UFS z regulacją na boki?

Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

merefnebef
Posty: 8
Rejestracja: ndz września 23, 2012 10:23
Moje rolki: RB Solo + Fusion 243mm
Jeżdżę od: 04 lip 2012
Lokalizacja: Poznań

UFS z regulacją na boki?

Post autor: merefnebef » ndz września 23, 2012 10:47

Witam!
Czy znacie jakieś modele rolek, do których można zamontować szynę UFS z możliwością korekcji położenia szyny na boki? Mam kolana lekko szpotawe (raptem 2cm odstęp między kolanami) i o ile przy jeździe na krótkich dystansach albo na placu jazda w RB Fusion nie jet dla mnie uciążliwa, to niestety na dłuższych dystansach bardzo męczy to staw skokowy. Wydaje mi się, że zmiana położenia szyny mogłaby w dużym stopniu wpłynąć na poprawę komfortu jazdy, ale nie chciałbym - jeśli to możliwe - zmieniać systemu mocowania na v-type.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: UFS z regulacją na boki?

Post autor: Doody » ndz września 23, 2012 3:38

Z tego co mi wiadomo w systemie UFS z zasady nie ma możliwości regulacji ani wzdłużnej, ani też poprzecznej. Zostaje mocowanie SSM lub LSM. Natomiast jeśli nie ślizgasz się po murkach/rurkach to nie widzę powodów dla których te mocowania miały by być gorsze od UFS.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

merefnebef
Posty: 8
Rejestracja: ndz września 23, 2012 10:23
Moje rolki: RB Solo + Fusion 243mm
Jeżdżę od: 04 lip 2012
Lokalizacja: Poznań

Re: UFS z regulacją na boki?

Post autor: merefnebef » ndz września 23, 2012 11:02

Prawdę mówiąc trochę za krótko jeżdżę, żeby określić co mnie będzie kręcić za jakiś czas:) jak na razie skoki na płaskim, 180 i jazda tyłem przeplatanką dostarcza mi wystarczającej satysfakcji i mam z tego kupę radochy, ale podejrzewam, że jak już opanuję to do perfekcji, to zacznę szukać nowych, bardziej ekstremalnych form stymulacji.. Dlatego nie wykluczam jazdy agresywnej (pytanie tylko kiedy to nastąpi - raczej nieprędko, ciekawe, czy przed 30-tką, hehe). Wstrzymam się jednak na razie z zakupem nowych rolek; dzisiaj pokonałem ten sam dystans (7,5 km, raczej pod górkę: Niestachowska-Bukowska) i nie odczuwałem bólu w kostce, więc może po prostu za bardzo histeryzuję, zamiast wziąć się za lepsze przygotowanie fizyczne..

W oko rzuciło mi się jednak zdanie z
http://janarolki.pl/artykuy/seba-highlow.aspx
opisujące mocowanie zastosowane w Seba High (model ostatnio wznowiony ale nie wiem czy w takiej samej formie): "System mocowania szyny pozwala na stosowanie wszystkich, dostępnych na rynku szyn." Trudno mi to sobie wyobrazić, bo w systemie SSM jest uniesiona pięta, a w UFS wszystko jest płasko. Czy ktoś ma doświadczenie związane z tym modelem rolek?

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: UFS z regulacją na boki?

Post autor: Doody » ndz września 23, 2012 11:10

Sądzę jednak, że szyny UFS w tych SEBA'ch przykręcić się nie da. Między innym właśnie ze względu na różnicę poziomów pięta-palce.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: UFS z regulacją na boki?

Post autor: zico » pn września 24, 2012 8:18

Mając na myśli wszystkie, chodziło o SSM.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Slawek
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pt września 16, 2005 9:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Służewiec
Kontakt:

Re: UFS z regulacją na boki?

Post autor: Slawek » czw listopada 08, 2012 12:18

Doody pisze:Sądzę jednak, że szyny UFS w tych SEBA'ch przykręcić się nie da. Między innym właśnie ze względu na różnicę poziomów pięta-palce.
Da sie, ale nie bezposrednio.... Trzeba cos podlozyc tam gdzie za nisko... :) Pare sezonow temu Gruby montowal szyny UFS Salomona do Twisterow o ile dobrze pamietam, z uzyciem wykonanej przez siebie podkladki i dzialalo to calkiem dobrze (przynajmniej w slalomie)... :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment”