nordic blading

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

piterbiker
Posty: 18
Rejestracja: pt lutego 02, 2007 8:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

nordic blading

Post autor: piterbiker » pt lutego 02, 2007 6:18

cześć

piszę na forum po raz pierwszy.
Szukałem po wątkach tematu odnośnie norcic blading (jazda na rolkach z kijami - jak w narto-rolkach), ale nie znalazłem nic na ten temat. Jeśli został już gdzieś założony - podeśłijcie proszę link.

A pytanie mam takie - jeżdzę na nartach biegowych, w zeszłym roku na wiosnę zacząłem sobie trenować na rolkach z kijami (ale rolkach takich typowych 4x80mm). Z racji uniwersalności sprzetu wolę właśnie łyżworolki od typowych do treningów pod biegówki - narto-rolek. Niedawno zakupiłem sobie rolki do szybkiej jazdy (5x84mm) z regulowaną płozą - jakie jej polożenie względem buta jest optymalne do tego typu jazdy?? Chodzi mi głównie o położenie przód-tył.
pozdrawiam
piter

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » pt lutego 02, 2007 6:23


piterbiker
Posty: 18
Rejestracja: pt lutego 02, 2007 8:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: piterbiker » pt lutego 02, 2007 6:34

dzięki, ale ja na tych rolkach śmigam zwyczajnie po utwardzonej nawierzchni. A ktoś z Was uprawie Nordic-blading??

jakie są Wasze opinie na temat ustawienia buta względem płozy
pozdrawiam
piter

Awatar użytkownika
powerhouski
Prześcigant 4x100mm
Posty: 306
Rejestracja: śr marca 17, 2004 3:15

Post autor: powerhouski » sob lutego 03, 2007 2:41

Uproszczając, do jazdy szybkiej, 50-50 czyli tyle samo kółka powinno być widać z przodu ile z tyłu. Jeżeli nie można, to lepiej jest mieć więcej z tyłu niż z przodu :wink:

Do jazdy nordyckiej, nie jestem pewny, ale przypuszczam że jak najwięcej z przodu...
Kto mi dał skrzydła niech mi z łap odmota sidła...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”