Rolki do śmigania a jak najdzie mnie ochota-powariuję

Jazda agresywna - sprzęt / Inline aggressive skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Anesss
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 26, 2011 9:33
Jeżdżę od: 0- 0-2010

Rolki do śmigania a jak najdzie mnie ochota-powariuję

Post autor: Anesss » czw maja 26, 2011 10:17

witam wszystkich;) szczerze o rolkach mam małe pojecie a może i nawet minimalne,,, jednak chcę kupić sobie rolki do jazdy agresywnej choć nie koniecznie mi na tak owej zależy, chciałabym mieć po prostu dobre rolki i zgrabne' (bez tych wielkich wystających kółek po za but- bez obrazy dla tych co uprawiają właśnie szybką jazdę :) ) i móc przejechać na nich po prostej gładkiej drodze może i 20 km dziennie a jak najdzie mnie fantazja po świrować troszkę, jeśli okaże się ze mam takie zdolności :D
pod uwagę biorę:
<nie podajemy linków>/rolki-agresywne-rolle ... 16842.html -----> chociaż to nie mój rozmiar, i kółeczka chciałabym nieco większe, no chyba że te przy pokonywaniu tych 20 km (średnim a nawet powiedziała bym powolnym tempem) nie sprawią mi problemu(?)
ewentualnie te chociaż to niby dziecięce ale do rozmiaru 40-ści (akurat) http://www.inlineskateshop.nl/30/skates ... stable-tip

A najbardziej podobają mi sie te ( z wyglądu i wielkości kółek) <nie podajemy linków>/rolki-agresywne-rolle ... ml#gallery ale nie mogę nigdzie znaleźć rozmiaru 40-ści!!!
błagam doradźcie!!!!! weźcie tylko pod uwagę to że jestem kobietą i jak większość kobiet mam "skrzywienie" na punkcie wyglądu jak mi coś wpadnie w oko to muszę to mieć, nie zwracając uwagi kompletnie na sprawy "techniczne" sprzętu :roll:
wezmę pod uwagę każdą markę (chociaż wbilam sobie do głowy Rollerblade , sama nie wiem czemu) -----> byle były dobre i zgrabne :) zależy mi na tym.

pozdrawiam Anesss :compress:
ps. zależy mi na waszej opinii i uwagach, sama sobie nie poradzę, a jestem tak nakręcona ze polecę i kupie pierwsze lepsze ---> tak o! nie świadomie byle już je mieć a potem będę sobie pluła w brodę ze nie przemyślałam i nie poczekałam :D

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki do śmigania a jak najdzie mnie ochota-powariuję

Post autor: Herb » pt maja 27, 2011 12:52

Dobre rolki i zgrabne można mieć nie kupując takich do jazdy agresywnej.

Generalnie zdecyduj:

Rury, murki, skoki?

Czy jeżdżenie po 20km dziennie?

Bo to dwa drastycznie różne style. Do pierwszego masz rolki mocne, dość ciężkie, bez wentylacji, na małych, twardych kołach. Długie dystanse na takich rolkach to katorga, prędkość maksymalna niska, zwrotność słaba a i twarde koła niekiedy się "ślizgają" przy odepchnięciu.

Do drugiego masz koła 80-90mm i lekki, przewiewny but. Dość duże prędkości maksymalne, wygoda.

Czymś pośrednim są rolki freestyle i jest to sprzęt na tyle mocny, że można na nim poskakać ze schodów, ale na tyle uniwersalny że da się i maraton przejechać bez bólu. Przykłady:

Twister 231, Twister 80W, Fila NRK, Fila NRK BX, Roces ASP, Powerslide Metro, Seba FR2, Seba FR1, Fusion X3, Fusion 84 a wymieniłem tylko te w cenie <1000zł. Na pewno wybierzesz coś dla siebie.

Aha, ta aukcja na allegro to szwindel, bo rolki na zdjęciu to bodajże TRS A6 rok 2004 czy jakoś tak (teraz już nie dostaniesz), natomiast aukcja dotyczy rolek:

Obrazek

Tak, wiem ze napisałaś że jesteś kobietą, że estetyka, ale są dziedziny życia w których warto to przesadne przywiązanie do rzeczy pięknych odłożyć na bok na rzecz racjonalnej praktyczności. Chyba nie chcesz rolek w których zmęczysz się po dwóch kilometrach i będziesz zaliczać gleby na każdej nierównej nawierzchni (małe koła bardzo słabo sobie z nimi radzą), jakby piękne one nie były.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Anesss
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 26, 2011 9:33
Jeżdżę od: 0- 0-2010

Re: Rolki do śmigania a jak najdzie mnie ochota-powariuję

Post autor: Anesss » pt maja 27, 2011 1:52

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź,która zmieniła moje zdanie co do agresywnych rolek :D , przeglądnęłam wszystkie wyżej wymienione modele (i o wiele więcej)- nie są złe na upartego któreś bym wybrała :) jednak natrafiłam na te http://www.zicoracing.com/Rollerblade_F ... e-336.html pod względem wizualnym nawet podobają mi się, czy jednak dostanę je jeszcze?? i czy były by odpowiednie? eh... że tez wcześniej nie wzięłam się za poszukiwania :?

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki do śmigania a jak najdzie mnie ochota-powariuję

Post autor: Herb » pt maja 27, 2011 6:22

Tak, te byłyby dobre, ale to model zeszłoroczny i jak znajdziesz, to już resztki i może rozmiaru nie być. Tegorocznym odpowiednikiem są Rollerblade Fusion 84 - na wiekszych kołach i z nieco dłuższą szyną, reszta rolki to w praktyce to samo.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Anesss
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 26, 2011 9:33
Jeżdżę od: 0- 0-2010

Re: Rolki do śmigania a jak najdzie mnie ochota-powariuję

Post autor: Anesss » pt maja 27, 2011 6:41

nie znalazłam :evil: jestem wściekła, Fusion 84 mi się nie podobają, są bardzo podobne ale jednak całkiem inne, jak na nie trafiłam to w pierwszej sekundzie oszalałam ze szczęścia, a po tej sekundzie zauważyłam że to nie te same. a za podobne nie dam 799 złotych, bo cały czas zakładając te bym się wściekała ze nie dostałam tamtych. (ależ namieszałam)Pozostaje mi kupić cokolwiek i czekać aż wyjdzie model w którym się zakocham :) póki co, nie mam więcej pytań:)
dziękuję :)
ps. będę do was zaglądać :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jazda agresywna - sprzęt / Inline aggressive skating equipment”