wcześniej: termoformowanie nie polega na tym, żeby wsadzać CAŁEGO buta i powodować jego CAŁE nagrzanie, tylko skupiać się na jednym elemencie i nagrzewać go lokalnie. Nagrzewając cały but powodujemy jego całą deformację, szczególnie w momencie zakładania na nogi (rozpycha się) i musimy ściskać miejsca, które mają przylegać do stopy. Buty z włókna węglowego łatwo rozszerzyć, jednak żeby powróciły do swojego pierwotnego (wąskiego stanu), szczególnie w okolicach stawu skokowego to już nie jest taka prosta sprawa, bo trzeba albo dobrze je objąć żeby w każdych miejscach przylegały lub ścisnąć bardziej niż jest to wymagane...

Polecam ten artykuł żeby zrozumieć istotę "zabawy" z formowaniem czy ułożeniem butów, aby mieć najlepsze dopasowanie: http://www.rollerenligne.com/articles.php?id=2219

Wkładanie całego buta do piekarnika czy do wody to po prostu marketingowy chwyt, na który wielu się chwyta.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

miremdi
Posty: 7
Rejestracja: śr sierpnia 08, 2012 1:19
Moje rolki: Luigino
Jeżdżę od: 01 maja 2000
Lokalizacja: Tomaszów L

Re: Jak wybierać buty do wrotkarstwa szybkiego - poradnik

Post autor: miremdi » śr sierpnia 08, 2012 1:44

Witam, do czasu jazdy w rolkach amatorskich /wysoki but/ nie interesowałem się specjalnie bardzo precyzyjnym dopasowaniem ich do moich stóp ale po zmianie rolek i pierwszych otarciach...sporo się naczytałem o termicznym formowaniu butów. Po kilku mało efektywnych i delikatnych podejściach do "gorącego tematu" /grube rękawiczki!!!!/ zrobiłem sobie niewielkie urządzenie znakomicie ułatwiające kształtowanie buta. Co ważne, nie trzeba go podgrzewać całościowo a zastosowany sposób stabilizacji buta jak i możliwość precyzyjnego nacisku w wielu punktach daje rewelacyjne efekty zabezpieczając go przed deformacją.

pozdrawiam, M

ps. chętnie dołączę fotkę tego co "mozolnie przez 3 dni skręciłem", tylko jak to zrobić na tym forum???

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak wybierać buty do wrotkarstwa szybkiego - poradnik

Post autor: zico » śr sierpnia 08, 2012 7:09

Dodajesz zdjęcie do galerii: http://wrotkarstwo.pl/zdjecia/27/1,,/
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

miremdi
Posty: 7
Rejestracja: śr sierpnia 08, 2012 1:19
Moje rolki: Luigino
Jeżdżę od: 01 maja 2000
Lokalizacja: Tomaszów L

Re: Jak wybierać buty do wrotkarstwa szybkiego - poradnik

Post autor: miremdi » czw sierpnia 09, 2012 1:09

Witam, zgodnie z sugestią, zdjęcie mojego urządzenia "hydraulicznego" do poprawiania kształtu butów zamieściłem w galerii.

Obrazek

pozdrawiam, M

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak wybierać buty do wrotkarstwa szybkiego - poradnik

Post autor: Andrzej » pn sierpnia 13, 2012 2:10

miremdi pisze:Witam, zgodnie z sugestią, zdjęcie mojego urządzenia "hydraulicznego" do poprawiania kształtu butów zamieściłem w galerii.

Obrazek

pozdrawiam, M
SZACUNEK
Czy jak puszczasz ciepłą wodę w obieg to nie nakapie do środka butów ?

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Jak wybierać buty do wrotkarstwa szybkiego - poradnik

Post autor: wasyl » pn sierpnia 13, 2012 3:48

Zico moze zamów coś takeigo na sklep ;).
Ale jak będę robił CO to sobie coś takiego dorobię ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”