Konkurs - Przybij piątkę z Zico Racing! - dyskusje

Dział komercyjny, firmy, osoby prowadzące działalność komercyjną / commercial shops

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
1. Dział Komercyjny służy do umieszczania ogłoszeń o charakterze komercyjnym.
2. Każda firma bądź Użytkownik Forum, może zamieścić w tym dziale post ze swoja ofertą, pod warunkiem iż nie narusza obowiązującego prawa i pokrywa się z tematyką Forum.
3 Wyróżniamy dwa rodzaje tematów :

a) wizytówki firm zawierające:
- pełna nazwa firmy,
- adres, pod którym zarejestrowana jest działalność gospodarcza,
- telefon kontaktowy, wraz z podaniem godzin, w jakich można telefonicznie kontaktować się z oferentem,
- adresy, numery telefonów i godziny otwarcia punktów handlowych, o ile oferent takowe posiada,
- profil działalności firmy wraz linkiem do strony firmowej
- jeden obrazek reklamowy firmy lub banner o maksymalnym rozmiarze 640 x 480 punktów
- wizytówki są przyklejone w górnej części listy tematów

b) pełna oferta komercyjna :
- pełna nazwa firmy,
- adres, pod którym zarejestrowana jest działalność gospodarcza,
- telefon kontaktowy, wraz z podaniem godzin, w jakich można telefonicznie kontaktować się z oferentem,
- adresy, numery telefonów i godziny otwarcia punktów handlowych, o ile oferent takowe posiada,
- profil działalności firmy zgodny z tematyką forum z linkiem do strony firmowej
- pełna oferta handlowa, zdjęcia, ceny parametry poszczególnych produktów.
- temat zostanie przyklejony na górze Forum, według daty zgłoszenia.

Uwaga, warunkiem umieszczenia:

ad a) wizytówki firmy, jest uiszczenie opłaty rocznej, w wysokości 300pln netto, przeznaczonej w całości na pokrycie kosztów utrzymania serwera i łącza, oraz na przyszłą rozbudowę.

ad b) pełnej oferty, jest uiszczenie opłaty rocznej, w wysokości 500pln netto, przeznaczonej w całości na pokrycie kosztów utrzymania serwera i łącza, oraz na przyszłą rozbudowę. Kwota dotyczy opłaty za reklamę w jednym dziale. Opłata za reklamę w kolejnym dziale wynosi 150pln netto.

Istnieje również możliwość zamieszczania bannerów reklamowych na portalu http://www.wrotkarstwo.pl w cenie 200pln netto rocznie. Kontakt w sprawie reklamy: zico @ poznan.home.pl

4. Firmy i osoby prowadzące działalność komercyjną mogą zamieścić link do swojej strony w stopce.

5. Administracja Forum nie jest pośrednikiem pomiędzy oferentem a nabywcą oraz nie ponosi odpowiedzialności za treść ofert i przebieg transakcji.

6. Oferty sprzedaży produktów, o charakterze komercyjnym, zamieszczane w jakimkolwiek innym miejscu Forum będą usuwane, a użytkownicy je zamieszczający będą otrzymywali ostrzeżenia lub będą usuwani z forum.

Aby zostać użytkownikiem komercyjnym należy się zapisać do odpowiedniej grupy tutaj: Grupa użytkowników komercyjnych
Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Konkurs - Przybij piątkę z Zico Racing! - 2 etap

Post autor: zico » pn lipca 30, 2012 3:55

Machal1995 pisze:: ) mam pytanie, czy mój filmik bedzie używany w jakis reklamach czy cos tego typu, bo jezeli tak, to prosiłbym o linki do tego : ) :D :D :D :D :D
Raczej nie. Nie miałem zamiaru używać żadnego utworu do bezpośredniej reklamy. Byłby też problem: użycie utworów muzycznych w tych dziełach podchodzi pod prawa autorskie, a gdy do tego podchodzi jeszcze komercja to cyfry są zaporowe, żeby oficjalnie to puścić w eter jako reklamę sklepu.

Jak nadejdzie konkurs przybij dwie piątki, to może to rozpatrzę, ale wtedy będą jeszcze mocniejsze warunki gry z być może jeszcze mocniejszymi wygranymi. Wszystko oczywiście to zależy od... klientów. Po prostu :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Konkurs - Przybij piątkę z Zico Racing! - 2 etap

Post autor: zico » pn lipca 30, 2012 3:58

Smok pisze:"Wrotkarstwo - moje hobby nr 1", czyli tj. dalej na plakacie przedstawienie swojej pasji wraz z logo Zicoracing.
Tak. Plakat ma przyciągać uwagę i wierz mi, że trudno w jednym, krótkim zdaniu napisać, o co chodzi w konkursie. Po to jest regulamin, który nie był zmieniany pod względem "połączenia loga z jazdą na rolkach". Tak było od samego początku.

Poza tym:

- był czas prawie MIESIĄC!!!
- był temat, gdzie można było zadawać pytania

Teraz, niestety - musztarda po obiedzie.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Konkurs - Przybij piątkę z Zico Racing! - dyskusje

Post autor: Herb » pn lipca 30, 2012 4:10

Smok, jeżeli Cię to choć trochę pocieszy, to wiedz że głosowałem na Ciebie ;)
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
Smok
Posty: 16
Rejestracja: pn marca 19, 2012 9:31
Moje rolki: Orange Twisters
Jeżdżę od: 02 cze 2008

Re: Konkurs - Przybij piątkę z Zico Racing! - dyskusje

Post autor: Smok » pn lipca 30, 2012 4:17

zico pisze:
Tak. Plakat ma przyciągać uwagę i wierz mi, że trudno w jednym, krótkim zdaniu napisać, o co chodzi w konkursie. Po to jest regulamin, który nie był zmieniany pod względem "połączenia loga z jazdą na rolkach". Tak było od samego początku.

Poza tym:

- był czas prawie MIESIĄC!!!
- był temat, gdzie można było zadawać pytania

Teraz, niestety - musztarda po obiedzie.
Kurde nie piszę tego żeby zmienić wyniki konkursu, tylko moje wnioski. Temat konkursu zazwyczaj się przedstawia w jednym zdaniu i jest ono do interpretacji zawodników. I jasne rolki + logo się nie zmieniły. Ale "połączenie wrotkarstwa z logiem Zicoracing" to mogę sobie walnąć fotkę w pozie ludka z loga (swoją drogą kto pozował do orginału?), a Pasja jako hobby to już nie bardzo podchodzi. I odwrotnie, jak walniesz prace o swojej pasji to już nie podchodzi pod ten pierwszy temat.

Awatar użytkownika
Dingo
Posty: 12
Rejestracja: pt czerwca 15, 2012 11:53
Moje rolki: Rollerblade/Powerslide
Jeżdżę od: 01 maja 1995
Lokalizacja: SILESIA

Re: Konkurs - Przybij piątkę z Zico Racing! - dyskusje

Post autor: Dingo » wt lipca 31, 2012 10:50

Nie było mnie przez blisko dobę na forum i widzę, że sporo się działo... :)

Co do postów niejakiego „Machal1995” - generalnie, klasyka gatunku: „uderz w stół, a nożyce się odezwą”... W tym sprzężeniu zwrotnym zaskoczyła mnie jednak skala wyartykułowanych emocji i nieskładność logiczna toku rozumowania. Proponuję dalszą lekturę, ale z naciskiem na rozumienie tekstu.

Kwestia „co nie jest zabronione to jest dozwolone” to problem stary jak świat. W naszym środowisku regularnie obserwuje się to np. na maratonach kiedy ktoś po 42.km wożenia się na tyłach peletonu „sprytnie” wyskakuje na ostatnich metrach przed metą zza pleców dwóch-trzech „naiwniaków” pracujących cały dystans. I przecież tak też można, prawda?

Herb, w moim pierwszym poście w tym wątku umieściłem link (http://wrotkarstwo.pl/forum/viewtopic.p ... =15#p71378) do obaw, które zgłaszałeś jeszcze przed ogłoszeniem wyników konkursu. Uznałem to co napisałeś po prostu za bardzo trafne i niestety... prorocze.
Herb pisze:olać bzdury w stylu duma i honor bo i tak nie można liczyć że inni też tak postąpią
Herb, mam nadzieję, że przemawia przez Ciebie tylko chwilowe rozgoryczenie... A dalsze wchodzenie tutaj na temat relatywizmu moralnego to raczej kiepski pomysł. Po prostu dyskusja z dość popularną tezą „nie warto być uczciwym skoro inni nie są” (czy to tylko w konkursach, czy też w ogóle w życiu) jest dla mnie jak dyskusja na temat „czy warto myć zęby”. Jeśli ma się problemy ze zrozumieniem, że zęby myje się tak naprawdę dla siebie, to potem są różnego rodzaju powikłania. Wybór postępowania jak w każdej kwestii to oczywiście sprawa indywidualna, ale dyskusja o zasadności higieny jamy ustnej to dokładnie to samo co zasadności dumy, honoru czy uczciwości. Dalsza dyskusja o uczciwości (i to akurat na tym forum) to pośrednio obrażanie Zico, który każdemu klientowi chyba dość dobitnie pokazuje swoje wysokie (a nawet wzorcowe) standardy moralne. W życiu warto być przyzwoitym, nawet jeśli nie jest to spektakularnie intratne.

Domyślam się jakie były marketingowe oczekiwania Zico od konkursu, więc naprawdę szkoda, że nie wyszło to tak jak powinno – przynajmniej w obszarze użytkowników forum. Bynajmniej nie robię sobie złudzeń, że grono „Krewnych i Znajomych Królika” stanie się teraz gronem aktywnych użytkowników forum.wrotkarstwo.pl (można już wręcz zauważyć odwrotną tendencję). Zico to człowiek, którego ogromnie cenię za niespotykaną wręcz uczciwość, kompetencję, a także życzliwość. Tym bardziej mi przykro kiedy wykorzystuje się dziury w opracowanym przezeń regulaminie. Przy czym ani nikogo personalnie o nic nie oskarżam, ani nawet nie obarczam odpowiedzialnością (wbrew skrajnie histerycznym reakcjom głównego laureata). Jeżeli coś zawiodło to po prostu tzw. system.
Herb pisze:Nie ma się co rzucać. Demokracja bezpośrednia to system łatwy w manipulacji, rzadko kiedy wyrywa najlepszy. Gdyby np. autor zdjęcia które ja nazywam "Człowiek z ulotką" rozkręcił taką kampanię jak Machał, wygrałby prawomocnie.
Herb, ależ oczywiście, że masz rację. Dlatego właśnie nie rzucamy się, tylko spokojnie skupiamy na faktach, po to aby tutaj wspólnie pomóc Zico wyciągnąć dodatkowe wnioski na przyszłość (dodatkowe, bo sporo wniosków jako organizator już sam wyciągnął i część już zaprezentował).
Smok pisze:
Machal1995 pisze:nie ja zacząłem ten temat tylko Dingo cos mi zarzuca.
Nie zauważyłem w jego poście aby napisał jakieś oskarżenie w stosunku do kogokolwiek. Podkreślił jedynie minusy regulaminu, a nie zarzucał tobie oszustwa czy czegokolwiek. Bardziej mnie zszokowała twoja postawa wobec tego postu, niż jego dezaprobata.
Smok pisze:Skoro nie zamierzasz rozmawiać w ten sposób, to po co w ogóle napisałeś tą odpowiedź? Uwagi ma trafne, ale też nie zauważyłem oskarżeń które ty wymieniłeś... skoro nie masz sobie nic do zarzucenia to niepotrzebnie wywołujesz zamieszanie. Konkurs się zakończył, wygrałeś i jak dla mnie jest koniec tematu. Zresztą nie wam nad tym dyskutować bo i tak konkurs został zorganizowany i przeprowadzony przez najuczciwszą osobę jaką znam.
Smoku, podpisuję się pod wszystkim co napisałeś. A przy okazji też dziękuję.
Bynajmniej nie tylko za obronę mnie, ale przede wszystkim za Twój rozsądek i Twoje opanowanie, które pozwoliły bronić logiki. Zrobiło to na mnie naprawdę duże wrażenie (zwłaszcza, że nie mieliśmy jeszcze okazji się poznać). Bardzo dziękuję!

---

Mam nadzieję, że wszystko już zostało wyjaśnione i że nikt nie czuje się urażony.
A przede wszystkim mam nadzieję, że nie Zico. Bo chyba to w tym wszystkim jest najważniejsze.

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Konkurs - Przybij piątkę z Zico Racing! - dyskusje

Post autor: Herb » wt lipca 31, 2012 1:35

Na przyszłość, jeżeli chodzi o samą formę konkursu, nasuwa mi się kilka spostrzeżeń:

1) Mniej czasu na nadsyłanie zgłoszeń! Było go naprawdę dużo. Sporo ludzi z Krakowa zwyczajnie zapomniało o tym konkursie, bo gdy im podsyłałem linki mówili "e, jeszcze kupę czasu jest". Ja sam obudziłem się z ręką w nocniku, na dwa dni przed końcem nadsyłania zgłoszeń haha. Miałem narysować komiks o jeździe freeride, ale bym się nie wyrobił, więc skleciłem coś w stylu okładki-plakatu ;)

2) O konkursie było za cicho. Inni organizatorzy tego typu eventów wrzucali info gdzie tylko się da. Efekt taki że na ostatni konkurs Powerslide w którym można było wygrać 8 kółek Undercover PB przyszło więcej zgłoszeń niż na ten, gdzie nagrody są o wiele bardziej wartościowe.

3) Temat konkursu powinien być na plakacie i w regulaminie dokładnie taki sam, nie będzie żadnych wątpliwości.

Dingo, nie rozgoryczenie przeze mnie przemawia, raczej beznadziejna świadomość jak to wszystko działa. Wiesz, "nice guys finish last".
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Konkurs - Przybij piątkę z Zico Racing! - dyskusje

Post autor: zico » wt lipca 31, 2012 1:43

Z punktem drugim zgodzę się, ale z drugiej strony nic na siłę nie będę pchać.

Co do czasu - sądzę, że właśnie jego długość była dobra, trzeba wziąć pod uwagę jeden ważny czynnik: szkoła. Gdyby był krótszy, wiele osób by nie zdążyło mając na głowie zamknięcie roku.

Co do "umiejętności czytania i rozumienia zasad konkursu" - nie mój problem :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział komercyjny / commercial shops”