Szyny UFS do Fusion X3

Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

iju
Posty: 3
Rejestracja: pt kwietnia 08, 2011 5:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Szyny UFS do Fusion X3

Post autor: iju » pt maja 27, 2011 8:02

Hej,
proszę o obiektywne spojrzenie na sprawę, czy taka szyna: http://i.ebayimg.com/00/$(KGrHqUOKj8E3I ... !~~_12.JPG od Celli FS o dł. 255 będzie lepsza do "slalomu" niż standardowa, kompozytowa z fusion X3 o długości 266 mm. Mam okazję, aby ją kupić za niewielkie pieniądze.
Napsiałem "slalomu", bo poki co się go uczę, ale nawet fajnie to wychodzi. Czuję jednak, że brakuje w niektórych momentach zwrotności i może ten centymetr krótszy w szynie nada MOCY? :)
Może ewentualnie ma ktoś na sprzedaż jakąś ciekawą/używaną szynę?
Nie chcę wydawać 300 zł na nią. Już wolałbym zaczaić się na jakieś Salomony FSK ;)

Awatar użytkownika
bujak
Prześcigant 4x100mm
Posty: 328
Rejestracja: śr kwietnia 07, 2010 8:54
Moje rolki: Fusion x3
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Pobiedziska / Poznań

Re: Szyny UFS do Fusion X3

Post autor: bujak » pt maja 27, 2011 8:12

Jeżdżę na takiej szynie pod X3, tyle, że po mieście. Ona mieści koła 84mm, więc wydaje mi się, że do slalomu może być długa trochę (wnioskuję to jedynie z mitu krótkiej szyny, który przez fora się przewijał). Zaletą może być sztywność, która daje większą kontrolę (na chłopski rozum patrząc).
Szyny dedykowane pod slalom w UFSie, to niestety drogie seby, a godne uwagi wydają mi się te salomonowe FSK.
rock'n'rollki

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Szyny UFS do Fusion X3

Post autor: Herb » pt maja 27, 2011 8:20

Seba nie robi szyn w UFS ;P

A na tych szynach możesz popróbować, mają tzw. pieski do przestawienia pozycji kół: ustawiając dwa skrajne koła w pozycji najbardziej do wewnątrz, a środkowe - w dół uzyskujesz takiego banana na którym powinieneś czuć się jak na szynie 250mm. Czyli już pod slalom lepiej. Jak możesz kupić tanio, to warto.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment”