Slalom i początki

Freestyle slalom na rolkach informacje, strony www, kontakty / Inline freestyle slalom web pages, contacts

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
orken
Czterokółkowiec
Posty: 99
Rejestracja: pt lipca 27, 2007 3:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gorlice/Krakow

Re: Slalom i początki

Post autor: orken » czw września 04, 2008 9:22

zobaczysz ze bez banana po okolo miesiacu intesywnego slalomowania pojawi ci sie banan :)
Slalomem przez życie.

Awatar użytkownika
Zyznia
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob czerwca 28, 2008 11:57
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Slalom i początki

Post autor: Zyznia » czw września 04, 2008 10:00

jak narazie to wszyscy mnie nastraszyli przed bananem, ze rownowaga, ze mniej pewnie..

'Rollerblade Twister III



Pozdrawiam, Marta ;)

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Slalom i początki

Post autor: jarekt » pt października 03, 2008 8:01

Bo ja wiem? Mialem banana na plozie prawie 27 cm przy czym byl to banan naprawde bardzo mocny bo skrajne kolka byly wyjechane okrotnie i roznica w srednicy to 1 cm lekko. Mimo to czulem sie o niebo stabilniej niz na flacie na krotkiej szynie ktora mam teraz w Cellach. Co prawda w nowych Cellach jest jakas niedorobiona namiastka banana (2 kolko jest nizej o jakis milimetr) ale podniesione jest lekko tylko 1 kolko natomiast efekt krotkiej szyny a co za tym idzie skrajnych punktow podparcia mocno wchodzacych pod buta jest ogromny. Reasumujac lekki banan na fitnesowej rolce to przefajna sprawa (chyba ze ktos naprawde trzaska kilometry z ogromna predkoscia i zupelnie nie zalezy mu na trikach i skretnosci) i jesli chodzi o stabilnosc (szczegolnie mozliwosc wywrotki do tylu lub przodu) bardzo niewiele sie ona zmienia. Troche inaczej sie hamuje (trzeba sie zdecydowac ktorymi kolkami bo cala szyna sie nie da) ale to wszystko kwestia przyzwyczajenia. Jesli chcesz sprobowac banana beznakladowo a masz stara rolke kup 4 nowe kolka i wstaw do srodka. Jesli masz wszystkie nowe kolkazawsze mozna kupic za 20 zl 4 sztuki kolek marketowych 80mm i wstawic do srodka. Jezdzi sie duzo gorzej ale bedziesz miala jakies pojecie co zmienia sie w jezdzie z bananem i czy ryzykowac wieksze naklady pieniedzy :).
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
Zyznia
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob czerwca 28, 2008 11:57
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Slalom i początki

Post autor: Zyznia » pt października 03, 2008 10:31

w moich rolkach mam kola 78mm. natomiast w starych rolkach (nie wiem czy to ma jakies znaczenie, ale CrazyCreek) mam kola 72mm. Moze moglabym je wykorzystac?

'Rollerblade Twister III



Pozdrawiam, Marta ;)

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Slalom i początki

Post autor: Toudi » pt października 03, 2008 10:52

Może być, choć na pierwsze próby to spora różnica.
Uważaj szczególnie na pięty - rolki będą na początku chciały wyjechać Ci spod tyłka do przodu - to może być bolesne i niebezpieczne.
Jeśli jednak chcesz jechać w Poznaniu, to poczekaj do 12.10.2008. i potem kombinuj z kółkami - teraz chyba nie warto się rozpraszać:D
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Zyznia
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob czerwca 28, 2008 11:57
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Slalom i początki

Post autor: Zyznia » pt października 03, 2008 11:20

To jest jasna sprawa, przed maratonem nie mam zamiaru probowac zadnych takich wynalazkow ;) Teraz i tak mam zdecydowanie za malo czasu na jazde. Chyba powtorze Twoj blad Toudi (to Ty mowiles o ile dobrze pamietam) i pojade tak "z biegu", bez wczesniejszych, regularnych treningow.

'Rollerblade Twister III



Pozdrawiam, Marta ;)

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Slalom i początki

Post autor: Marek » sob października 04, 2008 7:19

Zyznia pisze:w moich rolkach mam kola 78mm. natomiast w starych rolkach (nie wiem czy to ma jakies znaczenie, ale CrazyCreek) mam kola 72mm. Moze moglabym je wykorzystac?
koła72 nadaja sie na jakis naszyjnik czy cos takiego

Awatar użytkownika
Zyznia
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob czerwca 28, 2008 11:57
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Slalom i początki

Post autor: Zyznia » sob października 04, 2008 1:06

No to nadaja sie czy nie?

'Rollerblade Twister III



Pozdrawiam, Marta ;)

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Slalom i początki

Post autor: jarekt » sob października 04, 2008 5:53

Oczywiscie ze sie nadaja szczegolnie jesli stare kolka masz lekko choc zjechane. Daj do srodka krancowe (1 i 4) czyli najbardziej zjechane kolka (mniejsze na przod buta a wieksze na tyl) z tych 76tek a na krawedzie najmniej zjechane z tych 72 - moze nie bedzie idealnie ale na pewno da sie jezdzic.
Rzuc takze okiem na http://skating.thierstein.net/Knowledge ... ering.html tu jest najlepiej wytlumaczony rockering jaki znalazlem w sieci. Na Twoim miejscu przetestowalbym najpierw ustawienie typu Front Rocker a dopiero pozniej zmienil na pelny rockering. Nie testowalem wczesniej takiego ukladu (choc mam defaultowo w Cellach taki uklad przy czym 3 kolko jest lekko podniesione co od strony praktycznej nic nie zmienia w trakcji) ale jest to ciekawy kompromis pomiedzy zwrotnoscia a stabilnoscia jazdy i ewentualnych slideow. Z tego co widze zwrotnosc poprawia sie przede wszystkim w jezdzie tylem (kiedy ciezar ciala przesowasz do przodu i kontakt z asfaltem maja tylko 2 kolka) w efekcie czego jadac przodem masz dobra stabilnosc i predkosc a w jedac tylem krecisz sie sprawnie jak na pelnym rockeringu.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - informacje, strony www / Inline freestyle slalom web pages, contacts”