Odchudzanie

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Yagofish
Posty: 14
Rejestracja: sob kwietnia 29, 2006 9:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Odchudzanie

Post autor: Yagofish » ndz kwietnia 30, 2006 10:28

Witam,

No cóż, czasami niektórzy muszą się i o to zapytać. Czy jazda na rolkach daje skuteczne i w miarę szybko widoczne efekty zrzucenia - BRZUSZYSKA, bo to że nogi to chyba normalka.

Co na to zapraweni rolkarze mogą powiedzieć. Ja jestem żółtodziobez, który 3 dni temu zakupił rolki. Sport zajefajny... !!!

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MirekCz » pn maja 01, 2006 12:15

Jak chcesz zrzucić tłuszcz to trzy podstawy:

1.Odżywianie

2.Przynajmniej 3-4 razy w tygodniu po PRZYNAJMNIEJ godzinę jazdy (wysiłek <30min dużo nie daje, bo tłuszcz się nie spala)

3.Dosyć niska intensywność ćwiczeń (ale długi czas), tętno powinieneś mieć w granicach 55% tętna maksymalnego (bez pulsometru może być mały kłopot z pomiarem, ale jest to ogólnie rzecz biorąc dosyć wolna jazda) - chodzi o to, żeby organizm miał siły na spalanie tłuszczy.. jak pojedziesz ostro, to będzie się koncentrował na wysiłku i zużywaniu rezerw tego co ma pod ręką, a tłuszcze zostawi w spokoju.

Ja w sezonie zawsze zrzucam nadmiar tłuszczyku po świątecznych obżarstwach =) Jak będziesz regularnie jeździł to po miesiącu zobaczysz wyraźne efekty.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » pn maja 01, 2006 9:19

Mirek ja gdzieś czytałem w internecie, że intensywny wysiłek też jest dobry na spalanie tłuszczu. Bo organizm podczas wysiłku co prawda nie korzysta z tłuszczy ale po wysiłku zapasy tłuszczu są zużywane, jeśli oczywiście nie zjemy od razu po treningu jakiejś bomby kalorycznej. Ale Yagofish lepeiej narazie jeździj powoli bo mówisz ze dopiero zaczynasz i z szybkością moze być niebezpiecznie. Ale jak mówił Mirek dieta to podstawa.

Awatar użytkownika
Kwiatek1976
Posty: 21
Rejestracja: pn kwietnia 24, 2006 2:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kwiatek1976 » pn maja 01, 2006 2:17

Nie dajcie sie wkrecac mojemu mężowi...
On wcale nie ma żadnego BRZUSZYSKA .Ma obsesję na tym punkcie i tyle!
Jest chudy jak kij!
:twisted:
Kwiatek

sunbeam2
Posty: 19
Rejestracja: wt kwietnia 11, 2006 12:05
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sunbeam2 » pn maja 01, 2006 4:09

Zależy co masz na myśli, mówiąć że chcesz zrzucić brzuszysko! Czy naprawdę jesteś gruby (jedna Pani twierdzi że nie), czy tylko masz troszkę tłuszczyku i chcesz go zgubić odsłaniając doskonały kaloryfer na brzuchu (super to wyglada co nie?). Jeśli to drugie to niestety czeka cię solidniejsza przeprawa i przypuszczam że same rolki nie pomogą. Swego czasu obracałem się w kręgach kulturystyki przez duże K i fitness i widziałem ile wysiłku i samozaparcia wymaga dorzeźbienie brzuszka. Po pierwsze dieta (niskowęglowodanowa, niskosodowa)! Po drugie trening aerobowy (mogą byc rolki) Po trzecie wytrwalość i suplementy (m.in. fat burnery) Po 4 trening mięśni brzucha. Z doświadczenia własnego i kolegów wiem jednak że dłuższe utrzymanie idealnego kaloryfera jest bardzo trudne. Pocieszę Ciebie i wszystkich zainteresowanych tematem odchudzania że znam osobników, którzy potrafią w kilka tygodni zrzucić 20 i więcej kilogramów nie tracąc przy tym fajnej sylwetki. Rekordzistą jest pewien znajomek z Wrocławia który poza zawodami waży 130-135 kg a na zawody w kilka tygodni potrafi zejśc do 105 kg (przy wzroście ok 176-178). Z przykładu widać że jeśli się chce to można schudnąć w niedługim czasie. CHCIEĆ to MÓC!

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MirekCz » pn maja 01, 2006 5:36

Welek:Może masz rację, tylko obawiam się jednego.
Po intensywnym wysiłku zalecane jest jak najszybsze uzupełnienie kalorii/białka, żeby organizm nie zjadał sam siebie, a korzystał z dostarczonego surowca na odbudowę.
Jeżeli nie dostarczysz tego, to zanim organizm dobierze się do tłuszczy to może już pojechać po mięśniach... i masę zgubisz, ale nie będzie to tylko tłuszcz.

A co do sunbeam.. z tego co mi wiadomo, takie gwałtowne zrzucanie wagi jest źle znoszone przez organizm. Pomijam już fakt, że 130kg przy 175cm wzrostu to niezła nadwaga.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » pn maja 01, 2006 6:05

No masz racje Mirek że po treningu intensywnym należy uzupełnic szczególnie białko żeby nie poszło po mieśniach jak to nazwałeś albo można też odżywkami się wspomagać, żeby zampobiec katabolizmowi białek. Na pewno bezpieczniejsze jest odchudzanie takie jak ty napisałeś.

Yagofish
Posty: 14
Rejestracja: sob kwietnia 29, 2006 9:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Yagofish » pn maja 01, 2006 6:11

Hmmm, nie mam ambicji być kulturystą, ale poprostu szczupłym gościem bez fałda z przodu, a już mi się zaczął robić. Wiem iż ćwiczenia aerobowe pomagają na takie bolączki. Czy jazda na rolkach w sezonie to intensywny aerobowy wysiłek, czy niewystarczający? Nie zamierzam porzucić rolek, ale warto się dopytać dłużej jeżdżących i doświadczonych....

sunbeam2
Posty: 19
Rejestracja: wt kwietnia 11, 2006 12:05
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sunbeam2 » pn maja 01, 2006 10:22

Zgadzam się w 100%. Takie zrzucanie wagi na pewno zdrowe nie jest i kulturyści dobrze o tym wiedzą. Ale wiedzą też że anaboliki szkodzą a... efekty znamy! Dla sukcesu oni są gotowi zrobić wszystko! Zresztą jak większość wyczynowych sportowców. Poza tym to celem mojego postu nie była pochwała tak szybkiego zrzucania wagi a zasygnalizowanie że jest to mozliwe i osiągalne dla osób naprawdę zdeterminowanych.
A co do wagi gościa... też się zgodzę! Przy 176 czy 178 cm waga 130 kg to już (nie)lekka przesada. Facet sam stwierdził że przy takiej wadze ma kłopoty z krązeniem, bolą go stawy, cierpną mu nogi i ręce itp
Co zaś do białka to (niestety) również przychylam się do zdania przedmówców (polemiki nie bedzie;). Sam od lat stosuję białko w różnej postaci po treningu, aby zapobiec samospalaniu mięśni.

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MirekCz » pn maja 01, 2006 11:05

Typ wysiłku nie zależy od samego sportu, a od sposobu jego uprawiania.
Rolki pod tym względem dają dużą możliwość wybierania.
Od wolnej jazdy, typowej dla spalania tłuszczu, poprzez średnie tempo, dobre dla utrzymania dobrej kondycji fizycznej i wytrzymałości po dużą intensywność wysiłku w zakresie beztlenowym.

Na początku raczej bym się trzymał z dala od bardzo intensywnej jazdy. Musisz trochę popracować nad techniką i przyzwyczaić ciało do wysiłku.

W póżniejszym czasie, jeżeli zależy Tobie tylko na utrzymaniu dobrej kondycji, to intensywność treningu będzie miała mniejsze znaczenie.. najlepiej po prostu jeździć tak jak Tobie sprawia to przyjemność, nie przesadzając z intensywnością (można przez godzinę jeździć z tętnem 180+... ale to raczej wykańcza organizm niż poprawia jego wydolność... nic się nie stanie jak sobie czasem poszalejesz, ale to powinien być raczej wyjątek od reguły)

A co do brzuszka, to po prostu dodaj jakieś ćwiczenia typowe na mięsnie brzucha.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » wt maja 02, 2006 9:09

Yagofish pisze:Hmmm, nie mam ambicji być kulturystą, ale poprostu szczupłym gościem bez fałda z przodu, a już mi się zaczął robić. Wiem iż ćwiczenia aerobowe pomagają na takie bolączki. Czy jazda na rolkach w sezonie to intensywny aerobowy wysiłek, czy niewystarczający? Nie zamierzam porzucić rolek, ale warto się dopytać dłużej jeżdżących i doświadczonych....
No cóż, ja rozpoczełem jeżdżenie na rolkach tylko po to aby zrzucić trochę kilogramów. Stosowałem dietę i trenowałem. Pozbyłem się ponad 20 kg a po kilku miesiącach ukończyłem maraton w Berlinie. Dzięki rolkom utrzymuję swoją wagę, trenując 3-4 razy w tygodniu. Uprawiam jednocześnie turystkę rolkarską startując parę razy w roku w zawodach, bez większych sukcesów ale stale poprawiając wyniki. Każde ukończone zawody to jednak kolejny powód do osobistej dumy.

Powodzenia w odchudzaniu i rolkach - obie te sprawy wymagają jednak systematyczności!!!!!!

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » wt maja 02, 2006 9:43

Jeszcze coś,

ja przed treningiem smarowałem brzuch tanim kremem antycelulitisowym a następnie owijałem się folią spożywczą - efekt murowany.

Zuzia
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwietnia 16, 2006 11:05
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zuzia » ndz maja 07, 2006 8:55

A ja na proponuję żebyś na trening na rolkach owijał się SAUNA SOLUTION i podwyższył temperaturę na maxa. Możesz mieć jedynie problem z zakupem kilkukilometrowego kabla. Alternatywą do kabla może być mały agregat prądotwórczy na kółkach. Ciągnąc go za sobą zaoszczędzisz na długim kablu, spalisz mnóstwo kalorii, Sauna Solution wyrzeźbi Ci brzusio a energii starczy jeszcze na zasilenie kasetowego KASPRZAKA. Pamiętaj! TY + Sauna Solution+AGREGAT+SYSTEMATYCZNOŚĆ=SUKCES :wink:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » pn maja 08, 2006 2:46

A ja na proponuję żebyś na trening na rolkach owijał się SAUNA SOLUTION i podwyższył temperaturę na maxa. Możesz mieć jedynie problem z zakupem kilkukilometrowego kabla. Alternatywą do kabla może być mały agregat prądotwórczy na kółkach. Ciągnąc go za sobą zaoszczędzisz na długim kablu, spalisz mnóstwo kalorii, Sauna Solution wyrzeźbi Ci brzusio a energii starczy jeszcze na zasilenie kasetowego KASPRZAKA. Pamiętaj! TY + Sauna Solution+AGREGAT+SYSTEMATYCZNOŚĆ=SUKCES :wink:

Pozdrawiam
Jak już agregat + sauna solution to może dodać jescze ten rewelacyjny reklamowany kilka miesięcy lub lat temu przyrząd supe...... ( niepamiętam nazwy) wywołujący skurcze mięści. Wówczas nic tylko telewizor golonka, browar a kilogramy same są zrzucane :P :P :D

Yagofish
Posty: 14
Rejestracja: sob kwietnia 29, 2006 9:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

gacie odchudzające

Post autor: Yagofish » śr maja 10, 2006 9:19

A co myślicie o fachowych gaciach odchudzających - można takie kupić w Decathlonie... Są prawie od ud po pachy... specjalny materiał itd... Czy ktoś już używał coś takiego :?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”