Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
rAv
Posty: 29
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2014 2:11
Moje rolki: Seba FR1
Jeżdżę od: 10 sty 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: rAv » pn maja 12, 2014 10:52

No dokładnie, nienawidzę tego. Jak jeszcze skorupa przy zginaniu pracuje to pół biedy ale stukanie w nowych wymarzonych i w sumie nie tanich rolkach...

No nic, wyczyściłem i skręciłem. W rękach nie stuka. Zobaczymy jak będzie na mieście... (jak ktoś chciałby coś dodać to chętnie przeczytam)
Dziękuję za dotychczasowe rady ;)

doc_strus
Czterokółkowiec
Posty: 85
Rejestracja: sob lutego 22, 2014 3:06
Moje rolki: FR2
Jeżdżę od: 02 sty 1997

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: doc_strus » pn maja 12, 2014 11:44

Tak sobie myślę że jeśli to się nie poprawi można by między szynę a bloki aluminiowe w bucie dac bardzo cienką blachę aluminiową. Po dokręceniu wypełni ona przestrzenie które się nie stykają, trzeba tylko pamiętać żeby po kilku godzinach jazdy dociąnąć śruby bo blacha lekko siądzie.

Jeśli mieszkasz w Poznaniu to mogę obadać rolki i coś się poradzi.

Awatar użytkownika
rAv
Posty: 29
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2014 2:11
Moje rolki: Seba FR1
Jeżdżę od: 10 sty 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: rAv » śr maja 14, 2014 12:38

Mieszkam w Katowicach ale dziękuję. Jest pomysł ale zobaczę może już się trochę wytarło i będzie ok. Jak nie to chyba będę musiał znowu do sklepu pojechać zobaczymy. Trzymam kciuki żeby było dobrze bo jeździ się na tych rolkach wyśmienicie

edit:

Dzisiaj znowu pośmigałem trochę i na początku fajnie cisza później znowu, ale nie wiem czy mnie już straszy ale chyba coraz ciszej i mniej więc chyba jak trochę pojeżdżę i będę czyścił i odkręcał/przykręcał to powinno w końcu wytrzeć się odpowiednio? :? :?:

doc_strus
Czterokółkowiec
Posty: 85
Rejestracja: sob lutego 22, 2014 3:06
Moje rolki: FR2
Jeżdżę od: 02 sty 1997

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: doc_strus » śr maja 14, 2014 8:16

Tak odkręcać raczej nie musisz wystarczy dokręcić raz na jakiś czas. No chyba że faktycznie widać że w miejsce styku szyny z blokiem alu dostaje się kurz i to on jest przyczyną tego dźwięku. Pamiętaj że w bucie gwint jest w aluminium i trzeba dokręcać z czuciem.

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: Pinnhead » śr maja 14, 2014 8:36

Na zdjęciach zauważyłem, że otwory na śruby w szynach masz w wielu miejscach i to samo w bucie. Może dało by radę użyć 2 śrub zamiast jednej? Podniosło by to zdecydowanie stabilność mocowania szyny.
A tak w ogóle to ja bym się nie ceregielił tylko odesłał na gwarancję, zwłaszcza że kiepska pogoda, płacę to wymagam.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

Awatar użytkownika
rAv
Posty: 29
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2014 2:11
Moje rolki: Seba FR1
Jeżdżę od: 10 sty 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: rAv » śr maja 14, 2014 9:32

No właśnie bije się z myślami co robić. U mnie pogoda też nie za dobra ale tylko raz padało wiec nie mogłem jeździć (rozważam jazdę po krytym parkingu w razie deszczu)

1) nie wiem czy i ile trzeba będzie czekać. Nie będą odsyłane za granicę? Będą próbowali naprawić czy co, nowe?
2) wstępnie pisałem że sprzedawca to wspominał o możliwości przeszlifowania lub gumowej podkładce.
Nie brzmi anie jedno ani drugie zachęcająco.

Dodatkowo powiem że zostawić jak jest i czekać aż się dotrze też średnio fajnie bo nie wiem czy to jakoś nie osłabi rolek?

Eh czemu mi zawsze takie coś się musi przytrafić :/

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: Doody » śr maja 14, 2014 10:10

Idź do rowerowego, powiedz żeby dali Ci starą dętkę, wytnij z niej prostokąt o wymiarach części szyny która przylega do płytki w shellu, zrób otwór na śrubę, podłóż i dobrze dokręć. Pracy niewiele, a może zadziała.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: zico » śr maja 14, 2014 10:12

Pytanie za 100 punktów -> jesteś pewien, że stukanie wydobywa się z łączenia szyny z butem? Wiem, że sprawdziliście, ale:

stukanie może być przyczyną przesuwania się kółka względem położenia łożysk, po prostu za szeroka tulejka. Takie coś następuje w momencie hamowania kółkami, silnego lub punktowego odepchnięcia (np. z dziobu rolki i oparcia się przy odepchnięciu na przednim kole).

Kiedyś nawet same kółka skrzeczały podczas odepchnięcia, Matter Lite oraz część Matterów na hubie hollow.

:)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
rAv
Posty: 29
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2014 2:11
Moje rolki: Seba FR1
Jeżdżę od: 10 sty 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: rAv » śr maja 14, 2014 10:25

@Zico, oglądaliśmy najpierw właśnie kółka bo myśleliśmy że to to ale trzymając rolkę w rękach i próbując ją "gnieść" "krzywić" z wyczuciem trzymając za but i płozę słychać to stukanie.. Sprawdzałem w domu przy zdjętych 3 kółkach (żeby odkręcić płozę odkręciłem 3 zamiast 2 by dostać się do śrub :P )

Nie pamiętam czy pisałem już wyżej ale jak tak robiliśmy/robiłem później w domu to to nie tak że jest jakiś luz i widać że płoza lata/rusza się tylko właśnie nie widać ruchu a słuchać stukanie.

(dźwięk "stukania" w filmiku z 1 postu najlepiej słychać 0:00 - ~ 0:05)

Chyba spróbuję z tą podkładką/dętką.. im cieńsza tym będzie lepsza czy w sumie bez większego znaczenia?

szpilasty
Posty: 22
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2014 12:36
Moje rolki: Salomon DR85
Jeżdżę od: 02 sty 2003
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: szpilasty » śr maja 14, 2014 12:12

Jakość trudno mi sobie wyobrazić stukanie na styku metalu skręconego śrubą. Sprawdził bym osadzenie płytki w bucie. Trzeba wyciągnąć botek wewnętrzny. Ewentualnie śruba jest za długa (gwint za krótki) w takim przypadku podkładka pomoże.

Awatar użytkownika
rAv
Posty: 29
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2014 2:11
Moje rolki: Seba FR1
Jeżdżę od: 10 sty 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: rAv » śr maja 14, 2014 12:22

Oczywiście sprawdzę to też w domu jak będę po pracy ale proszę zobaczyć zdjęcia (przed przetarciem suchą szmatką):

:arrow: http://imgur.com/a/6Xade

oraz wspomniane nagranie stukania (0:00 - ~0:05) najlepiej słuchać
:arrow: http://youtu.be/4UdaDJ8baPs
Ostatnio zmieniony śr maja 14, 2014 12:45 przez rAv, łącznie zmieniany 1 raz.

szpilasty
Posty: 22
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2014 12:36
Moje rolki: Salomon DR85
Jeżdżę od: 02 sty 2003
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: szpilasty » śr maja 14, 2014 12:37

No to wygląda na to że szyna się "chwieje" minimalne ale jednak. Coś nie jest płaskie jak należy... Podkładka lub szlifowanie... Linijka najlepiej metalowa w poprzek buta /szyny powinna coś wykazać.

Awatar użytkownika
rAv
Posty: 29
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2014 2:11
Moje rolki: Seba FR1
Jeżdżę od: 10 sty 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: rAv » śr maja 14, 2014 2:29

Czyli sprawdzę linijką lub podobnym czymś równość choć zdjęcia pokazują że niestety równo nie jest..

Idę po dętkę i robię 4 podkładki gumowe. Im cieńsza tym lepsze? I skręcam po wyczyszczeniu na maksa ze sobą.

Tak?

szpilasty
Posty: 22
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2014 12:36
Moje rolki: Salomon DR85
Jeżdżę od: 02 sty 2003
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: szpilasty » śr maja 14, 2014 2:59

Tak.

doc_strus
Czterokółkowiec
Posty: 85
Rejestracja: sob lutego 22, 2014 3:06
Moje rolki: FR2
Jeżdżę od: 02 sty 1997

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: doc_strus » śr maja 14, 2014 3:03

Można by dotrzeć szyny lub bloki alu w butach, tylko trzeba mieć na czym to zrobić. Kurde trochę słabo poprawiać fabrykę w nowym sprzęcie, sam nie raz wolę coś naprawić zamiast odsyłać ale jestem serwisantem, mam warsztat i wiedzę. Tutaj jednak jest jeszcze kwestia bezpieczeństwa i warto by się zastanowić czy nie lepiej oddać na gware. Dętka to chyba słaby pomysł, moja propozycja to cienka blacha aluminiowa, może nawet styknie z puszki od browara.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”