Problem z wyborem rolek do freeride

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

PrzemasG
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 05, 2009 10:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Nakło nad Notecią (Bydgoszcz)

Problem z wyborem rolek do freeride

Post autor: PrzemasG » wt maja 05, 2009 10:59

Witam

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum, witam serdecznie wszystkich amatorów wrotkarstwa.

Do rzeczy. Od trzech tygodni jeżdżę na budżetowych rolkach z tesco (takie fitnesy z kółkami 76mm/80A). Połknąłem bakcyla, szybko się uczę i chciałbym kupić rolki lepsze - kółka mi się ścierają, a koszt nowych kółek to koszt całych rolek:) Naczytałem się różnych forów, naoglądałem filmików pokazowych, naczytałem się teorii i specyfikacji technicznych różnych producentów rolek i oto co wymyśliłem:

1. Mam 33 lata, ważę 106kg przy wzroście 189cm - koniecznie muszę mieć twardsze kółka bo nie zarobię na ich wymienianie
2. Nie bawi mnie jazda fitness ani szybka ani agresywna. Chcę jeździć po mieście (rolki jako środek transportu zamiast roweru), trochę wygłupów na placach w mojej mieścinie
3. W związku z powyższymi postanowiłem zakupić rolki do freeride, między innymi z tych powodów: kółka muszą być twarde, najlepiej 84-85A (masa ciała, no i hamowanie power slidem w przyszłości :) ), 80mm, but wewnętrzny wyjmowalny (przy mojej masie przepoci się natychmiast, trzeba prać co jakiś czas), mocne trzymanie stopy (masę kontuzji kostek przy graniu w kosza i siatkówkę), zwrotne, wygodne.

Po analizie rynku takie oto rolki wybrałem:
Ideał: Seba FR1 - porządny but, kółka idealne, wszyscy ją chwalą - wada - wysoka cena i w Polasce nie ma gdzie przymierzyć się do niej
Następnie PS Cell FSK - różne edycje od 07 do 09 - kółka w porządku, ale nie maja wyjmowanego buta, poza tym piszecie coś o przesuniętym drugim kółku i inne takie
Kolejne: Rollerblade Fusion X5 - uniwersalne, chwalone, ale kółka mają twardość 80A, a szyna w moim rozmiarze buta (mam stopę 292mm) ma 280mm zamiast 243mm (co ze zwrotnością?), no i górne zapięcie to rzep a nie klamra
No i Rollerblade Twister 243 - wszystko by grało (krótka szyna we wszystkich rozmiarach, kółka 80mm, dobry but) jedyny mankament to twardość startowych kółek.

Podsumowując, nie ma dla mnie rolki idealnej, jest jedynie kilka, przy zakupie których musiałbym przymknąć oko na drobiazgi (lub większe drobiazgi:) ).
Co radzicie? Które wybrać? A może jakieś inne propozycje? Zico, może można u Ciebie kupić Twistera z innymi kółkami (np Concrete 80/84)?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Problem z wyborem rolek do freeride

Post autor: jar-as » wt maja 05, 2009 11:41

Kiepsko szukasz bo jesli chodzi o FR1 to nie pisz ze w Polsce nie ma sie gdzie do niego przymierzyc bo jest i to sporo .Kwestia jest jedynie il ew. km ktore musialbys zrobic .Sa w Wawie ,Krakowie, Gdansku (patrz kilka postow wczesniej z tego tematu ) to na pewno gdzie dalej pewnie Poznan .Na pewno dasz ade znalezc jesli oczywiscie tylko bedziesz chcial .
O Cell II zapomnij to juz nie dla Ciebie , bedzie to nastepny polsrodek (to moje subiektywne zdanie )
A FR1 to akurat mam i chce sprzedac

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Problem z wyborem rolek do freeride

Post autor: zico » śr maja 06, 2009 7:34

Hej,

jest jeszcze kwestia rozmiaru, bo Twister kończy się na 45 (pomimo, że jest na bucie napisane 47).
Oczywiście można u mnie na starcie wymienić kółka.
Jest jeszcze Roces ASP, ale oczywiście nie wiadomo czy dojedzie do Polski w tym roku...

PS autorowi chodziło o sklep żeby przymierzyć SEBY ;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

PrzemasG
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 05, 2009 10:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Nakło nad Notecią (Bydgoszcz)

Re: Problem z wyborem rolek do freeride

Post autor: PrzemasG » śr maja 06, 2009 7:42

Dokładnie tak, chodziło mi o sklep, gdzie można przymierzyć rolki FR1, ewentualnie przejechać się kawałek na nich.
Faktycznie przyznam się, że nie szukałem zbytnio w sieci źródła zakupu tych rolek, bo cena mnie na początku odstraszyła (jak wytłumaczyć żonie wydatek 1200 PLN na zabawkę, przerabiałem to już z aparatem fotograficznym :lol: ). Tyle tylko, że jeśli kupię Twistery za ponad 700 PLN a do tego dwa komplety kółek Concrete za 109 PLN to zbliżam się do ceny FR1, które są wg mnie wzorem dla innych freeridowych rolek, ale to nie moja opinia wynikająca z doświadczenia, bo go jeszcze nie mam, ale z przewertowania wielu wątków na podobne tematy.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Problem z wyborem rolek do freeride

Post autor: jar-as » śr maja 06, 2009 8:28

Zico Twoj sklep jest wyjatkowy (bo i wysylales rolki do przymiarki ) ale konia z rzedem temu kto na zachodzie bez problemu przymierzy Seby w sklepie.

Awatar użytkownika
Slawek
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pt września 16, 2005 9:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Służewiec
Kontakt:

Re: Problem z wyborem rolek do freeride

Post autor: Slawek » śr maja 06, 2009 10:12

Przymierzalismy Seby w sklepie - bez problemu.... Byly rozne modele i rozmiary.... I bylo tez miejsce do pojezdzenia w sklepie.... :)
A sklep to Nomades przy pl. Bastylii w Paryzu.... 37 Bld Bourdon, 75004 Paris www.nomadeshop.com

PrzemasG
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 05, 2009 10:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Nakło nad Notecią (Bydgoszcz)

Re: Problem z wyborem rolek do freeride

Post autor: PrzemasG » śr maja 06, 2009 11:03

No niezły sklepik, pełen przegląd marek. Seba FR2 i Twister w tej samej cenie 199euro. FR1 za 250 euro. Nasuwa się pytanie, co jest lepsze? FR2 czy Twister oraz czym się różni FR1 od FR2, łożyska widzę są inne, kółka maja te same parametry, klamry trochę inne. Może warto w FR2 pójść?

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Problem z wyborem rolek do freeride

Post autor: jar-as » śr maja 06, 2009 12:34

Slawek pisze:Przymierzalismy Seby w sklepie - bez problemu.... Byly rozne modele i rozmiary.... I bylo tez miejsce do pojezdzenia w sklepie.... :)
A sklep to Nomades przy pl. Bastylii w Paryzu.... 37 Bld Bourdon, 75004 Paris http://www.nomadeshop.com
No tak czyli u zrodla , fakt jest to jakies rozwiazanie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”