Rolki do freestyle dla początkującego

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki do freestyle dla początkującego

Post autor: zico » śr sierpnia 25, 2010 10:20

We Filach mogę Tobie zamienić kółka na banan jeśli chcesz - żaden problem.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki do freestyle dla początkującego

Post autor: Herb » śr sierpnia 25, 2010 11:32

I to całkiem rozsądna opcja. Mimo że banan naprawde nie jest przy tak krótkiej szynie konieczny do trików które wymieniłeś, szlifuję własnie crazy na flacie i na brak zwrotności nie narzekam, cross w tył i do przodu też są wykonywalne bez problemu przy rozstawie kubków 80 cm.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Koron
Posty: 25
Rejestracja: czw sierpnia 19, 2010 11:16
Moje rolki: Fila Bond XT, Fila NRK
Jeżdżę od: 01 sie 2010
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Rolki do freestyle dla początkującego

Post autor: Koron » czw sierpnia 26, 2010 8:14

Ok, wielkie dzięki wszystkim za komentarze, jestem zdecydowany na file i chyba na bananie, teraz jeszcze kilka dni czekać na dopływ gotówki i kupuje file :) A banana sie przyda, przykładowo do twistera :P

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Rolki do freestyle dla początkującego

Post autor: jar-as » czw sierpnia 26, 2010 10:15

Herb , jak zaczniesz szlifowac crazy sun i jeszcze jakies tam crazy spin , crazy one con ( to na jednym kubeczku ) z wyjsciem na toe block ,( dla pewności to to gdy stajesz na przednich kólkach niby w omedze ) to napisz prosze wtedy czy nie czujesz potrzeby banana lub założ sobie takowego i zobacz jak to jest z tym owocem przy tych trikach i czy warto .Ludziska przecież róznica jest ogromna i kazdy kto miał możliwośc przetestowania drastycznej zmiany a nie docierania ,bo wtedy róznice zacierają sie potwierdzi ze to zupelnie inna jazda . I nie piszcie prosze ze dobry koń to i po błocie pociągnie ,bo to nie ma sensu ,i ze mówimy o poczatkujących, bo i oni moga zasmakowac tego co dobre i niech od poczatku maja swiadomość co i z czym sie je i ze warto to" zjeść".... czyli banana :wink: .

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki do freestyle dla początkującego

Post autor: Herb » pt sierpnia 27, 2010 2:34

Alez ja rozumiem Twoje poglądy, ale uważam że banan na starcie nie jest potrzebny bo:
-łatwe triki wychodzą bez niego
-gdy dojdzie się do bardziej zaawansowanych, na 100% banan będzie dotarty w sposób naturalny (i co ważne - pod styl jazdy użytkownika!)

Teraz idę spać pogrążony w smutku, zatarłem dzisiaj 10 łożysk. Wystarczyło pośmigać 5h po deszczu i wjechać przypadkowo w piasek którego nie było kilkanaście godzin wcześniej w tym miejscu (kostkę sobie wymyślili układać...).
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki do freestyle dla początkującego

Post autor: zico » pt sierpnia 27, 2010 7:29

Herb pisze:Teraz idę spać pogrążony w smutku, zatarłem dzisiaj 10 łożysk.

Rozkręć je siłowo i wyczyść. Nie ma bata, muszą działać!
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki do freestyle dla początkującego

Post autor: Herb » pt sierpnia 27, 2010 1:17

Hehe, działają, ale posłużyłem się bardziej skomplikowaną metodą. Jak to zrobiłem wrzuciłem tu:

http://www.forum.wrotkarstwo.pl/viewtop ... =34&t=4672
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Koron
Posty: 25
Rejestracja: czw sierpnia 19, 2010 11:16
Moje rolki: Fila Bond XT, Fila NRK
Jeżdżę od: 01 sie 2010
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Rolki do freestyle dla początkującego

Post autor: Koron » ndz sierpnia 29, 2010 8:31

Jeszcze pytanie, w sumie ważne. Jakie tam w ogóle są łożyska? Czy dostane rolki z rozmiarze 265/270mm?

Edit:
Oraz co jeszcze powiecie o rollerblade twister 243 oraz 231 w cenie 700 zł? Rolki na łożyskach sg7, oraz czytałem wiele pozytywnych opini o twisterach, są także tańsze o 100 zł od fili.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki do freestyle dla początkującego

Post autor: zico » ndz sierpnia 29, 2010 2:24

Łożyska to temat najmniej ważny w tym klasie sprzęcie, ogólnie te wszystkie opisy abec, ilq, sg to bla bla bla.

Fila mają zdecydowanie lepsze kółka i cały sznurowany but wewnętrzny oraz canting. Tych rzeczy nie ma podstawowy Twister.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Koron
Posty: 25
Rejestracja: czw sierpnia 19, 2010 11:16
Moje rolki: Fila Bond XT, Fila NRK
Jeżdżę od: 01 sie 2010
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Rolki do freestyle dla początkującego

Post autor: Koron » ndz sierpnia 29, 2010 9:36

Zamówione file, teraz tylko czekać :)

Koron
Posty: 25
Rejestracja: czw sierpnia 19, 2010 11:16
Moje rolki: Fila Bond XT, Fila NRK
Jeżdżę od: 01 sie 2010
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Rolki do freestyle dla początkującego

Post autor: Koron » czw września 02, 2010 6:53

Dzisiaj doszły file, oczywiście byłem już na dworze przetestować xD (te na które już się zdecydowałem, na dole dowiecie się oco chodzi) Jestem bardzo ździwiony tym że nie które osoby zmieniają rolki z powodu zbyt dużego rozmiaru a chodzi tu o połowe rozmiaru; 0,5. Mam 17 lat i obawiam się że stopa urośnie mi jeszcze troche a nie po to kupuje dobre rolki żeby zmienić je za przykładowo dwa sezony. Stopę mam 260mm, zico polecił mi rozmiar 42 i aż się ździwiłem że rolki tak trzymają się stopy, "uciskają" stopę z każdej strony. File do jazdy rekreacyjnej w rozmiarze 43 trzymały tylko za kostke i wyżej, noga nie latała ale nie uciskało mi jej ;p Jestem także ździwiony troche tym, że fila do takich rolek daje zwykłe klucze bez żadnej rączki itp. jak z marketu, tyle że te z fili są chyba utwardzane ;p Dobrze że kupiłem dodatkowo klucz. Nie powiem Wam czy wygodne, czy nie bo nie mam porównania z innymi rolkami do slalomu. Rolki na bananie (dzięki zico), są baaadzo zwrotne w porównaniu z tymi fitnesowymi :D Jeżeli ktoś chce jakieś foty to pisać, moge bez problemu porobić czego tylko chcecie. A, na górnej klamrze jest taki plastik aby pasek nie wrzynał się w liner, jest on do obcięcia, a że mam chude nogi i troche przeszkadza, myślicie żeby go obciąć czy na razie zostawić? Chciałem także wyrazić bardzo pozytywną opinie na temat firmy zica, bardzo miły i dobry kontakt, zgodził się na zrobienie banana bez dopłat, zaproponował wysłanie dwóch par rolek abym przymierzył sobie w domu i jedną pare odesłał (jutro wyśle :P ). Widać że Panu Jakubowi zależy na klientach i robi wszystko aby klient był zadowolony, chyba jeszcze nie spotkałem się z tak miłą, profesjonalną obsługą sklepu internetowego. Pozdro

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki do freestyle dla początkującego

Post autor: Herb » czw września 02, 2010 9:30

Ciasnota rolek freestyle to norma, to w pewnym stopniu minie gdy linery się dostosują do stóp. Zero luzu = maksimum kontroli! Szkoda że nie napisałeś wcześniej o rosnącej stopie, zapewne Zico dobrałby Ci tak rolki żeby but wewnętrzny był na styk a w skorupie trochę luzu - możliwe z resztą że tak masz, bo żadna firma nie produkuje oddzielnych skorup dla każdego rozmiaru, tylko jedną na 2-3. W takim wypadku gdy wyrastasz z butów wewnętrznych kupujesz nowe (do 200 zł można kupić dobre), wkładasz do rolek i śmigasz.

Z kluczami nie ma się co dziwić, wiele firm tak robi, jak miałem fitnessy Fila też dostałem zwykłe imbusy ale mam je do dziś i ani myślą się przekręcić. Są po prostu b. dobrej jakości. Do Metro dostałem klucz torx z rączką i ukręciłem go przy pierwszym dokręcaniu osiek, został plastikowy "wyciągacz" do łożysk i złamał się przy pierwszej próbie wyciągnięcia łożyska. Lepiej mieć zwykły klucz niż byle g.... co wygląda fajniej ale nie spełnia swojej funkcji.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Koron
Posty: 25
Rejestracja: czw sierpnia 19, 2010 11:16
Moje rolki: Fila Bond XT, Fila NRK
Jeżdżę od: 01 sie 2010
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Rolki do freestyle dla początkującego

Post autor: Koron » czw września 02, 2010 9:40

Skoro takiej jakości są te klucze to chyba jednak lepiej miec to, co daje fila. W skorupie mam luz, więc jak stopa urośnie raczej nie będzie problemu z linerem. I jeszcze albo kółeczka takie są albo łożyska lepsze (bądź w fitnesowych już tak brudne :P), bo śmigając dzisiaj na tych filach nrk jeździ się inaczej, tzn. toczą się i toczą i nie mają zamiaru zatrzymać, natomiast na tych fitnesowych czuć że się zwalnia.

PS.
Ale będe przeżywał jak przyjdzie czas na pierwszą rysę na skorupie, aż szkoda xD
Ostatnio zmieniony czw września 02, 2010 9:42 przez Koron, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki do freestyle dla początkującego

Post autor: zico » czw września 02, 2010 9:41

W sumie tak się spieszyłem, żebyś dostał rolki przed weekendem, że nawet nie zdążyłem sprawdzić jak wygląda but wewnętrzny w stosunku do skorupy. Nawet nie przymierzałem ich, bo to moje rozmiary... Mogłeś też rzucić info na temat klucza - dołożyłbym Tobie porządny Schankela.
Ogólnie parodia z kluczami, najbardziej porządne w zestawach z rolkami to widziałem w modelach do szybkiej Fila oraz KIEDYŚ w modelach Speedmachine Rollerblade. W Powerslide Metro potrafią być nawet niedorobione, zresztą ten torx to jest przesada, tym bardziej, że ośki torx, a szyny imbus, a klucza imbusowego nie ma w zestawie... Porażka na całej linii.

Dziś jeszcze zajrzałem na podwozie Fili slalomowej, najwyższy model. Z przodu są 3 mocowania do szyny - niestety w poprzek, jednak śruby, które mocują te szyny są mega po byku - mają spokojnie 5mm szerokości na gwincie, jeśli by nie więcej. Oczywiście można zamocować inne szyny, na szybko sprawdziłem, bo już się wystraszyłem, że tylko szyny Fila będą pasować... Spokojnie każda inna tam wejdzie :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Koron
Posty: 25
Rejestracja: czw sierpnia 19, 2010 11:16
Moje rolki: Fila Bond XT, Fila NRK
Jeżdżę od: 01 sie 2010
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Rolki do freestyle dla początkującego

Post autor: Koron » czw września 02, 2010 9:52

Teraz zobaczyłem jeszcze raz skorupe i nie ma tak dużo miejsca jak myślałem, ale z 5mm jest jak nie więcej, myśle że da się tam upchnąć coś większego? Po za tym i tak mam liner nieco większy, więc chyba nie będzie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”